Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi GYED-re számíthatok,...

Mennyi GYED-re számíthatok, ha 8 órával vagyok bejelentve és minimál bérrel?

Figyelt kérdés
Több éve van folyamatosan munkaviszonyom és decemberre vagyok kiírva. Ha több hónapig táppénzen kell lennem, akkor az változtat valamit az összegen?

2012. máj. 2. 08:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyermekgondozási díj legfeljebb a minimálbér kétszeresének a 70 százaléka lehet. A minimálbér bruttó 78 ezer forintról idén január 1-jétől 93 ezer forintra emelkedett, és ezzel jelentősen nőtt az igényelhető gyed felső határa is, idén 130 200 forint ez az összeg. A maximális gyed nettó összege azonban csak 8 ezer forinttal emelkedik, 96 350 Ft-ra, ugyanis az adójóváírás eltörlése miatt jóval több személyi jövedelemadót vonnak le az ellátásból, mint tavaly.


A gyedből személyi jövedelemadót és 10 százalékos nyugdíjjárulékot vonnak. Az adóalap-kiegészítést az idei évben 2 424 000 Ft-ot meg nem haladó éves jövedelemig nem kell figyelembe venni, és ez az adójóváírás megszűnése miatti adóteher növekedésnél némi kompenzációt eredményez.

2012. máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

ismét én: [link]

én itt szoktam olvasgatni

kellemes babavárást

2012. máj. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

tgyás 55000 körül a gyed meg 47-49e közt


[link]

2012. máj. 2. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. máj. 2. 11:10
 5/5 anonim ***** válasza:

A több hónapig tartó táppénzen mit értesz?

Csak akkor lehetne ugyanis a táppénznek jelentősége, ha nem lesz miatta az idén 180 bérezett napod.


De mivel táppénz miatt nem lenne, így az összeget nem fogja befolyásolni.

2012. máj. 2. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!