Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az normális, hogy szinte...

Az normális, hogy szinte állandóan kemény a hasam? 24 hetes vagyok és még nem volt nap, amikor puhának éreztem volna. Nem keményedik, csupán 24-ből 24 órát kőkemény.

Figyelt kérdés
Néha elég kellemetlen, mert feszül és húzódik, de ez el szokott múlni. És azt olvastam, hogy a keményedés más. Az egy görccsel párosuló valami és kisugárzik a hátba is. Akkor ez mitől lehet?
2012. máj. 23. 09:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezzel én is így vagyok...

24 hetes vagyok én is harmadik babával.

Állandóan keménykedik a hasam, sokszor olyan, mintha szét akarna durranni..

2012. máj. 23. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A sima keményedés nem fájdalmas, nem sugárzik sehova és nem jár görccsel. Ha fáj és görcsös fájdalommal jár, kisugárzik a combba, derékba, az inkább jósló.

Dokidnak szóltál?

Napi 10-12 keményedés még normális.

Nekem a 18. héttől keményedett a pocakom, nem fájt, de elkezdett rövidülni a méhnyakam, táppénz, pihenés, rengeteg magnézium, ha fájt No-spa.

34 hetes kismama

2012. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szólj orvosnak, a kőkemény has nem hiszem hogy túl jó jel. Más a keményedés néha-néha, és más a folyamatos keményedés, ami tulajdonképpen görcsöt jelent. Dokihoz, azonnal!
2012. máj. 23. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Na én is pont 24 hetes vagyok és totál ugyanez a tünetem kb. 1 hete. Hétfőn voltam orvosnál, és azt mondta, hogy a keményedésre kell figyelni, de ha az egész kemény, az nem gond. Valószínűleg a növekedéstől van, nekem most 1 hét alatt 4cm-t nőtt a hasam, előtte 1 hónap alatt pedig csak látványra, centire semmit.

Egyébként nem jó érzés, főleg járni nem, de ne aggódj emiatt.

Amúgy nekem olyan lelkiismeretes, hogy még UH is megnézte a méhszájam, minden ok volt.

Szóval ne aggódj!

2012. máj. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! tudtam én, hogy ez nem keményedés. mert nem egyszer csak jön valami, amitől más lesz, hanem szinte mindig ilyen, kivéve ha oldalt fekszem. mikor először mondtam a dokimnak, akkor felírt magnéziumot, amit jókislány módjára szedtem is minden nap, aztán elutaztunk és nem vittem magammal, no akkor sem volt semmi.. ezek után nem látom szükségét, hogy szedjem, esetleg ha átvált keményedésre. köszi utolsó! :)
2012. máj. 24. 10:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen, ezen tényleg ne aggódj! További nyugodt babvárást Neked!
2012. máj. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!