Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig szabad dolgozni várandó...

Meddig szabad dolgozni várandósan?

Figyelt kérdés
Állandó éjszakai műszakban dolgozom, sokat kell emelni, nehezet is. Mikortól érdemes táppénzre menni?próbaidős vagyok..sajnos ha kiderülne, biztosan kirúgnának :(

2012. ápr. 29. 13:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hanyadik hétben vagy? Én 6 hónapos terhes voltam, amikor befejeztem a munkám, pedig irodai munka volt, csak pont akkor volt a nagy H1N1 járvány és nagyon féltettem a babámat minden nap a tömegnyomorban utazgatni.

Biztosra veszed, hogy kirúgnának? Nem mindegyik munkáltató ám akkora szemét, hátha tudtok valami kompromisszumot kötni, ami mindkettőtöknek jó.

Az emelgetésről nekem az a véleményem, hogy 10 kilóig nem kell aggódni, akinek kisgyereke van és várja a másodikat, ők is ugyanúgy pakolásszák és ellátják a kicsiket, nekem az orvosom mondta anno ezt a 10 kilós határt.

2012. ápr. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
még nagyon az elején vagyok!napi 9-10óra meló, és heti 1db szabadnap!és ebből a 10 órából 8at emelni kell, van h 10 kilókat!
2012. ápr. 29. 13:53
 3/13 anonim ***** válasza:
Azért ez így elég rosszul hangzik, akkor szerintem te is tudod a választ, ha nem tudod megbeszélni a főnököddel, akkor el kell jönni.
2012. ápr. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
és ha esetleg elmennék táppénzre?bár, határozott idejű szerződésem van, úgyis mind1 lenne!nemtudom mit kéne tenni!
2012. ápr. 29. 13:57
 5/13 anonim ***** válasza:
én is sokat emeltem néha többet is mint 10kg,napi 8 órát dolgoztam egyik héten 1 szabadnapnap,következő héten 2 szabadnap.Bár én nem éjszaka dolgoztam hanem 8-16 ig.Úgy voltam vele,megszokta a szervezetem ezt a fizikai terhelést .Persze azért vigyáztam guggolásból emeltem a nehezebb dolgokat.20. hétig dolgoztam,de még bírtam volna,csak a főnökségnek nem tetszett,hogy már nem pörögtem annyira mint előtte.De mindenki maga dönti el mennyit bír,és kockáztat. Boldog babavárást!
2012. ápr. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
24%
Ha szólsz, hogy kismama vagy, védettnek számítasz és nem rúghatnak ki attól a perctől kezdve, hogy bejelentetted a terhességed a cégednek.
2012. ápr. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én anno,mikor vártam a fiamat,12 órába dolgoztam idősek otthonában.Kellett emelgetni nem keveset,de amint megmondtam,hogy várandós vagyok,egyedül nem emelhettem csak segitséggel,sőt az utolsó időszakban már nem is éjszakázhattam!Az utolsó hónapot vettem ki, a szülés előtt,ami amúgy is jár-szülési szabadságot.Úgyhogy én végig dolgoztam,8 hónaposan jöttem el,szerencsére panaszmentes volt a terhességem.Sztem beszéld meg a főnőköddel a dolgot,mert annyit nem ér meg,hogy ne adj isten elveszitsd a babát!Irasd ki magad táppénzre,ha vagy esetleg vesd fel lehetőségként a nappali műszakot a főnőködnek!
2012. ápr. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
az a baj, h itt csak éjszakai műszak van, pékség gyárában vagyok árukiadó!van nappalos is, viszont őt nem veszik ki onnan!Én elmennék akár táppénzre is, és el is mondanám a főnöknek, h mivan, de mivel a próbaidőm majd csak júliusban jár le, így egy törvény sem véd engem, bármikor felmondhat addig!vagy rosszul tudom?ráadásul hiába mondanám, h tegyen mellém valakit, aki majd emelget, nem fog, mivel pont annyian vagyunk h mindenki egyedül van a műszakjába!patt helyzet teljesen!de azért köszi a válaszokat :)
2012. ápr. 29. 15:09
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez patt helyzet.Sajnálom de ebből nem lesz sokáig munkahely.

Úgyhogy döntsd el mennyire akarod kockáztatni a babád.

Júliusig azért még van bő két hónap. Lehet hamar látszódni fog a hasadon. (Én 13 héten már le se tudtam tagadni) Vagy valakitől meghallják és akkor rúgnak ki. Próbaidő alatt bármikor kirúghatnak, így ha elmész táppénzre akkor se leszel védett.

2012. ápr. 29. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szia, próbaidő alatt indoklás nélkül elküldhetnek sajnos, akkor is, ha bejelented, hogy babát vársz. Ha bejelented, akkor nem dolgozhatsz többet éjszakában, mert a törvény úgy rendelkezik, hogy délelőtt vagy délután dolgozhat a kismama. Nehéz helyzetben vagy, főleg, hogy még több, mint két hónap van a próbaidő lejártáig. Úgy tudom, hogy az emelés nem okoz gondot (a 9 hónap című műsorban mondta a Czeizel Endre, hogy van olyan ország, ahol a kismamák súlyt is emelnek). A lényeg, hogy guggoló helyzetből emelj. Ha nincs semmi probléma a terhességed alatt, akkor kivárnám a próbaidő lejártát, és másnap már nem mennék dolgozni. Majd írd meg, hogy hogy alakult! Drukkolok, hogy rendes legyen veled a főnököd!!!
2012. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!