Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Változnak ezek az érzések?

Változnak ezek az érzések?

Figyelt kérdés

Nem is tudom hogyan tegyem fel a kérdést, nem akarom, hogy félreértsetek. Szóval valamiért mindig azt gondoltam, hogy kislányom lesz, amikor a babával álmodom mindig lányt látok. A héten megyek uh-ra és hogyha megmutatja magát, akkor talán kiderül, hogy jól érzem-e Most, hogy belegondoltam rájöttem,hogy azért akár simán kisfiú is lehet. Bevallom furcsa érzés magam fiús anyukaként elképzelni. Más is volt úgy, hogy nagyon fiút/lányt várt és aztán más lett a baba neme? Hogyan éltétek meg és hogyan változtak ezek az érzések?

Remélem nem értitek félre mert igen, nekem is az egészsége a legfontosabb, sőt vetélés után, nehezen kapott ajándék ez a kisbaba...szóval tudom, hogy nem a neme a legfontosabb.


2009. jún. 30. 14:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szia ! mi is lányt vártunk és kisfiú lett ! én sem tudtam annak idején kisfiús anyukaként elképzelni az életemet , de nincs is csodásabb dolog nála ! én is kislányt álmodtam de nem jött össze ! abba gondolj bele hogy a kisfiúk anyásak ( legalábbis a legtöbb ) és imádni fog ha kisfiú ha kislány !!
2009. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod! Szerintem ez nagyon sokunknál előfordul, hogy az egyik nemet jobban preferáljuk. Szerencsére a természet ezt úgy rakta össze, hogy, ha megtudod majd az eredményt, teljesen rá fogsz , rá tudsz hangolódni a kislányodra, vagy a kisfiadra. Ha kislány lesz, valószínűleg azonnal repkedni fogsz egy kicsit pluszban, ha kisfiad lesz, lehet, hogy kell majd hozzá akár 28 másodperc is! Emiatt ne aggódj, hamarosan kiderül, és lesz egy csomó időd felkészülni a kis csodátokra! Boldog babavárást!
2009. jún. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én úgy vagyok vele, hogy nekem teljesen mindegy, ha választhatnék, sem tudnám, mit szeretnék jobban, talán a férjem miatt fiút. De egyáltalán nem furcsa, amit mondasz. Gondolj arra, hogy ha megszületik a baba, ugyanúgy fogod imádni akkor is, ha fiú lesz, és biztos vagyok benne, hogy nem cserélnéd el semmiért.
2009. jún. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen megértelek. Még én sem tudom milyen nemű lesz a miénk, nagyon kisfiút szeretnék és a férjem is. Őszintén szólva félek tőle, hogy lány lesz. Van már egy lányunk és egy fiunk is, én is túl vagyok egy vetélésen, igazából tényleg teljesen mindegy lenne, hogy milyen nemű. De nekünk a fiú nevelése jobban testhezálló, nem tudom megmondani miért van így, de minden vágyunk még egy kisfiú.

Persze, hogy az egészsége a legfontosabb, de szerintem mindenkinek, vagyis legtöbbünknek van egy álma, amihez jobban húz a szíve. Nem gondolom, hogy ez baj lenne addig a pontig, amíg ha más nemű születik, ugyanúgy imádjuk a gyermekünk.

A fiunkkal átéltük a szülők rémálmát, mikor több rendellenességet találtak a magzatnál, következett a magzatvíz-vizsgálat és a sok idegeskedés szülésig. Egészségesen született. Akkor mikor kiderülnek a bajok, tényleg mindegy, hogy milyen nemű, azért imádkozik az ember, hogy egészséges legyen.

De szerintem a nembeli kívánság ettől független, hiszen hol van az leírva, hogy a kismamának csak egy kívánsága lehet? :)

A kérdésedre pedig: biztos vagyok benne, hogy az érzések megváltoznak, egy gyermekét szerető, egészséges lelkivilágú szülőnél mindenképp. Szerintem megszületés után el is felejti az ember, hogy a másik nemű jobb lett volna. Mert ilyen érzés szerintem nincs is, mikor ránézel a kis újszülöttedre.

2009. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Mi mind a ketten kisfiút szerettünk volna a párommal, nem is tudnám magam kislányos anyukaként elképzelni. Aztán a 18. heti uh-n megmutatta magát a drága és kislány. Őszintén szólva kicsit sokk volt, el is pityeredtem picit, annyira fiút szerettünk volna. De azóta már megbarátkoztunk mind a ketten a gondolattal és már nagyon várjuk a kiscsajt. Max addig próbálkozunk, amíg nem jön össze egy fiú is, úgysem akartunk 1 babánál megállni. :) Abszolút közhely, de tényleg az a legfontosabb, hogy egészséges legyen. Boldog babavárást és drukkolok!
2009. jún. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi is mikor megtudtuk hogy babás vagyok nagyon kislányt akartunk.A 4D-n azt mondta a csaj hogy nagyon lányos,de nem mutatta magát.Mondanom sem kell hogy örültünk.Majd a 18. heti uh.-on közölték hogy fiú.De elsem fogod hinni bennem már előtte megváltozott minden,de komolyan mondom.Mindig kisfiúra gondoltam,kisfiús ruhákat nézegettem stb.Én nagyon örülök hogy fiúnk lesz.

