Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vettetek külön pelenkázó...

Vettetek külön pelenkázó táskát? Megfelel erre a célra egy nagyobb méretű válltáska is?

Figyelt kérdés

Akkora bumszli pelus táskák vannak,nem szívesen hordanék olyat.ráadásul 20-nál kezdődnek.Kell az vagy felesleges?

Milyen felesleges dolgokat vettetek a babának amiket sose használtok?


2012. jún. 14. 08:28
 1/10 anonim ***** válasza:

Én vettem, de tényleg nem létszükséglet.

- a hordozóeszközökkel jó sokszor félrenyúltam, mire megtaláltam az igazit.

- pelenkakukán gondolkodtam, de még időben elvetettem az ötletet

- jódarabig a baba tányér sem létszükséglet. elég akkor venni ha maga eszik, vagy elég egy sima műanyag tányér


Szerencsére, így belegondolva, nem vettünk sok felesleges dolgot. Talán túl sok ruhája volt az elején, de az inkább a Nagyik miatt. Tökre sajnáltam, de volt olyan ruha amit nem is tudott hordani, mert nem stimmelt az évszak

2012. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Legtöbb babakocsihoz kellék és benne van az árában.

Én nem vettem volna külön soha,mert nem igazán tudtam kihasználni,még akkor sem ha a babakocsival együtt volt.

2012. jún. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megfelel egy nagyobb méretű válltáska is. Én vettem, mert a pelenkázótáskát a babakocsira raktam, de általában tele is volt. :) Eleve benne volt egy pelenkázó alátét, ami járt hozzá. Én még vittem magammal 2-3 pelenkát (attól függ mennyi időre mentem mondjuk, volt hogy csak 1-et), popsitörlő, popsikrém, textil pelenka. Nem árt egy váltóruha, hiszen amíg picik hihetetlen módon tudják tarkótól bokáig összerottyantani magukat, hiába van rajta pelenka. Ha használsz cumisüveget, akkor azt is. Szóval én kihasználtam a táskát, de az is igaz, hogy nagyon sokat mentem a babámmal. Volt, hogy inkább saját táskát nem vittem, hanem a pénztárcám, kulcsom, stb. saját cuccaim is a pelenkázóba raktam. Egyébként van többféle, nem mindegyik nagy, én láttam kis csiniket is annó. Mondjuk mi 4 éve vettük, akkor még olyan 5.000,- Ft-ba kerültek.

Én talán egy dolgot bántam meg, hogy megvettük, az az állványos hinta. :( Akkor nagyon jó ötletnek tűnt, hogy fémvázas, masszív, összecsukható hinta, aminek tálcája is van. De mire akkor volt, hogy beleültethettem (nem dönthető háttámlájú), már a játszin is simán hintázhatott, így otthon nem volt nagy élmény neki, mivel túlságosan nem is lengett ki. Etetni sem abban etettem. Szóval csak kerülgetjük azóta is. :( Ha ezt így tudom, inkább Adamo hintát vettem volna. Viszont vettünk külön ugrálóhintát is, az nagyon bejött, imádta a fiam, viszont abba csak fél éves kortól lehet a babát tenni, míg az Adamo-ba már újszülött kortól.

2012. jún. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem vettem az elején,sima dögös táskába pakoltam bele a motyót.Aztán egyszer csak rászorultam arra hogy egyre többet babakocsizzak és a sima táskát már nem is tudtam hogy vinni,ekkor vateráztam egy tök szép pierre carden pelenkázótáskát 500 forintért.Nagyon imádom mert egyszer minden belepakoltam,pótruhákat,pelenkát,popsitörlőt,krémet,cumisüveget,cumit,rágókát és így mindig minden kéznél van,nem kell pakolásznom ha indulni kell és mindig minden ott van,le se veszem a kocsiról,így nem felejtek otthon semmit.Ha pedig autóval megyünk csak bevágom az ülésre és már mehetünk is.Néha azért fel kell tölteni,én akkor szoktam mikor haza érünk mert akkor még nem felejtem el,hogy mit használtam el belőle és rá is érek.Nekem szükségem van rá,de te ha csak autóval közlekedsz akkor biztosan jó a sima tatyó is.
2012. jún. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Teljesen megfelel egy nagyobb méretű válltáska, a lényeg, hogy mosható legyen, és nem árt, ha van benne pár zseb :) Eszembe sem jutott pelenkázótáskát venni, a legtöbb nem is jön be kinézetileg, ellenben sokkal drágább, mint a sima táska, hisz babacucc. Nagyon leredukáltuk azt, hogy mi kell a babakelengyébe, első körben nem is vettünk pl. etetőszéket, mert jó pár hónap, mire használni lehet, addig csak kerülgetnénk. De kihagytuk pl. a pelenkázószekrényt (3 fiókos, ikeás szekrény teljesen megfelel), és még nagyon sok mindent, ami szükségtelen.
2012. jún. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én egy picit nagyobb válltáskát vettem, amit felakasztottam a kocsi tolókarjára, ezt később másra is lehet használni, de amúgy ha vesztek babakocsit általában van hozzá. Mi viszont kölcsön kaptuk, ahhoz nem volt meg.


