Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár napja nagyon vizesedek,...

Pár napja nagyon vizesedek, olyanok a lábaim mint két tuskó, lehet ellene tenni vmit?

Figyelt kérdés
Azt tudom,hogy fel kell póckolni,de őszintén tud vki egész nap csak feküdni?Tudom,hogy befektethetnek ezzel,de nem tudok tétlenül feküdni egész nap.Felelőtlen vagyok emiatt?Inni se iszok egész nap,tudom hogy az is árt,ha sok folyadékot iszik ilyenkor a kismami.36 hetes kismami
2009. jún. 21. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor a baba is gátolja a vénákban a vér útját,ezért is vizesedsz.Esetleg próbálj egy csésze vizből és egy kávéskanál száritott petrezselyem zöldből teát csinálni,és egy napra elosztva elkortyolgatni.Enyhén vizhajtó,de a babára nem ártalmas,nekem bevált,de az igazi csak szülés után lesz.Addig kitartás!Szép szülést!
2009. jún. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az tévhit hogy nem ihatsz! Igyál csak! Nekem is felvan polcolva mindig! Pl: most is laptop az ölemben és a lában felrakva kiszékre:)! Nekem azt mondta a védőnő ha vizes sokat sétáljak és tutira bejött! Ha olyankor mászkálok szépen elmegy a víz! Na és persze só és fűszer mentesen eszek:( ami nem a legjobb!
2009. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A terhesség vége fele valamennyi vizesedés mindenkinél előfordul. Ha a vérnyomásod rendben van, akkor nem feltétlen jelent gondot. Az ivást nem kell és nem is szabad visszafogni, nincs ok-okozati összefüggésben a vizesedéssel. Nem azért vizesedsz, mert sokat iszol, illetve a kevés folyadéktól nem múlik el a vizesedés.
2009. jún. 21. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A vizesedésre sok folyadékot! Nekem bevált,mellé a lábamat kenem terhes nőknek ajánlott hűsítő géllel, általában reggelre rendbe jön. Nekem sincs időm pihenni és feltenni, így marad ez.

26 hetes kismama

2009. jún. 21. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
77%

Vízhajtó hatású ételeket és teákat is felejtsd el!!!

A magzatvíz is víz és azt hiszem arra még szükségetek van!

2009. jún. 21. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Délig csak gyümölcsöt eszem (meggyet, sárgadinnyét, málnát banánt, barackot) és nekem segít abban, hogy kevésbé vizesedjek nem nehéz megállni és a baba is meg kap mindent a mire szüksége van.

38 hetes vagyok

2009. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyél görögdinnyét! Vízhajtó és kifejezetten ajánlott terhesség alatt mert jó a vizesedésre! Vagy igyál nagyon sok ásványvizet, az étkezésnél nagyon kevés sót használj.

Ez talán segít.

Minden jót!

25 hetes kismami

2009. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem kb. 35. héttől vizesedik, most 37 vagyok. Beszereztem egy vérnyomásmérőt, hogy legalább a vérnyomásomról tudjak, így nyugodtabb vagyok. A lábammal meg semmit sem tudok kezdeni, lételemem a járkálás.. Ha már nagyon elefántosodik, akkor felpóckolom. Azt viszont nem értem, hogy miért van az, hogy egyes napokon kevésbé dagad, máskor meg nagyon is, járkálástól függetlenül. Amúgy folyadékot annyit iszok, amennyit kívánok, semmilyen vízhajtóval (csalán) nem próbálkozom.
2009. jún. 21. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,nagyon kedvesek vagytok,hogy ennyien válszoltatok!Nem eszek sós és fűszeres kajákat,inni szerintem csak annyit amit más is ilyen melegbe(bár most szerencsére hüvös van).Engem csak az zavar,hogy nehogy a babóm lássa kárát ennek a vizesedésnek!Boldog babavárást és gyors,könnyű szülést kívánok mindenkinek!!!!!

Olyan jó,hogy van ilyen oldal,ahol mindent meglehet "beszélni"másokkal,nekem rentgeteget segítettetek már!Köszönök mindent! :-)

2009. jún. 22. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!