Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ellenanyag szűrésen voltam....

Ellenanyag szűrésen voltam. Elolvasnátok az eredményt? Csak májusba kell vissza mennem a dokihoz, de addig szolgálnátok információval? Lelet lent.

Figyelt kérdés

Vércsoport-szerológiai lelet


IMMUNHEMATOLÓGIAI STÁTUSZ

Vércsoport: A Rh(D) pozitív

Egyéb vörösvérsejt antigének: C+E-c-e+K-

Vörösvérsejt ellenes antitestek: anti-E


JELENLEGI EREDMÉNYEK

ABO: A Rh(D): pozitív

Ellenanyagszűrés eredménye: pozitív

Direkt Coombs vizsgálat: negatív

Egyéb vörösvérsejt antigének: C+E-c-e+K-

Vörösvérsejt ellenes antitestek: anti-E


Transzfúziós javaslat: A beteg csak E, c és K antigénekre negatív, választott vörösvérsejt koncentrátummal transzfundálható. 1 hónap múlva kontroll javasolt.


Megjegyzés: A vizsgálathoz a terhestől 2 cső natív, 1 cső citrátos, az apától 1 cső citrátos vérminta szükséges.


Most akkor 1 hónap múlva páromtól is vesznek vért???Vagy mi ez az egész!Köszönöm annak aki segít!



2012. ápr. 23. 14:30
 1/2 anonim ***** válasza:
73%

Szia!

Van egy 3,5 éves fiam. Vele nem volt még ilyen baromság, mint most. Jelenleg 18 hetes terhes vagyok a kisöccsével és nekem is a 12 uh-on az lett a megjegyzésbe írva, hogy 1 hónap múlva apával kontroll. Csak nekem nem anti-E, hanem anti-S volt az intigén a szerológiai leletemen. Felhívtam a véradót, ott azt mondták, hogy csak rutinvizsgálat és hogy a legnagyobb következménye az lehet, hogy havonta kell járnom vérvételre, hogy ez az anti-S akármi nem emelkedik-e. :S Komolyan mondom, minél több a vizsgálat, annál több a paráztatás. A fiammal a világon nem volt semmi ilyen! Fel vagyok kicsit háborodva. Amúgy is másképp mennek a dolgok a terhesgondozőással mint 4 éve, de ez más tészta.

Tehát mégegyszer a kérdésedve válaszolva: igen, szerintem nektek is kettesben kell majd elmenni a véradóba, hogy megnézzék az antitest alakulását. Ja, még annyit, hogy nálunk úgy van, hogy a nőgyógyász ugye nem tud a férjemnek beutalót adni, hanem mindkettőnknek külön a véradóba szóló beutaló kell, férjemnek a háziorvosától.

2012. ápr. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia.Ne ijedj meg.Engem is beparáztattak teljesen pár hónapja.Találtak a véremben anti gént és engem is meg a páromat is megnéztek a párommal minden rendben van meg a picivel is de minden hónapban nézik a véremet és a gének szintjét hogy a terhesség alatt hogyan változik.Nekem azt mondták hogy a babára nincs hatással csak én nem adhatok senkinek vért és az sem mindegy én milyet kapok.Erről adtak egy igazolást hogy mindig legyen nálam ha esetleg műteni kell vagy baleset ér.Nem teljesen ilyen mint a tied.Ne aggódj.Jobb ha mind a kettőtöket megnéznek és ha valami van inkább most derüljön ki.De remélem minden rendben lesz nálatok.Szép baba várást.


29hetes kismama.

2012. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!