Felesleges dolgok voltak nekünk:

-ágyneműszett: 1,5 éves koráig nem használtuk, addig hol pólyában volt, vagy hálózsákban - téli baba volt a lányom.

- ruha: sajnos sokan nem figyelnek oda, hogy mikor lesz jó a gyerekre a ruha, így volt olyan amit rá sem tudtam adni, mert nyárra lett volna jó, a téli cucc, vagy fordítva....amíg picikék gyorsan nőnek! :-)


- Amit nem vettünk de jó lett volna, az a mellszívó, ha lesz 2. baba, fogok venni!

Baba pihenőszék is jó lett volna, amíg nem tud ülni, mert a hordozó nem olyan kényelmes azért még neki.


Ha valami még eszembe jutna írok még!

2012. jún. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!Babakocsit már vettünk ahhoz nem járt,pedig az árába benne lehetett volna...:-/

Akkor azt hiszem maradok a nagyobb méretű tatyónál,eddig is olyanokat hordtam.Még vmi a felesleges dolgokról.Múltkor olyat láttam hogy -popsitörlő melegítő-sztem akkora haszontalanság...és az elfordulásgátló párna?!

Csak néha hülyén érzi magát az ember mert az eladók annyira tukmálósak.ha vmire azt mondod az nem kell,egyből úgy néznek rád mintha te lennél a világ legrosszabb mamija...pedig én is felnőttem popótörlő melegítő nélkül.

MÉg egyszer köszi!szép napot!

2012. jún. 14. 09:18
 8/10 anonim ***** válasza:

Kb 2 éve bababoltban sikerült vennem 3000 Ft-ért pelenkázótáskát, sok zsebbel, pelekázóalátéttel. Nagyon szerettem, amíg a kisfiammal sokat babakocsiztunk. Amikor elkezdett járni, már nem volt praktikus a válltáska, mert mindkét kezem kellett és lecsúszott a vállamról. Ekkor kerestem itthon egy jó kis hátizsákot, azt észre sem veszem, hogy a hátamon van és abba is belefér minden :)

Nem rémlik, hogy bármi feleslegeset vettünk volna. Sok dolgot kaptunk kölcsön, mérleget, amíg kellett, béreltünk. Előre csak azt vettük meg, ami egy újszülöttnek kell, aztán ha valamire szükség volt, a maga idejében megvettük. Ha a boltit drágának találtuk, kerestünk hasonlót a teszveszen (pl. utazóágy, pihenőszék).

2012. jún. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Második babánkat várom. A fiamnál a babakocsihoz "pont ingyen adtak" Pierre cardin pelenkázótáskát, amit használtam is. De mindig csak a kocsin volt, úgy nem használtam, hogy válltáskaként elmentem volna kocsi nélkül, mert úgy böhöm nagy, meg kényelmetlen. Kicsit kifoszlott felül, pár cm-en, és gondoltam, mivel a babakocsi ugyanaz, veszek helyette másikat. Már más fazonút árulnak, az ára is baráti volt 3400 ft a mária bababoltban (bp), de mielőtt elküdtem a rendelést inkább kitöröltem. Jó lesz a régi.

