Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 het alatt az orvosom...

35 het alatt az orvosom egyszer vizsgalt manualisan. Ultahangon viszont sokszor. Ezek szerint latja igy is hogy a mehszaj zart? Mert a kiskonyvbe mindig beirja.

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 15:55
 1/9 A kérdező kommentje:
Mindig mondja hogy magzatviz rendben,mehlepeny rendben.Olyan hihetelen szamomra hogy az ultrahangon olyan jol latszana...Persze nem vonom ketsegbe csak furcsa.
2009. jún. 29. 15:58
 2/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon érdekes. Engem minden alkalommal kézzel is megvizsgált, megtapogatta a méhszájat. Az ultrahangon a babát néztük, a méhlepényt, meg a magzatvízet... méhszájra nem emlékszem hogy láttam volna a monitoron. De a fene tudja. Aztán mikor mentem szülni a szülésznő is kézzel vizsgált meg.
2009. jún. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Az UH-n nem látja a méhszájad állapotát. Azt kérdésekből méri fel. Ugyanis nekem is ez volt a terhesgondozáson a problémám, hogy kézzel nem vizsgál meg, akkor honnan tudja a méhszáj állapotát, kérdeztem a dokit. Erre Ő azt felelte, hogy kérdezett olyan tüneteket, amik ezt jelzik. Pl. keményedés. Ha mindenre nemleges volt a válaszom, nem vizsgált. (csak mikor erősebb folyásom volt). Ugyanis ha 35. hét előtt kinyílik, annak vannak jelei. Amúgy meg csak a 36. héttől fogják szó nélkül vizsgálni. Nekem legalább is így volt.

Nekem is mindig beírta a kis könyvbe ezek alapján, amit beszéltünk.

További szép babavárást és könnyű szülést!

Üdv!

39 hetes km

2009. jún. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még azt elfelejtettem, hogy a méhlepényt azt látja UH-n, arra azért mondja, hogy rendben!
2009. jún. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes, amit az utolsó válaszoló írt, mert én pl. a 20. héttől vagyok nyitva,és nem keményedtem egy dekát sem, és utána sem.

Csak vizsgálattal lehet kidríteni, mert van hogy nincsen neki jele, és mégis kinyílik.

Pedig a dokiknak vizsgálni kellene, mert az egész egy perc, és nem fáj, nem okoz problámát.

2009. jún. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
En kb a 25 hettol kemenyedek,akkor vizsgalt manualisan,ok.volt,azota is ugyanaz a helyzet de tobbet nem vizsgalt.
2009. jún. 29. 17:27
 7/9 anonim ***** válasza:
17:01-es vagyok. Akkor viszont, ha keményedik a hasad Én megkérném az orvost, hogy mindenképpen vizsgáljon meg. Az fura, hogy ha mondod a dokidnak, hogy keményedik a hasad és mégsem vizsgál meg.... Én nagyon erőltetném a dolgot a helyedben!
2009. jún. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megfontolnám az orvosváltást a helyedben. Az első terhességem alkalmával egyszer sem vettem le a bugyim. Majdnem elpatkoltunk a műtőben gyerekestül....
2009. jún. 30. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szoval,nem valtanek orvost 35 hetesen,egyebkent totalisan megbizok benne,a magan rendelojebe jarok,nagyon rendes(a szuleszet nogyogyaszat foorvosa egyebkent),nem hiszemazert hogy racsap a hasara es beirja hogy mehszaj zart...mert azert felelosseg.Sajnalom hogy neked negativ tapasztalataid vannak,ezek szerint nem nagyon torodott veled a dokid...
2009. jún. 30. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!