Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szent Imre korházban szülök...

Szent Imre korházban szülök augusztusba. Mennyi idő után engednek ki a korházból? Minden korházban máskor azt tudom de ebben a korházban hogy zajlik? És mit kell vinni a babának? Mellszívót adnak? És szüléskor adnak korházi hálóinget?

Figyelt kérdés
2009. jún. 23. 10:00
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia

Én is ott fogok szülni augusztusban. HA nincs semmi gond 3-4 nap múlva mehettek haza. A babánka igazából nem kell semmi, bár azt mondták a biztonság kedvéért vigyünk pelust meg popsitörlőt hoyg tuti legyen. Mellszivót nem tudom. Hálóinget őgy tudom nem adnak. De hátha jelentkezik valaki aki már szült ott:)

szia

2009. jún. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok, tavaly szültem a Szent Imrében, csütörtökön született a babám és vasárnap hazaengedtek, mert nem sárgult be. Ez csak a babádtól függ, ha besárgul, akkor plusz 1-2 nap. Persze ha császáros vagy, akkor más lehet a helyzet, ezt nem tudom, mert természetes úton született. A babának vinni kell pelust és popsitörlőt, mert azt nem adnak, de popsikrém és Bepanthen van. Hálóinget is vinnetek kell, vigyetek legalább kettőt-hármat, mert saját hálóingben megy a szülés is, ami persze tuti véres lesz..A mellszívót nem tudom, én nem használtam, de sztem van, mivel nagyon jól felszerelt a kórház.

És kérdezzetek még nyugodtan, akár priviben is, segítek amiben tudok! :)

Könnyű szülést kívánok! 8 hónapos baba anyukája

2009. júl. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!Csatlakozom az elöttem szólóhoz,én 2 éve szültem,már akkor is ez volt amit elöttem irtak.Saját hálóing,valóban abban is fogsz szülni,nekem speciel nem lett véres:-)))))

A babának pelus és popsitörlő,ami pedig a mellszivót illeti van ugyan de akkor csak 2 darab volt az osztályon,ugyhogy volt,hogy várni kellett rá ha éppen használatban volt.

Nagyon jó a szülészeti osztálya,én csak dicsérni tudom.Most októberben is ott fogok szülni:-)

Remélem tudtam segiteni!!!!!!!

Gyors és könnyű szülést kivánok!!!!!!

Mosolygós napot:Rita

2009. júl. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem lenne egy kérdésem, ha nem gond: A babának adnak ruhát, vagy azt is vinni kell otthonról?
2009. júl. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Adnak ruhár a babának, csak akkorra kell bevinni mikor mentek haza.
2009. júl. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!! :) Az nem volt rossz kicsit hogy a lifthez kell kimenni ha látogató megy hozzátok és a babát meg az ajtón belül kell hagyni? Mi van ha sír,te meg nem hallod,mert éppen annyian vannak hogy arrébb kell állnod az ajtóból,viszont a pároddal,hozzádtartozoddal még szeretnél beszélgetni?
2009. júl. 17. 13:58
 7/8 anonim ***** válasza:
Az első napokban amíg benn vagytok még annyira aluszékonyak a babák, hogy nem nagyon szoktak fennlenni, ha már jóllaktak. Akorra időzítsd a látogatókat. Amúgy nem szeretik a csecsemős nővérek, ha ott hagyod az ajtónál sokáig, mert útban is lehet, meg hát sok anyuka van aki szeretné odatolni a babáját. Ha megnézték a látogatóid és még hosszabb ideig szeretnétek beszélgetni, akkor vidd be nyugodtan az örzőbe arra az időre.
2009. júl. 17. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez a baba szempontjából rossz: állandóan viszed, mert jönnek a látogatók, nem tudtok rendesen pihenni (nekem a végén már nagyon elegem lett a dologból, aludni akartam végre! Meg a babám is!), de mondjuk van előnye is a dolognak: nem megy be senki a szobádba, nyugodtan próbálkozhattok a szopival, nem foghatja/simogathatja meg senki az újszülöttedet (nekem pl az egyik barátnőm be akart jönni az ajtón belülre, hogy csak egy kicsit megsimizze, hát nem! Még szerencse, hogy volt az az ajtó.)

Egyébként nálunk valaki mindig ránézett a babára, hogy nem sír-e, ha sírt, akkor beszélgetés ide, rokonok oda, én visszamentem a szobába. Meg nem töltöttem kinn olyan sok időt, a rokonok is megértették, tudták, hogy pihennünk kell. Persze volt olyan kismama is, akinek a babája már régóta sírt, rá sem nézett senki. :(

2009. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!