De ha nektek nincs, a babakocsira én ajánlom, legalábbis nekem kényelmes volt, hogy a kocsin kívül nem kellett mást cipelnem, főleg nem az egyik vállamon. A hátizsákot mostanában használom (mivel már nem használunk babakocsit) és nekem az is macerás, hogy levenni, felvenni ha akarok belőle valamit.. sokszor a telefon csörgését sem hallom meg benne. De még mindig kényelmesebb így játszózni, futkosni a fiam után, mint egy válltáskával.

Szóval én azért még körbenéznék olcsóbb pelenkázótáskák között, nem csak a puccos 20.000-eskek vannak, az olcsóbbak is azt a célt szolgálják.


Az ágyneműszettet én is feleslegesnek tartom: mi csak 3 részeset vettünk (paplan, párna és rácsvédő), mivel én a baldahint csak porfogónak tartom, meg fiúknak nem is kell szerintem, de ebből csak a rácsvédőt használtuk. A paplan részét most használja a fiam, 2,5 évesen nyári takaróként, illetve az utazóágyba szoktuk azt belehajtogatni lepedő gyanánt. A lányomnak ezért nem is veszek, már vettem rózsaszín plédet, amivel tud takarózni, télre lesz hálózsák + pléd, mondjuk nálunk a panelban elég meleg van télen is.


Amit nem vettem, de most gondolkodom én is, az adamo (szerű) hinta, bár a fiam is felnőtt nélküle, az első hintája normál bébi műanyag hinta, azóta is azzal hintázik itthon. (a játszón nem töltjük vele az időt a tűző napon, ha itthon is tud hintázni :o)) Az állványos hintának én sem látom sok értelmét: élvezni nem lehet, mert nagyon kicsit leng, amikor meg már hintázna, és élvezné, nem elég neki...


Mellszívót, mikrós sterilizálót, bimbóvédőt, cumisüveget, légzésfigyelőt mi használtunk, és tervezek is használni a lányomnál is. Azt tartom, hogy ok, hogy szoptatás, de azért tudjon inni (lefejt tejet akár) cumisüvegből is, mert bármi adódhat, hogy épp másnak kell megetetnie.

Fiam cumin kívül mindent használt, nem lett cumizavaros, és mindent megevett-megivott, mindegy volt miből adtam neki, 1 éves koráig volt tejem.

Egy cumink van, nem is veszek többet, lehet, hogy kipróbáljuk a lányomnál is, de remélem neki sem fog kelleni, úgy, ahogy a fiam is kiköpte annak idején :o)


Hordozókendőnk is volt, nem éreztem jól magam és a fiamat sem benne, nem használtuk. Még kipróbáljuk, de ha lehet és nektek nincs, akkor inkább kérj kölcsön, mert nem biztos, hogy bejön.

Babahordozót én nem hordtam, mert nekem a legkisebb állásban is nagy volt (lehet én voltam a béna) meg nem voltam hajlandó cipelni a 8 kilós fiamat, főleg csak akkor használtuk, ha a párommal mentünk, így volt hordozónk (kenguru), de a párom használta. Cukik voltak együtt, és kiránduláskor sem rossz. Bár ez is csak később kell.


Orrszívó porszívó jó szolgálatot tesz, az kell, de nem mindenhol van porszívó (ez is később esedékes, amikor már utaztok), ezért én most vettem elektromos orrszívót is, majd kiderül, jól tettem e.


Pelenkázókukát feleslegesnek tartom, hiszen úgysem tartod napokig a pelusokat. Meg még a bébi pelusok nem is olyan büdik (utólagos tapasztalat alapján :o)) Ha nagyon büdi kaka lenne, akkor javaslom a tescoban lehet kapni illatosított pelenkazacsit. Rózsaszín, és olyan, mint a popitörlők. 72 db van benne azt hiszem, és egy zacsiba belefér 3-4 pelenka is. Még ha nem is rendszeresen használod (környezetvédelem, stb.) de jó ha van otthon, akár utazáshoz is.


Hirtelen ennyi jutott az eszembe, bocsi, hogy hosszú lett, remélem azért elolvasod :o))

2012. jún. 14. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igen köszönöm szépen a válaszokat!Közben ma betértem egy bébi turkálóba és találtam egy DKNY pelenkázó táskát jó sok zsebbel 2500ft-ért.és ugyan olyan színű mint a babakocsi :-) jó alaposan kitisztítom és jó lesz egyelőre aztán majd meglátjuk.
2012. jún. 14. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!