2009. jún. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Én mindig is kisfiút szerettem volna. Amikor kicsi voltam és megkérdezték a nénik, hogy szeretnék e majd kisbabát akkor is mindig azt mondtam, hogy nekem CSAK KISFIÚ KELL! Amikor teherbe estem nem tudtam elképzelni, hogy lányom legyen. Már a 3. hónapban vásárolgattam, csak is kék meg zöld cuccokat. Mindenki kérdezte, hogy és mi lesz ha hány lesz? Sose tudtam rá mit mondani... Már néha rosszul éreztem magam mikor valaki azt mondta, hogy lányos hasam van vagy megkérdezték mi lesz a neve ha hány lesz. 24. héten 4D UH-n derült ki, hogy FIAM lesz. Néztük a monitort, közben mondogatta a doki, hogy itt a keze, itt a lába stb. Kérdezte, hogy megnézzük kislány e vagy kisfiú? Erre én: Tudom, hogy kisfiú, de azért nézzük meg. :)Szóval nekem bejött minden amit éreztem. Nem is lehetett volna másképp. A párommal már évek óta tudtuk, hogy mi lesz a fiunk neve, viszont a lány neveken mindig vita volt... Most így a vége felé járva is furcsa belegondolni, hogy hogy fogadtam volna ha kiderül, hogy kislány. Most úgy érzem biztos, hogy lánynak is nagyon örültem volna, legfeljebb egy darabig fiús ruhái lettek volna :D Az a legfontosabb, hogy egészséges legyen. :) Ha most nem jön össze a kislány neked akkor a következő majd az lesz. :) De hidd el ha fiad lesz akkor is te leszel a legboldogabb anyuka a földön. Én hihetetlenül büszke vagyok már most a kis fiamra és ezzel te is így leszel majd ezzel akár lány lesz akár fiú. :)

Minden jót és szép baba várást! Ha kiderül, hogy mi lesz írd meg ám! :)

2009. jún. 30. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne aggódj, meg fog változni.

Én mindig is fiút vártam, és amikor kiderült, hogy lány, nem akartam elhinni. Gondoltam, a 3D pontosabb lesz. Az is lányt mutatott. És szégyen ide, szégyen oda, annyira fiút vártam (és annyira belém is beszélték ezt, mert engem csak fiús anyukának tudtak elképzelni, a pocakom is olyan volt), hogy elbőgtem magam.

És amikor megszületett, az maga volt a csoda. Gyönyörű kislány...és felér 3 FIÚVAL, olyan eleven, vagány és talpra esett.

A tesóját most aug. elejére várjuk, titkon reménykedtem, hogy fiú lesz...lánynak mutatta magát. Ez van. Lényeg,hogy egészséges legyen.

A WC-re meg kiírhatjuk, hogy lányWC. :) (Apuka szerint, ő szíve mélyén lányt várt, mert szerinte velük könnyebb. No,majd meglátjuk mi lesz a véleménye, ha a lányok serdülnek!)


Üdv!

2009. jún. 30. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én mindig kisfiúval álmodtam, a párom pedig kislánnyal. De nagyon kislányt szerettünk volna mindketten. Én sem tudtam elképzelni, hogy lehet fiam is. A 18 hetes ultrahangon nem mutatta magát, a 24 hetesen pedig mondták, hogy kisfiú. A párom rögtön elfogadta, én még igazán ma sem tudom. Elpityeregtem magam, és a párom vigasztalt, hogy majd a másodikat úgy csináljuk, hogy kislány legyen. :)

Még van időm megbarátkozni a gondolattal, hogy fiam lesz, de még mindig kicsit csalódott vagyok. Persze, nagyon szeretem már most, sokat beszélünk hozzá és az egészsége a legfontosabb.

27+4 hetes kismami

2009. jún. 30. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az a fura, hogy nálunk nem én állítom, hanem a párom, de Ő 100000%-ig biztos benne, hogy kislányunk lesz. Lehet, én is azt szeretnék jobban, de én meg azt mondom, hogy fiú lesz. Lehet, hogy csak készítem magam előre, hogy ne érjen váratlanul, ha másra számítok, vagy inkább másra vágyok.

13+3 kismami

2009. jún. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!