Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi epepangással küzd...

Terhességi epepangással küzd vmelyikőtök?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 13:13
 1/7 A kérdező kommentje:
Ez az a viszketős dolog..Szedtek rá gyógyszert?Ha igen,mit,ha nem,miért nem?
2009. jún. 19. 13:14
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem kb 1-2 hete viszket az egész testem, egyre rosszabb lesz. Ezen a honlapon olvastam először hogy terhességi epepangás is lehet. Ma kértem beutalót vérvételre, holnapra kiderül van e ilyesmi gondom. Megírom majd mit mondtak.
2009. jún. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Voltam nagylaboron, magas lett a koleszterin, meg a triglicerid, az ALP, és alacsony lett a gamma Gt. Ma voltam a bőrgyógyásznál, írt fel mosakodó krémet, meg egy rendes krémet, mindkettő gyógyszertári, illetve Pipolphen tablettát, 2*1 -et kell belőle szedni naponta. Én a 39. hétben vagyok, és azt mondta örüljek neki hogy csak nemrég kezdődött, mert van akinek már a 8. hónaptól van. Nálam egyébként pár nap alatt nagyon eldurvult a dolog, már hólyagosra vakartam mindenemet. Te is keress fel egy bőrgyógyászt szerintem.
2009. jún. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hello:)Köszönöm a választ és a tájékoztatást.Az ALP értéked (alkalikus foszfatáz) valóban az epevezeték elzáródására utal,meg a ggt is(olvastam).Én is voltam vérvételen,és az én értékeim jók lettek,úgyh nálam vszinű nem erről volt szó,inkább vmi allergia.Nekem egy 8000 ft -os gyogyit akart adni a doki,ha ez a bajom,Ursofalk a neve.Gondolom a Te esetedben ezt fölöslegesnek tartotta,mivel remélhetőleg nemsokára megszülsz:)Én még csak 21 hetes vok ikrekkel.Szerencsére már nem viszketek,remélem nem is tér ez vissza.Könnyű szülést,és jó babázást Neked,kitartás a viszketés miatt:)
2009. jún. 26. 17:03
 5/7 anonim válasza:
és is ettöl szenvedek már mindent kiprobáltam már 31 hetes vagyok oktober végére várom a babát de én már ezt nem birom ha tudtok valami megoldást segitsetek
2009. aug. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A 2/3. válaszoló vagyok. Megszületett a babám, július elején. Amiket írtam hogy miket adott a bőrgyógyász egy nagy kalap sz..-t se értek. Ami nekem használt némileg, az a nagyobb mennyiségű kálcium bevitel (kalcium szandoz, napi 3 db) és ún. borvizes hidrofil kenőcs. nekem az anyósom gyógyszertárban dolgozott ő ajánlotta, és úgy kevertettük ki a patikában. De ezektől sem múlt el a viszketésem, csak némileg javult, meg nekem iszonyatos kiütéseim lettek, és a borvizes kenőcs javított egy picit rajta. Na meg ami érdekes (nem akarlak elkeseríteni) de nekem azt mondták h amint megszülök elmúlik a viszketés, mert a méhlepény termeli ezt az enzimet amitől viszketek. Hát nem múlt el :( igaz a kiütések elmúltak, de a viszketés kb még 1 hónapig megvolt. Nekem az összes terhességi nyavalyám közül ez a viszketés volt a legrosszabb, aludni sem tudtam, úgyhogy kitartás neked!!!! Könnyű szülést, és boldog babaázást!
2009. aug. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok ismét. Kedves kérdező! örülök hogy neked elmúlt, mert engem nagyon megviselt, de már én is túl vagyok rajta hálistennek. Nagyon boldog babázást kívánok az ikrekkel!!!!!!!
2009. aug. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!