Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Válasszam az amniocentézist?...

Válasszam az amniocentézist? 37 éves vagyok, harmadik gyermek, most a 12 hetes uh-n derült ki, hogy valójában 14,5 hetes. Minden rendben van, tarkóredó, stb.

Figyelt kérdés

Május 24-re kaptam időpontot a genetikára, de az új számítás szerint akkor már 20 hetes lennék.

És nagyon félek a vetéléstől, bár eddig nagyon biztos voltam,hogy elvégzem a vizsgálatot.A kombinált tesztről lemaradtam, hogy már 14 hetes vagyok.

Nem tudom mit tegyek?Tanácsot kérnék-tapasztalatokat, köszönöm.



2012. ápr. 26. 08:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%

Én is ennyi vagyok, én még csak reménykedem, hogy ebben a hónapban összejött (2. gyerek), de én biztos vagyok benne, hogy meg fogom csináltatni mert nem lennék képes felnevelni egy beteg gyereket.

Aki úgy gondolja, hogy akkor is megtartja annak teljesen felesleges, de én szeretném kizárni minden genetikai problémának az esélyét. Tudom, hogy ettől még előfordulhat, hogy születéskor derül ki, hogy nem egészséges és ezt természetesen elfogadom, de szeretnék biztos lenni abban, hogy minden tőlem telhetőt megtettem.

Persze biztos sokan másképp vélekednek, nem tanácsként írtam, csak ez a saját véleményem.

2012. ápr. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

A vizsgálatnak CSAK akkor van értelme, ha károsodás esetén elvetetnéd a gyereket.

Ha az eddigiek alapján a gyerekkel nincs semmi baj, és semmiképpen nem vetetnéd el, akkor felesleges ilyen kockázatot vállani.

2012. ápr. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Igen, ezt kell mérlegeljem-viszont nagy dilemma:beteg gyerekhez nem lenne erőm, de ha elvetélek burokrepedés miatt, azt sem tudnám feldolgozni.Az amniocentézis minden kromoszómarendellenességet mér, tehát megállapítja,h. pl. 22xx kromoszómájú?
2012. ápr. 26. 08:50
 4/22 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is 20 hetesen csinálták az amniot. Annyi idős vagyok, mint te. Nekem nem csak a korom volt a gond, hanem a 18. héten derűlt ki a baba és addig 4 órás altatásos mütét volt sok gyógyszer, rtg felvételek. A genetikus megnyuktatott, hogy nagyon minimális a vetélés esélye, ha mindent betartok és pihenek utánna. Igaza volt, azóta 8 hónapos a fiam. Nem bántam meg, hogy .nem kellett végig idegeskedni a t
2012. ápr. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
55%
Terhességet. Bocsi a telefon hamarabb küldte el az elöbb nem tudtam befejezni.
2012. ápr. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
70%

Lehet, hogy nem értetek egyet velem, de én is elmúltam 37 éves. Van már két nagy gyerekem. 7 éve várom a babát, többször összejött, de sajnos nem tapadt meg jól és elment...

Én -nézzetek felelőtlennek- de nem kockáztatnám meg azt, hogy a vizsgálat után elkezdjen szivárogni a magzatvizem és elveszítsem a babámat.

Bíznék benne, hogy nincs semmi baj!!!!!


És ez csak az én véleményem, nem kell érte bántani....

2012. ápr. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
Én 38 leszek hamarosan, és júniusban megyek az amniocentézisre. Én választottam a biokémiai szűrés helyett, ugyanis ez biztosra mondja az eredményt, míg a vérből vett minta csak 70-80%-ra és a vége lehet, hogy ott is az amniocentézis. Egyébként a vetélés esélye 0,5%, én nyugodtabb leszek, ha tudom, hogy semmi gond. A 12 hetes szűrésen minden rendben volt, én mégis elvégeztetem. Az orvosom is egyetértett ezzel. Gondold végig, esetleg beszéld meg az orvosoddal ő mit javasol.
2012. ápr. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

Januárban töltöttem a 37. évemet.

Van már 2 egészséges gyerekem, de ez NEM GARANCIA, hogy a harmadik is egészséges lesz, ezért én megcsináltattam.

Minden eredményem jó lett, nem indokolta volna semmi, csak a korom. Nem hiszek a kombinált tesztben sem, az csak esélyeket latolgat, ezt az orvosom is megmondta.

Az amniocentézis az összes kromoszóma rendellenességet szűri, vagy száz félét, a genetikait nem.

Márciusban csinálták nekem, azóta megjött az eredmény, egészséges kislány. Így már ez miatt nem kell végig aggódnom a terhességet.

21 hkm

2012. ápr. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

A baj csak az, hogy 4-5 féle genetikai rendellenességre szűr az amniocentézis. És ugye több 1000 komoly genetikai betegség van..........

Attól, hogy megcsináltatod, attól még nem garantált az egészséges baba. Sajnos. Tapasztalat.

2012. ápr. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

9. vagyok.

kedves 8. honnan vetted, hogy az összeset szűri? hatalmas tévedésben vagy!!!!!!!!

2012. ápr. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!