Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi diabétesz esetén 1...

Terhességi diabétesz esetén 1 vagy másfél órával reggeli után kell mérni a cukrot?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond. Még két doki is. Nekem egy órával 7 fölött , de max 7.5, de fél óra múlva már 4 és 5 között. az eggyik doki azt mondja, hogy inzulint kell használnom, a másik, meg hogy lehet, hogy elég lesz a diéta. szerintetek?
2012. jún. 1. 07:34
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát szerintem másfél óra ami ideális. Én is cukor beteg vagyok de még terhességhez "kicsi" vagyok:)

Attól függ mennyire emelkedik meg a cukrod.

Lehet h nem kell inzulin,bár attól is függ mennyire vagy inzulin igényes. Én pl nem bírnám ki ha nem adnám be,rosszul lennék. nézd meg reggeli után h mennyi a cukrod és ha 8 fölé megy akkor adj inzulint. ebédkor is nézd meg ha nem adsz inzulint,és ha magas akkor adnod kell természetesen. Én adnám,nehogy valami baj legyen. De mondom,ha reggelikor jó a cukrod mondjuk 8 alatt van,ne adj inzulint nézd meg mennyi a cukrod,ha 8 felett van adj reggel is..:) Mennyi idős terhes vagy? írj privit nyugodtan,hogy mennyi lett a cukrod :))

2012. jún. 1. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Van egy ismerősöm, akinek diétáznia is kell,meg inzulint is kell adnia!!!

Neki is terhességi diabétesze van!

A hét fölött az nem jó, neki egy órával kell mérnie evés után és 7 alatt kellene lennie már olyankor!!

Ha diétával tudod tartani a cukrodat, hogy ne ingadozzon ennyire, akkor nem kell inzulin.

A terhességi diabéteszt nem szabad egy kalap alá venni a "sima" cukorbetegséggel!!

Ez szülés után elmúlik jobb esetben!!

A terhesség amúgy is egy inzulin rezisztens állapot!!

Neki volt olyan , hogy az éhgyomri cukra 8körül volt és ezért kapott inzulint!!

Befektették a kórházba megfigyelésre és ott állították be neki, hogy mennyi inzulinra van szüksége diéta mellett!!

Lehet, ha téged is befektetnének kiderülne, hogy elég-e a diéta vagy kell-e az inzulin(ezért szoktak befektetni megfigyelésre és mindig mérik a cukrot, hogy képet kapjanak róla).

Téged kivizsgáltak??

Remélem nem lesz bajotok, ez a terhességi cukor nagyon nagy bajokat tud okozni, ha nem kezelik időben és megfelelően!!

2012. jún. 1. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezen a kérdésen én is elakadtam, viszont én csak egy orvosnál jártam, a Szt. Margit Kh. vezető diabetológus főorvosánál, aki nem mellesleg ebből doktorált.

Ő azt mondta, másfél óra múlva tetőzik a cukor, akkor mérjem.

Én hittem neki, és így csináltam.

2012. jún. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja, egyébként 7,5-el biztos nem kell még inzulin, az nem egy tragikus érték, nekem 8,25-el kellett 180 CH diétát csinálnom.

3.

2012. jún. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Bár az is biztos, hogy a kezelés megítélésénél nm csak a cukorértékeket veszik figyelembe, hanem más cukorbetegségre hajlamosító tényezőt is, tehát emiatt el tusom képzelni, hogy az egyéni elbírálásod más lesz.

3

2012. jún. 1. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a diabetológus aki belgyógyász is hogy 1,5 órával (vagy akár egy és egy negyed óra után) mérjem étkezés után és 7 alatt kell tartani. Ha így 160-180 g ch-s diétával nem sikerülne inzulin kellene.
2012. jún. 1. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is a Szt. Margitba járok diabetológiára terhességi diabétesszel, nekem kategorikusan kijelentették, hogy az első falat után pontosan 1 órával mérjem mindig a cukrom, mert akkor tetőzik. És ennek az értéknek kell 7 alatt lennie.
2012. jún. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Én anno (2010) 180g CH-diétán voltam (9,2-es terheléses eredménnyel). Nekem egy órával az étkezés után kellett mérnem. Azt mondták, hogy 7 alatt jó az érték.

2012. jún. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3 vagyok, nekem másfél órával utána viszont 6 alatt illett lennie, úgyhogy talán meg is fejtettük. :o)
2012. jún. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!