Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudnám megállapítani...

Hogy tudnám megállapítani hogy ez most vizelet vagy magzatvíz?

Figyelt kérdés

Már csak pár hét van hátra a szülésig, viszont észre vettem hogy valamitől nedves a bugyim. Állandóan amikor pisilni megyek. Érzem hogy mennem kell pisilni, de azt nem érzem amikor ez a folyadék kicsurog. Használok tisztasági betétet, és ugye így nem olyan kínos a dolog, viszont ha ez a magzat víz esetleg akkor meg szólnom kellene a dokimnak, nehogy valami baj legyen. Semmi fájdalom nincs hozzá, nem is büdös, nincs is színe...de mégis honnan tudjam hogy ez most csak pár csepp vizelet vagy már esetleg a magzatvíz? Ha a magzatvíz lehet valami nagyobb következménye ha nem veszem időben észre?

38 hkm


2012. máj. 14. 09:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Szagold meg.
2012. máj. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Így voltam én is ez magzatvíz.Ha mész orvoshoz szólj neki.Én a 38.héttől kórházban voltam már és 4 napja folydogált a magzatvíz de azt hittem pisi.Az 5.napon már olyan mennyiségben hogy akkor már tudtam hogy magzatvíz de akkor is még vártak nézték a mennyiséget én meg aggódtam hogy megfullad a babám de nevettek mondták olyan nincs annyi víz mindig van hogy ez nem fordulhat elő.Szerintem ha már annyi van hogy a betét is átázik akkor irány a kórház!Könnyű szülést és jó egészséget kívánok nektek!
2012. máj. 14. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Sókristály ***** válasza:

Azt kérdezed, hogy magzatvíz, vagy vizelet? C verzió is lehet, erősebb színtelen folyás.

Házilag szoktak mondani különböző praktikákat, de üzembiztosan csak a doki tudja megmondani. Ilyenkor letörli a méhszájat, aztán kéri, hogy köhögj egyet, és megnézi, mi jön pontosan. UH-gal meg ellenőrzi a magzatvíz mennyiségét. Én megkérdeztem, hogy van-e valamilyen teszt erre. Azt mondta, hogy néhol használnak, de egyáltalán nem megbízható.

A következmények miatt is érdemes orvoshoz fordulni. Felszálló fertőzést okozhat a sérült burok. De van olyan, amikor magasabban szivárog, nem a méhszájnál. Ennek nincs igazán következménye, újratermelődik, és ott nem tud fertőződni sem. De igazán hasznosat csak a doki tud mondani.

2012. máj. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ha szólok neki akkor ő ezt megtudja valahogyan nézni hogy tényleg magzat víz-e? Mert mi van ha én tévedek? Már annyira be vagyok sózva, hogy szinte minden kis apróságra azt gondolom hogy megyek szülni :)
2012. máj. 14. 09:23
 5/25 anonim ***** válasza:

Szerintem ez hamarosan kiderül.

Ha magzatvíz, akkor egy-maximum két napon belül gyarapodni fog a mennyiség, ha egy sima tisztasági betét még felfogja, akkor kevéssé valószínű, hogy az.


Viszont:

egyik babámmal volt nekem is hasonló. Igaz, én pisilés után, ha előre dőltem, akkor jött még "utófolyadék", és én tudtam, hogy az csak víz lehetett. De csak abban a szögben és helyzetben jött, sehogy máshogy.

Annyira fent volt valahol megrepedve a burok, és csak picit, hogy ebből semmi gond nem származott. Két nap múlva szültem.

Igaz, ezzel a babával nekem "extra mennyiségű" vizem volt, így nem is csoda, hogy már nem bírta a terhelést a burok...


Amúgy, ha aggódsz, menj be, a kórházban megvizsgálnak. Csak elég nagy macera, mert utána saját felelősségedre kell távozni, egy rakás papír adminisztráció, meg ilyenek.


Én hiszek abban, hogy ha itt az idő, azt felismerem, és amíg csak lehet, távol tartom magam a kórháztól, de ahogy számodra megnyugtatóbb, úgy csináld!


Szép szülést!

40+0 hkm szintén várakozó állásponton... :o)

2012. máj. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
A nyákdugóm már 2 hete levált, és akkor is azt hittem hogy itt az időm :) de azóta sincs semmi...szerdán kell mennem újból Ctg-re, ráér ez addig? És a magzat víz újból termelődik ugye, ha mondjuk szivárog is? (bocsi ha ez hülye kérdés, de most vagyok először terhes )
2012. máj. 14. 09:25
 7/25 anonim ***** válasza:

Tegyél be egy rendes nagy betétet, ne kis tisztaságit. Ha a nagy kb. 3 óra megtelik, akkor magzatvíz. Nekem szülésznő javasolta, hogy így könnyebb megállapítani.

Mondjuk, amit leírtál (szagtalan) gyanús, hogy magzatvíz.

Ne parázz be, szivárgó magzatvízzel jó pár órát el lehet lenni. Fürdést nem javasolják (én egyébként is végig tusoltam) a fertőzés miatt.

A magzatvízzel akkor baj, ha zúdulva folyik el. Normális esetben csak a feje előtt lévő víz folyik el és a baba feje dugóként lezárja a többi víz elől az utat, mert be van illeszkedve. Ha ez nem így van, nem szállt le a feje és a burok megreped, akkor zúdul és akkor azonnal kórház.

Remélem tudtam segíteni. Még én is előtte vagyok. Szülésfelkészítőről tudom ezeket. 37 hkm

2012. máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Sókristály ***** válasza:
Persze, hogy újratermelődik. Nem csak akkor, ha esetleg szivárog. Folyamatosan frissül, azaz felszívódik, és újratermelődik az egész terhesség alatt.
2012. máj. 14. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

szerintem hívd fel az orvosodat ,az lenne a legjobb ha megnézne,fő az óvatosság.

ha szivárog a víz és még nem indul a szülés egy két napon belül akkor szoktak antibiotikumot is adni,hogy ne kapjon fertőzést a baba.

2012. máj. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ez a normál betétes téma egész jól hangzik. És esetleg tampon, mert az akkor biztos hogy "onnan" jönne, és nem is tudnám össze téveszteni a vizelettel? Tudom hogy egyeltalán nem ajánlott a használata, és soha nem használtam, csak most jutott eszembe, hogy ugye két különböző helyről jön a vizelet és magzatvíz is...vagy ez rossz ötlet?
2012. máj. 14. 09:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!