Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit vettetek első körben a...

Mit vettetek első körben a kisbabátoknak? Részletek alul

Figyelt kérdés

Most léptem a 7. hónapba. Eddig minden rendben volt, csak kezdek aggódni, hogy még semmit sem vettem a babánknak. Mi az amit születése előtt meg kell vegyek. Első bab, szóval tapasztalatom nincs és gondoltam, tudtok nekem praktikus dolgokat mondani, ajánlani, ami nem szabad kihagynom!!!!!!

Segítsetek! :)


2012. jún. 1. 08:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Én még nem vagyok tapasztal, mert "csak" 28hetes vagyok,és első baba, de nézegetem a babakelengye listákat!

Nekünk már megvan a kiságy,2 garnitúra ágynemű, pelenkázó, babakocsi, babahordozó,első kis ruha amiben hazahozzuk(kapunk rokonoktól ruhákat és annak fényében vásárolunk még, ha megkapjuk),szopi párna, cumisüveg készlet(akciós volt),fürdetős törölköző,textil pelus(büfihez, kis feje alá).

Szóval lassacskán szerzünk be mindent, mert mindig vannak akciók a boltokban!

Persze biztosan írnak tapasztaltabbak, hogy mit érdemes megvenni és mit nem!! :)

Erre én is kíváncsi vagyok!! :)

2012. jún. 1. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Amire feltétlen szükség lesz, amint hazahozzátok:

* Kiságy

* Kiságyba kókuszmatrac

* Ágynemű garnitúra

* Ágynemű huzat

* Babapléd

* Kiskád

* Tetra kifogó, vagy törölköző (legalább 2db)

* Textil pelus (10-15db)

* 1 csomag newborn pelenka (elég egy csomag, aztán majd látjátok, hogy mekkora méret kell rá, sok baba egyből áttér a nagyobb méretre).

* Popsitörlő (ebből sosem elég...)

* Orvos által felírt dolgok fürdetéshez, köldökápoláshoz (alkohol, hintőpor, fürdetőkrém)

* Baba fültisztító pálcika

* Vattakorong

* Pólya és huzat (ez nem "kötelező", de a babának biztonság érzetet nyújt, a mama meg bátrabban teszi-veszi a babát)

* Néhány 56-os body, rugi, (56-osból nem kell sok, hamar kinövi, max 3-4 legyen mindenből)

* Hőmérő

* Baba ruháinak külön szennyes tartó

* Babamosópor + öblítő


Első körben ennyi elég, babakocsit is csak 4-5 hetesen használjátok majd először. Cumisüveg felesleges, hacsak nem tápszeres lesz. Ruhából sem kell sok, úgy is egyénileg dől el, mennyit fog nőni. Pelenkázó is felesleges, az ágy szélén is meglehet csinálni. De tény, hogy jobb, ha van egy szekrény, amiben csak a baba cuccait lehet tárolni.

2012. jún. 1. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


33 hetes vagyok, majdnem mindent megvettünk, szépen apránként. Nézegettük az akciókat is. Találtnk egy tök olcsó bababoltot, már vagy 5x voltunk ott vásárolni. :)

Mi is azt vettünk első körben, ami fontos. Ha előbb jönne a baba... Kiságy, hálózsák, egy- két ruha (mi is kapunk, kaptunk, csak legyen itthon egy- kettő), cumi, takaró, első játéka, orrszi- porszi, lázmérő, pelus, popsitörlő. Ezek voltak az elsők, mondjuk kaptunk babakocsit és hordozót is. Jah meg elsőnek vettünk hordozókendőt is. :)

Holnap megyünk megvenni a maradékot, mert már nagyon hamar elfáradok, nem is gondoltam volna...:) Elég pörgősen éltem eddig. :)

Jah és a héten összekészítem a dolgaimat egy táskába, lehet, hogy korai, de engem megnyugtat.

Szép babavárást kívánok Nektek!!!

2012. jún. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Igen, így tudsz kijönni a legolcsóbban ahogy az első válaszoló csinálja, mindig az akciósat, ezért kezdtem a vásárlást 20 hetesen.

Amit nem szoktak leírni és nagyon fontos! Köldökápoláshoz szükséges dolgok, konakion, vigantol, fürdetőkrém, popsikrém amiket a gyerekorvossal tudsz felíratni, hogy mire hazaértek a kórházból ne akkor kelljen még ezeket is beszerezni.

