Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kíváncsi vagyok ki mit gondol...

Kíváncsi vagyok ki mit gondol a baba kora és a terhesség kora közötti 2 hét különbség?

Figyelt kérdés
hát nekem a védőnő be bizonyította részben a választ csak kíváncsi vagyok ki mit gondol erről ?
2012. máj. 10. 18:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a különbség abból adódik hogy nem lehet pontosan tudni a fogantatás napját, és az utolsó menstruációtól számítják a terhességet, valójában amikor 4 hetes terhességet mondanak csak 2 hetes...

Ennyi. Nincs erről nagyon mit gondolni..

2012. máj. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen érdekes dolog mert sokan megy vannak győződve hogy az a baba értékeiből meg ilyenekből nem igaz ez a dolog :) gondoltam megkérdezem :)
2012. máj. 10. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát pedig ez 100% így van. Nagyon szerettem volna babát én hőmérőztem, pontosan tudom mikor fogant a kisfiam mikor volt peteérésem. Együttlét után 10 nappal mutatta ki a teszt.

Akkor halványan majd egyre erősödött kb 14. napra lett erős a csík. Vannak nők akiknek nem középidőben van peteérésük, de a nagy átlagnak igen... Nekem is pl. 28-29 napos ciklusnál 14-15 napon volt peteérésem.

Viszont ismerek olyat aki menstruáció utolsó napján lett terhes...Szóval a nagy átlagnál igaz :)

2012. máj. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Teljesen igaza van az előttem szólónak, erről nincs mit gondolni, ez tény. A fogamzás napját nem lehet pontosan tudni (van 1-2 kivétel), de általánosságban így van. Így az utolsó menstruáció első napjától számolják, mert az egy tuti és fix dátum. A mérettáblázatok, meg minden egyéb is arra épül, hogy az átlagosnak számító 28 napos ciklusnál a középidőben történik a fogantatás. Ha a baba mérete nem teljesen felel meg ennek a kornak, akkor az azt jelenti, hogy nem pont középidőtájt fogant, hanem korábban vagy később, és ha jelentős a különbség, akkor az orvos úgy is asszerint fog korrigálni. Ennyi.
2012. máj. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez azért van,mert késői a pici.Nekem december 20tól számolják,így kéne szeptember 25.-én szülni,de a baba január 7.-én "készült" és 10.-én fogant meg,így ő 22nappal fiatalabb.Tehát bőven az átlagos peteérés utáni,mert nekem hosszúak voltak a ciklusaim.Ez az ésszerű magyarázat szerintem.A 2hét meg az átlag,mert a 14.napon van elvileg peteérés,tehát két hét alatt jön össze átlagosan a kicsi mindenkinek.
2012. máj. 11. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
:D
2012. máj. 11. 09:10
 7/7 A kérdező kommentje:
szoktam hasonlítani egy táblázathoz az értékeimet a babámé mindig kicsikét kisebb mint a nagy átlagé :)
2012. máj. 11. 10:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!