Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a 12. hetes uh-on meg tudták tippelni a baba nemét és úgy is maradt?

Figyelt kérdés
2012. máj. 4. 14:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
2-nél igen,3-nál másik doki nézte,a de ő nem mondott semmit,én fiúnak láttam.
2012. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Nekem az istenhegyi klinikán 80%-ra mondta a doki, hogy lány és így is lett. De akkor ott nem a baba lába közét nézte, hanem valami másból következtetett rá.
2012. máj. 4. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nekem az első babám.Sokáig nézegetik?Vagy méregetik?Én nem hiszem,hogy látni fogom a nemét.Vagy lehet,hogy láthatom?Megkérdezem az orvost,hogy minden rendben van-e,ezek után megpróbálom megkérdezni,hogy mi a baba neme.Talán így megmondja.Elég mogorva orvosok vannak nálunk sajnos.:(
2012. máj. 4. 14:08
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, az első terhességemnél lányt láttak, az is lett, most viszon tnem igazán mutatta magát, úgyhogy még várunk...
2012. máj. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Annyira szeretnénk már tudni.:)

Olyan tippet kaptam,hogy egyek csokit az uh előtt és akkor nagy mocorgásba kezd.De ha nagyon mocorog az nem baj?És ha pont azért nem fogja látni a doki a nemét?

2012. máj. 4. 14:19
 6/16 anonim ***** válasza:

Az is kérdés, hogy magán doki-e vagy SZTK-s, utóbbiak nem nagyon foglalkoznak ezzel, főleg nem 12 hetesen.


Amúgy nekem most először volt (SZTKban, tehát a kivétel erősíti a szabályt), hogy megkérdezte, hányadik gyerek, mire én hogy 3. Erre ő, milyen neműek vannak. Mondom két lányom van. Majd megkérdezi, ha megint lány lesz, akkor is hazavisszük-e? (Jó vicc móric), Aztán annyit hozzá tett, hogy bár még lehet itt valami a lábak között, de ő nem lát semmit.

Azóta a 18 és a 36 hetesen is megerősítették a lányt (Egy-egy másik orvos).

2012. máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem járok magánorvoshoz.Mert azt a pénzt amit odaadnék neki azt inkább a kicsire költöm.:)
2012. máj. 4. 14:28
 8/16 anonim ***** válasza:

na igen nekem is magán doki mondta meg. Nem a neme miatt jártam magánhoz, hanem mert az első terhességemnél nagyon csalódtam az államiban. Az sztk-s rendeléseken a 12. héten biztosan, hogy nem fogják megmondani a nemét, a rendelők 98%-nak nincs is olyan gépe ami olyan jó minőségű képet ad, hogy a doki meg tudja állapítani, ne meg nincs benne a kötelezőben (egyébként egyáltalán nincs benne, de később a 18 hetesnél vagy utána már ha látszik meg szokták mondani).

Ilyenkor arra koncentrálnak, hogy megállapítsák, hogy egészségesen fejlődik-e a baba, mekkora a nyaki redő van-e orrcsont stb.

2012. máj. 4. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek egyébként.És nagyon remélem,hogy mondanak valamit.:o
2012. máj. 4. 14:38
 10/16 anonim ***** válasza:

Szerintem arra ne alapozz, még akkor sem, ha mondanak valamit.

Én nemrég olvastam egy "szuper szülész-nőgyógyász-szonográfus doki" magán 4D-s UH hirdetését, és az volt rajta, hogy "biztos nem-meghatározás" 15-16 héten. Tehát addig ő sem vállal felelősséget, pedig nyilván a legmodernebb gépe van. Az SZTK-ban meg fekete-fehér mini-monitorok vannak...


Mi értelme annak, hogy beleéled magad az egyikbe, aztán meg kiderül, hogy másik nemű mégis, esetleg csak szüléskor. Szerintem az rosszabb, mint még másfél hónapig nem tudni, de aztán "biztosra", mert 18 hetesen azért ha mutatja, akkor már jól látni...

2012. máj. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!