Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második/többedik terhességnél...

Második/többedik terhességnél mennyire tudtatok odafigyelni?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok,hogy pl 1,5 éves fiam után bekapom például az almamaradékot, amit már természetesen ő leejtett a földre(persze bent).Vagy minden nap járunk homokozóba,játszótérre,persze odafigyelek, na de azért teljesen más mint mikor vele voltam terhes...

Elsősorban igazából azért kérdezem,mert 11 hetes vagyok, a védőnő mondta, hogy ha akarom akkor nézessem meg a toxoplazmát a vérévtelen.Én meg agyalok, hogy kérjem-e.Mert ha már átestem akkor nincs gond, viszont ha nem akkor félek, hogy nagyon aggódni fogok ezután....

Kisfiam tegnap is megtalált egy macska vagy kutya kakit a homokban, persze egyből lefertőtlenítettem a kezét,meg az enyémet is, de mivel panelban lakunk egyszerűen nem tudom vele megtenni, hogy nem viszem le...


2012. máj. 31. 12:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Ha tudod nézesd meg inkább a toxot..Én sokkal jobban aggódos vagyok most a 2.kal érdekes számomra is.Én 10 hetes vagyok.
2012. máj. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én a 3. babát várom,és megcsináltattam(fizetős alapon,az Istenhegyi klinikán,4-4 ezer ft volt)a toxot(és a CMV-t is),hogy megnyugodjak(11 hetes voltam akkor).Kiderült,hogy korábban már átestem rajta(mindkettőn),így teljesen nyugodt vagyok.
2012. máj. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15 hós a lányom, 25 hetes terhes vagyok. Sokkal kevésbé aggódom, mert egyszerűen nincs időm agyalni:) Nem bújom a netet mindenféle hülyeségeket olvasva és beképzelve mint anno a lányommal, nem foglalkozom folyton ezzel. Persze pocaklakóval sokat foglalkozunk, beszélünk Hozzá, símogatom meg nagyon várjuk már Őt, de most aggódásnak nincs helye és időm sincs rá:) Sokkal jobb így terhesnek lenni:)
2012. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi...de akkor nektek is mennek a napok úgy mint eddig?tehát játszótér, fagyizás,stb úgy, hogy annyira nem figyeltek a dolgokra mint pl első gyerekkel?

Mert mondjuk nekem is az van, hogy sokkal kevesebb időm van agyalni a dolgokon, ez most mégis betette a bogarat a fülembe...

2012. máj. 31. 12:47
 5/7 anonim ***** válasza:
Érdemes megnézetni, mikor küldenek a vérvételre, nem kell semmi plusz, legfeljebb egy picivel több vért vesznek. Ha nem vagy védett, folyamatosan nézik a terhesség során és a genetikai UH-on is érdemes mondani, mert akkor jobban vizsgálják a babát, hogy közben nem kaptad-e el és okozott problémát.
2012. máj. 31. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3.babát várom, nem vagyok védett toxopl. ellen sajnos. Minden terhesség elején megnézték vérvétellel (tb alapon).

Különösebben nem izgatom ezen magamat.

Nem eszem nyers húst, megmosom a zöldséget, gyümölcsöt, sokszor mosok kezet. Mást nem tudok tenni.

Én is túrom a homokot a gyerekeimmel a játszótéren naponta kétszer és imádom. Valahogy eszembe se jutott nem homokozni. Itt is vannak macskák (panelban lakunk amúgy, a telepen sok macska van).

Én csak bízom benne, hogy nem lesz semmi bajom most sem, harmadikra. Eddig minden oké, 21 hetes.

De azért érdemes megnézetni a toxo-t.

Érdekes, mert nekem kérdés nélkül csinálták mindig ezt a vérvételt.

2012. máj. 31. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi utolsó!

szerintem mondjuk van esély rá, hogy átestem rajta,mert kiskoromban egész nap a földet túrtuk.

Én is figyelek, kezet mosok mindig,de azért mégis más mint mikor az első babát vártam...

2012. máj. 31. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!