Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítség, hogyan mondjam el a...

Segítség, hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy terhes lettem 17 évesen?

Figyelt kérdés
A barátommal egy éve vagyunk együtt! 7 hónap után vesztettem el tőle a szüzességem! Mindig gumit használtunk, utána áttértünk a pharmatexre, amit annyira reklámoztak, hogy mennyire csúcsszuper! Úgy voltam vele, hogy tökéletes lesz, mert mindig féltem, hogy a gumi kiszakad! Erre ebben a hónapban nem jött meg! Csináltam egy tesztet... egyből pozitív lett! Azonnal elmentem a dokihoz! Ahol mondták, hogy 6 hetes terhes vagyok! Mutatták a kis "golyót" a pocimban, amit tökéletesnek találtam! És első látásra beleszerettem! Nagyon fura érzést ébresztett bennem az a kis pici élőlény bennem! Eldöntöttem, hogy nem vetetném el! Barátomnak elmondtam, jól fogadta a dolgokat! Ő már 23 éve és dolgozik, biztos munkahelye van! Anyuéknak nem tudom, hogy mondjam el a dolgot! Anya már azon kiakadt mikor elmondtam neki, hogy lefeküdtem vele :( Első kérdése az volt, hogy NEM FÉLTÉL? HOGY TERHES LESZEL? Mondtam, hogy nem mert védekezünk.. erre :( Már a jövőt, a sulit meg mindent elterveztem! Csak nem tudom, hogy álljak eléjük :( Segítsetek!!!
2012. máj. 9. 17:22
1 2 3 4 5 6
 1/56 anonim ***** válasza:
53%

Elsőként a párodhoz menjél, hogy mindenben melletted áll-e?Ha kidobnak otthonról mehetsz-e hozzá stb.És persze, hogy akar-e apa lenni ilyen fiatalon.Ezt a pharmatex-et nem is tudom miért sztárolják!!!???Annyian estek már vele teherbe, hogy akár eladhatnák fogamzás elősegítőnek is!!!!

Na mindegy.Miután beszéltél pároddal, akkor utána jönnek a szülők..kész tények elé kell őket állítani és kész.Utána készülj fel a balhéra..mert azért ez 17 évesen nem egyszerű.Én lányom jönne ilyen hírrel...na mindegy, ezt hagyjuk.Azt is el kell magyarázni, hogy védekeztetek, úgy jött össze.

2012. máj. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/56 anonim ***** válasza:
22%

Az első válaszoló egy idióta...

A tiéd/tiétek, ti véretek, és szeretnétek is megtartani, akkor vállaljátok fel, közöljétek ketten!

Gratulálok a bébihez, remélem minden jól alakul majd.

Anno anyum is 17 éves volt, persze kicsit korai, de a mamám 1x sem mondta neki, hogy vetessen el engem. Azt mondta nem tudott volna azzal a tudattal együtt élni, hogy netán abortusz után anyumnak nem lehetett volna gyereke... (mert ez is benne van ugye a pakliban) Így tehát itt vagyok, élek, és hálás vagyok neki érte, és azt mondta sosem bánta meg!


37 hkm

2012. máj. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/56 anonim ***** válasza:
Amikor nyugodt a légkör, eléjük álltok mind a ketten, és elmondjátok őszintén, hogy bár védekeztetek, de becsúszott. Vállaljátok a felelősséget, megtartjátok. A sulit később is be tudod fejezni. Készülj rá, hogy ki fognak akadni valószínűleg, de idővel megbékélnek a gondolattal. Tudod, minden csoda 3 napig tart! Sok erőt, kitartást! És nagyon szép, boldog babavárást kívánok!
2012. máj. 9. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/56 Shai-Hulud ***** válasza:
4%

"Ő már 23 éve és dolgozik,"

És ezek szerint legalább 25 évvel idősebb nálad.

De neki sem volt több esze, mint neked.


Szerintem minél gyorsabban mondd el, mert azért el kellene dönteni, hogy mi is legyen a magzattal?

Ebbe azért nekik is van némi beleszólásuk, mert valószínűleg az ő nyakukba szakadna a baba ellátása, míg neked a saját egzisztenciáddal kellene törődnöd.

Felelőtlen vagy! Igen tudom, hogy nem akartad, de akkor is az vagy.

2012. máj. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/56 anonim ***** válasza:
94%
23 éves gondolom, nem 23 éve... ennyit nem tudsz hozzágondolni?
2012. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/56 anonim ***** válasza:
30%
egyetértek az elsővel. tessék engem is 0-ra értékelni!
2012. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/56 anonim ***** válasza:
51%

Megértem az érzéseidet, de ez egy óriási döntés és minden oldalról alaposan meg kell gondolni! Lehet, hogy most minden szép és jó, de egy gyerek rengeteg pénzbe kerül, már a pocakodban is! Be kell rendezni neki egy szobát, megvenni a szükséges dolgokat, neked a terhes vitamint, eljárni dokihoz, védőnőhöz, nekik is fizetni kell ám valamit, nem beszélve arról, hogy ezt mind a párod keresné meg, és az agyonhajszoltság miatt lehet, hogy a végén még ott is hagyna. Kívánom, hogy ne ilyen legyen, és gondolom nem is ilyen, ha már várt rád 7 hónapot, de ez akkor is nagy teher neki, mégha most bele is megy a dologba.

