Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes vagyok, elkezdjem a...

38 hetes vagyok, elkezdjem a szoptatós teát inni, vagy majd meglesz a kicsi?

Figyelt kérdés
2012. máj. 1. 12:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Szülés utántól szokták kezdeni!
2012. máj. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. máj. 1. 13:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is ráérsz szülés után. Majd meglátod hogy kell-e.

Én pl. nem ittam, még szülés után sem, és a 2. napra bedurrantak a cicijeim és rengeteg tejem volt. Még most is bőven van, váltott mellből szoptatok igény szerint, és elég sokat eszik a Kisfiam. Egy hónapos korára 1 kiló 20 dekát szedett fel. Van itthon Hipp Natalos szoptatós tea, de eddig talán 4-szer ittam belőle (hidegen elég jó íze van). Ami nagyon fontos szerintem: sok folyadék (nem feltétlenül ez a tea, hanem pl. víz vagy rostos üdítő), gyümölcsök, zöldségek, fehérje.

A szobatársaim itták a teát, nekik mégis a 4. napon kezdett megindulni a tejük.

Könnyű szülést kívánok Neked!

6 hetes Kisfiú anyukája

2012. máj. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nem is szabad elkezdeni előbb ;)

sőt, az se biztos, hogy egyáltalán kell vagy bírni fogja a babád, mert sok babának fáj tőle a hasa.


bőven ráérsz, szülés után kb. 3. nap fog belövellni a melled, akkor sokat kell fejni és szoptatni, kb. a 6. hétre áll be a tej mennyisége, tehát a kereslet-kínálat. ha ezután kevés lesz a tej vagy növekedési ugrásalesz a picinek, akkor szokták elkezdeni inni :)

én olyan 8 hónapos korában ittam, mert akkor csappant meg a mennyisége.

tehát normál esetben nem a teától lesz tejed, csak akkor kell inni ha nem elég a babának a mennyiség :)

2012. máj. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Óóóh, kedvesek vagytok, nagyon köszönöm. És ha a 3. napra lövell be a tejem, addig nem is tud enni a babám? Vagy hogy van ez? Bocsánat ha idétlenséget kérdezek, de nem tudom!
2012. máj. 1. 20:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!