Egyébként pedig a szokásos babakocsi, kiskád, textilpelusok, kisruhák, kiságy, gumis lepedő, takaró, hálózsák, gyógyszertári babaolaj, ami nekem jól jött nagyon még az a kiskádba babatartó, mert be kell hogy valljam a fürdetés eleinte nekem nagyon nehezen ment, persze utána belejöttem, de nagyon hasznos tud lenni mert így nem kell fogni a babát. A fejéssel kapcsolatban én nem tudok segíteni, mert én nem fejek ennek ellenére még mindig van tejem, szerintem így be tudott állni a kereslet-kínálat (9 hónapos a kisfiam). Egyelőre ennyi jutott az eszembe hirtelen

2012. jún. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja igen még vízhőmérő, lázmérő, és sztem egy cumisüveg kell mindenképpen, mert nekem pl eleinte nem mindig volt elég tejem, és néha kellett adni pici tápszert is!
2012. jún. 1. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én 28. hetes kismama vagyok.Az előbbiekhez csak kiegészítésnek: a babakocsit ne kapkodjátok el,ha megszületik utána is ráértek megvenni,akkor már könnyebben megtaláljátok az életstílusotokhoz leginkább megfelelőt.Babaágyba ilyen forgó zenélő kütyüt újszülöttnek felesleges megvenni.A pihenőszékről ugyanezt gondolom.Ápoláshoz kizárólag gyógyszertári készítményeket használjatok,illatosított kencék nem kellenek.Egy tasak kamillavirágzat,vagy filteres kamilla jól jöhet szemváladékozás esetére.Légzésfigyelő saját belátásod szerint,nekünk nem volt,de ha enélkül nem lennél nyugodt,akkor legyen.

Inkább még most kezdjetek el vásárolni,mert az utolsó hetekben nem biztos,hogy lesz kedved a bababoltokat járni.Esetleg kinézhettek valamit,amit apa is megvehet,amikor már te nem érsz rá a picitől,vagy amíg a kórházban vagytok.

2012. jún. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kezdek lassan megnyugodni! Jegyzeteltem, hogy mit írtatok! Remélem m eg tudok majd bírkózni a feladattal, jelenleg az apuka igen elfoglalt, aztán meg jöhet a festés, hogy a pici friss szobába kerüljön.

De a vásárlást mindenképp elfogom kezdeni. Igazából atóól félek, hogy elgyengülök és veszek csomó felesleges dolgot. Ezért köszönöm, hogy írtatok, írtok! Megpróbálom tartani magam a listához, listátokhoz!! :)

2012. jún. 1. 10:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Leírtak már mindent előttem, annyit tennék még hozzá:


Babaágyneműből én megvettem a 3 részes szettet (szerintem a baldahin csak porfogó, de ahogy gondolod) abból csak a kiságy fejvédőt használtuk picinek. A takarója nagyon nagy volt, a párnát még most sem használjuk 2,5 év után sem. Szóval ha nem lenne most nekünk, akkor csak a kiságyba fejvédőt vennék, és külön babaplédeket. Főleg nyári babának nem kell vastag takaró.


Ha bírod még, menj személyesen a bababoltba, bár autó nélkül úgysem tudod cipelni tömegközlekedéssel (pl. babakád meg nagyobb dolgok.)

Úgy is lehet, hogy sok bababoltnak van webshopja, ott megrendeled, és vagy mikor a párod is ráér, személyesen elszaladtok érte, vagy kiszállíttatjátok.

Első babánál mondjuk élvezet a boltokban nézelődni, de valóban megvan a veszélye, hogy elcsábulsz a felesleges dolgokra. Javaslom írj listát előbb, majd menj, és ott az eladók is segítenek, ha kell. De gondold át 5-ször, mit mond az eladó, mert tényleg vannak felesleges dolgok.


Én már a másodikat várom, most rendeltem 2 helyről is, de így már könnyebb, mert tudom, hogy mit keresek.


Tesco, auchan-ban is ha jártok, ott is be tudsz vásárolni, vannak jó dolgok.


Amit a gyerekorvos felír azt nálunk csak akkor írja fel, ha már megszületett a pici, szóval előbb nem, így azzal nem tudunk számolni.

Kozmetikumokat ne vegyél szerintem, max popsitörlőt, de valaki a kamillás vízre esküszik. (kényelem szempontjából jobb persze a popitörlő)


Cumit szoktak adni a kórházas csomagban, vagy újságban, szerintem kezdetenek elég egy db. (a fiam kiköpte, nem is cumizott, így nekünk nem is kellett) de azt is tudsz bárhol venni, ha kell (dm, rossmann, stb)

Cumisüveg szerintem is kell egy-kettő, hogy legyen, ha más nem később. Mellesleg én lefejt anyatejet adtam abból, mert a cicin bealudt a fiam. Nem lett cumizavaros. Sőt, még bimbóvédőt is használtunk 4 hónapig.

Nekem a mikrós sterilizáló nagyon bevált.


A babakocsi azért kellhet korábban a születésnél, mert ha kombináltat választotok, amiben van autós hordozó is, abban tudjátok hazahozni a kórházból a bébit.

Később, mikor már megvan a pár napos lurkó elég nehéz lesz kimozdulni, boltokba járni és dönteni a sok sok modell közül, tehát én mindenképp javaslom, hogy azt ne hagyjátok az utolsó pillanatra.

2012. jún. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!