Mindenképpen beszéld meg a szüleiddel, és lehetőleg azzal kezd, hogy tiszteled őket, amiért felneveltek, és hálás vagy nekik mindenért, amit érted tettek. Egy dologra kéred őket, hogy most hallgassanak végig, mert egy nagyon nehéz döntésben kéred a véleményüket és szeretnéd, ha nem elhamarkodottan, indulatból reagálnának. Ezek után szépen elmondhatod, hogy mi van, sőt, ezen az oldalon is rákereshetsz olyan kérdésre, hogy ki eset teherbe pharmatex szedése közben, kinyomtathatod nekik és megutathatod, hogy te igenis felelősen védekeztél, az nem a te hibád, ha a gyógyszergyártó cég elcseszte. Adj nekik időt, lehet, hogy nagyon fognak haragudni, de az is lehet, hogy jól reagálnak és nyugodtan meg tudjátok beszélni a dolgokat. De még is inkább hallgass rájuk, mert ők tudják mivel járt egy gyerek felnevelése, és ezektől a nehéz döntésektől meg akarnak kímélni téged egyelőre. Ráérsz még babát vállalni a suli után is, amit úgy elterveztél, ne dobd ki az ablakon egy "baleset" miatt. Persze, a ti döntésetek, mi csak segíteni akarunk, és a szüleid is óva intenek majd, mert tényleg nagyon nagy felelősség egy gyerek vállalása, pláne ilyen fiatalon!

2012. máj. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/56 anonim ***** válasza:
30%

nagyon csúnyán lepontoztok, bár hála Istennek nem érdekel.

most komolyan, ha egy 23 éves palinak gyereke lesz egy 17 éves lánytól, vajon mennyire fog neki örülni? hiába dolgozik, nekem ne mondja senki hogy ebben a mai világban 23 évesen megvan a kellő egzisztencia egy gyerek felneveléséhez. féltél hogy kiszakad a gumi, úgyhogy inkább nem használtatok, nagyszerű döntés... nincs előírva hogy csak egy módszerrel lehet egyszerre védekezni. jó megtörtént a baleset, már hiába puffogok itt, de gondold végig. neked még tanulnod kéne stb, ebben a gyerek 100%-ra megfog gátolni. kinek jó ez? én javaslom mindenképpen az abortuszt. majd később vállalj gyereket. de addig is: gumi, és fogamzásgátló egyszerre!

2012. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/56 anonim ***** válasza:
43%
kislány! figyu... 21 vagyok, nem sokkal több nálad, 24 hetes terhes. NE úgy merd bevállalni a babát, hogy a párodnak van fizetése.. MINDIG számolni kell azzal a tényezővel is, hogy mi van, ha elhagy? tudom, most úgy érzitek hatalmas a szerelem és semmi nem szakíthat szét titeket, de egy terhesség nem pont az az időszak, amit könnyen viselsz, a férfiak meg főleg nem érzik át a helyzeted.. mi a párommal 5 éve vagyunk együtt, de most, hogy babás lettem elég sokszor összeszólalkoztunk. én tudom, hogy ő nem hagyna el, ennek ellenére mégis befejeztem az iskolát és dolgoztam is. legalább ezek legyenek meg. tudom, hogy fájdalmas az abortuszra gondolni, de lehet több jót teszel vele, mintha megszülsz 17 évesen egy gyereket. nekem is volt egy abortuszom, bár egészségügyi okokból, de mégsem tarthattam csak azt szem előtt, hogy már pedig kockázat ide vagy oda, én babát akarok! a szüleid támogatása nélkül szerintem nem igazán menne nektek ez a dolog, jól gondold át, hogy döntesz. a gyerek egy életre szól, nem pár hónapra vagy évre..
2012. máj. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/56 A kérdező kommentje:
A párom mindenben támogat! Nagyon lelkes! Nagyon jó látni! A suliról annyit, hogy a napokban meg lesz az első előrehozott érettségim, úgy gondolom szeptemberre se lenne nagy gond a 2.-at bevállalni! Így jövő év májusára már csak 3 maradna. ECDL vizsgám ill. nyelvvizsgám már meg van! Így gondolom felvesznek állami fősulira! Úgy tudom, a "tini mamikat" támogatják így az is többlet pont, bár ez a legkevesebb! Úgy gondolom a főiskolával halasztanék 1 évet, de a gimit már terhesen és második félévben babával befejezném! Nem hiszem,hogy ne tudnám befejezni! Tudom, hogy drága a baba! Van 360 ezer ft félretett pénzem, amit még nyári munkával kerestem. Gondolom az tökéletesen elég lesz kezdésnek! A barátom fizetéséből is minden hónapban eltesszük kb. a 40%-át a baba születéséig! Azoknak akik szerint a szüleimre hagynám a gyereket azoknak üzenném, hogy nekik is elfogom mondani, hogy eszem ágában sincs rájuk bízni a gyereket! Az én kisbabám én fogok felnevelni! :) Barátomhoz fogok költözni és mindent meg fogok tenni, hogy jó legyen a babánknak!
2012. máj. 9. 18:11
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!