Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Epegörcsben járatos kismamák!...

Epegörcsben járatos kismamák! Epegörcsöm lenne?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes vagyok. Pár napja nem volt székletem, erre fél órája elkezdett görcsölni a hasa, majd rohanás a wc-re egy jó kis hasmenéssel. Valamint a hátam közepe felé (fentebb, mint a vesém) kétoldalt feszülést érzek. Hányni nem hánytam, de ez azt még sosem csináltam, mióta élek.

Volt már 2x hasonló eset. 1x még terhesség előtt, de akkor rettenetesen begörcsölt a hátam. Valamint 1 hónapja is, csak akkor a hasmenés mellett még a gyomrom is fájt nagyon.

Szerintetek ez epegörcs? Menjek el uh-ra, vagy?


2012. máj. 18. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg epe vagy bélgörcs. Nálam is elő szokott fordulni, én 13 hetes kismama vagyok. Nekem spontán szokott rendeződni, de egy kis diéta nem árt.
2012. máj. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi

Cukormentes diétán vagyok és még mellette lisztérzékeny is, így is alig tudok vmit enni, ennek ellenére a cukrom miatt napi 5x kellene. Fogalmam sincs, h ennyi diéta mellett még mit tudnék kiiktatni az étkezésemből, hogy egyek is vmit :-(

2012. máj. 18. 15:08
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok: én a gombától, az ananásztól és a káposztától, továbbá mindenféle pörkölttől vagyok rosszul, pont úgy, ahogy leírtad. Érdekes, mert az előző két gyerkőcnél nem volt ilyen problémám. Nehéz ügy nálad a diéta, azt hiszem én a helyedben kisérleteznék, hogy mi az amit bírok, és mi az amit nem. Sok sikert! :)
2012. máj. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez epe lesz szerintem is. Nekem is mindig hasmenésem van olyankor és rettenetes kínokat élek át. Ha nagyon fáj vegyél be nyugodtan nos-pa-t, nekem orvos mondta szedhetem, ha ilyen van akár napi 3*1 is. Sajnos én minsig is epés voltam és ez terhesség alatt sem változott.

Viszont ha sűrűbben jelentkezik menj el háziorvoshoz és mond el a dolgot, mert terhesség alatt komolyan veszik az ilyesmit. Engem is elküldtek Uh ahol megnézték minden rendben van-e a májammal epémmel.

30hkm

2012. máj. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a terhesség alatt jött ki: epehomok és besűrűsödött epefolyadék. Teljesen mindegy mit eszek, szinte állandóan érzem, a baba is nyomja, pont ott van a popsija.

Terhesség alatt komolyan veszik, mert ki kell zárni, hogy nem-e a májaddal van a baj. Engem a háziorvos májfunkciós laborra és epe uh-ra küldött, így derült ki, de a HELLP-et ki kell zárniuk ilyenkor, mert az veszélyes.

A No-spa is jó, de nekem a homeopátiás golyó is bevált, enyhítette a szúrásokat.

34 hetes kismama

2012. máj. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én az epémet a jobb bordaív alatt érzem szúrni és ugyanitt csak hátul, előző voltam.
2012. máj. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

1-2 héten belül megyek a háziorvoshoz és akkor megemlítem Neki.

2012. máj. 18. 22:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!