Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan tisztítsam ki a használ...

Hogyan tisztítsam ki a használtan kapott kókuszmatracot?

Figyelt kérdés
Attól tartok, hogy utána bedohosodik, penészedik. Mivel lehetne átsúrolni, fertőtleníteni? Egyáltalán szükség van a tisztítására?
2012. jún. 14. 07:08
 1/6 anonim ***** válasza:
én tisztítóba vittem.ott tudják hogy kell.
2012. jún. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Èn nem használnék használt kókusz matracot de semmilyen használt matracot.


Abba már 1-2 gyerek bele izzadt, bele fújta a levegöt, atkák, penész, doh minden lehet benne. Ezt még ha ki is tisztítják is a csírák ott maradnak, és ezek komoly légúti betegségeket, aszmát, alergiát, és akár bölcsöhalált is tudnak okozni.


Ha nagymaminál ilyet használtok 1-2 napot az ok, de folyamatosan én nem altatnám rajta.

2012. jún. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

2. válaszoló akkora baromságot írt h az már fáj.a kókuszmatrac lényege h önmagát sterilizálja a szivacsra vonatkoznak azok a dolgok amiket leírtál.ennyi erővel használt ruhát se adj rá mert belehal a baba.miért nagyikánál 1-2 éjszaka alatt nem lélegzi be az atkákat?egyébként meg tisztítóba egy speciális gőzzel,nem vízzel teljesen atkátlanítják,steril lesz.és aki a szülői ágyban altatja a picit?akkor a levegőre se vidd ki a babát mert allergiás lehet fűre fára.az utcán is vannak atkák,mindenhol,még a te ruhádon is,amivel nap mint nap érintkezik a baba.

Kókuszmatrac


A kókuszrost filc, a kókuszdiót védő burokból készül. A kókuszdiót kb. 6-8 cm vastagságú védőburok veszi körül, mely a rostokat tartalmazza. Ezeket a rostokat több hónapos áztató feltárással nyerik és teszik feldolgozhatóvá. A rost a cellulóz alapú, könnyű szerkezeti felépítésű, rugalmas, moly-, atka- és baktériumálló. A hosszú áztatási idő jelzi azt, hogy a kókuszrost a felhasználás során semmilyen nedvességet nem szív magába. Így használat közben a rákerülő nedvességet, izzadtságot az erős rostszerkezet elvezeti, és felületéről elpárologtatja. Ezáltal a felülete mindig száraz.


A kókuszrostban semmiféle atka, baktérium nem tud megtelepedni, mivel számukra nincs nyirkos, nedves élettér.


A feldolgozáskor a feltárás után a rostokból erős kötelet fonnak, melytől a rostok hullámossá válnak. A kibontott rostokat ezután táblába foglalják, latex tejjel (kaucsukkal) vulkanizálják, összesütik. A kókusz matrac teljes felületén lévő gumitej fokozza a kókuszfilc természetes rugalmasságát.


A kókuszrost természetes szerkezeténél fogva, illetve a filcben lévő kaotikus elrendeződése miatt szűri a földsugárzások közül vízér és vízér kereszteződések káros kisugárzásait, így a kókusz matrac nyugodt alvást biztosít. Természetgyógyászok, radioesztéták, valamint olyan felhasználók, akik ismerik ezen sugárzások egészségkárosító, szervezetromboló hatásait, igen kedvelik a kókusz matrac előnyeit, mivel a földsugárzással szennyezett területeken is - szűrőhatásánál fogva - biztonságosabb fekvőhelyet nyújtanak, a zavart alvóhelyek nyugalmát visszaadják.


A kókusz matrac laza szerkezete biztosítja a felületére kerülő nedvesség gyors elpárolgását. Allergiásoknak különösen ajánlott, mivel a tisztán kókuszrost szerkezetű matracok teljesen átmoshatók.


A kókuszrost filc kemény, stabil fekvőfelületet ad, melynek természetes rugalmasságát - az előbb említett - felületére vulkanizált gumitej adja. Ez a belső stabilitás biztosítja a gerinc tökéletes megtámasztását. A különböző sűrűségű filcek eltérő keménységű matracot eredményeznek. A sűrűséget egy szám jelzi, mely mutatja, hogy 1 m3-be hány kg kókuszrost kerül.


Összefoglalva a kókuszrost legértékesebb tulajdonságait:


természetes anyag

nagyfokú természetes rugalmassággal rendelkezik

nedvességet nem szív magába

kitűnően szellőzik

atka-, moly- és baktériumálló

gátolja az asztmás megbetegedést

kedvező hatású az allergiával szemben

a hátgerincet stabilan alátámasztja

felfekvéses betegeknek, illetve a dekubitusz kialakulásának megelőzésére különösen ajánlott

különböző keménységben készül

használat után a környezetbe kikerülve maradéktalanul lebomlik

Ezt találtam bocsi a terjedelemért

2012. jún. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
"Allergiásoknak különösen ajánlott, mivel a tisztán kókuszrost szerkezetű matracok teljesen átmoshatók."
2012. jún. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi most vettük nagyobb méretet, a kisebb kell a tesónak. Hál istennek nem volt balesetes, ezért nem mosom ki, de az újat sem kell. Szóval azt mondta az eladó, hogy ha levesszük a huzatot, akkor zuhannyal át lehet zuhanyoztatni, és hamar megszárad, kiszárad. A jó kókuszmatrac nem penészedik, nem dohosodik.

Barátnőmtől még azt hallottam, hogy az atkatalanításra (bár elvileg ebben nem telepednek meg) jó, ha kitesszük évente kétszer egy napra a -10 fokba. Ezt persze csak télen lehet megcsinálni, és akkor, ha épp nem alszik otthon a baba, de csak tippnek írom.

A huzatot meg kimosnám simám gépben.

2012. jún. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mi is úgy kaptunk egyet használtan.Tényleg hülyeség amit a 2.irt.Én kimosom a huzatát gépbe,és mivel szeptembere vagyok kiírva,a matracot kiteszem a napra nyáron.Azt nem merem megkockáztatni,hogy leveretem slaggal,de szerintem a napfény és a meleg biztos nem árt.Ha már itt tartunk és bocs hogy belekérdezek.A használt kiságyat mivel fogod lefertőtleníteni?Meg mi babakocsit is úgy kapjuk.

27hkm

2012. jún. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!