Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A védőnőnek szokás adni...

A védőnőnek szokás adni valamit (pénzt, ajándékot), amiért eleinte házhoz jár? (most lesz 4hetes a picim)

Figyelt kérdés

Eddig kétszer járt nálunk,az első héten mikor hazajöttünk,de mindig olyan hosszasan búcsúzkodott,úgy éreztem vár valamit(legutóbb el is mesélte hogy milyen gyakran fog ő házhoz jönni de ez neki munkaköri kötelessége,persze a gyerekorvosnak kell fizetni ha házhoz jön...de neki a munkakörébe tartozik..ezt többször is szomorúan kihangsúlyozva..).Amikor felhívtam a megbeszélt időben,megpróbált meggyőzni hogy nem is kell jönnie,de mivel sajnos problémáim vannak,ezért nagy nehezen "beadta a derekát" terhességem alatt olyan kedves volt,most meg...

Mit csináljak?

Mi a szokás?


2009. júl. 6. 13:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem szokás adni,neki ez a dolga!
2009. júl. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Neki az a feladata, hogy ne bemondásos alapon működjön a gyereknevelés, meg kell neki győződnie róla. Ennek megfelelően van kialakítva a munkaideje. Arról pedig ne az anyukák tehessenek, hogy ha esetleg nincsen megfizetve, senki nem fogott fegyvert a homlokához, hogy neki védőnőnek kell lennie.


A védőnőkre a 49/2004. (V. 21.) ESzCsM rendelet a területi védőnői ellátásról vonatkozik. Ebben feketén-fehéren benne van, hogy 6 hetes korig hetente, 6 hetes kor és 1 éves kor között havonta vagy sűrűbben kell családot látogatnia.

A rendeletet itt el lehet olvasni:

[link]

2009. júl. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőnek szerintem sem kell adni..De ez olyan furán hangzik, hogy "ez a dolga", mert az orvosnak is az a dolga hogy foglalkozzon veled és a terhességgel, na meg persze a szülésnél ott legyen, és mégis nekik is adunk pénzt, arról nem beszélve, hogy még a tb is fizetjük.
2009. júl. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

...hát, igen... és közben többünknek evesebb a fizetése, mint nekik...

...érdekes...

2009. júl. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
k
2009. júl. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én meg megelőzném.Ha annyira nem akar házhoz menni,vidd el tanácsadásra a picit.Szerintem tök felesleges is nekik hetente járniuk,ha az elején nem talál kivetnivalót a körülmények között,később se fog.Olyanokhoz járjon akinek tényleg szüksége van rá.Bocs hogy így vagyok vele,de a mi védőnőnk olyanokhoz nem megy,akire szerintem már az ÁNTSZ-t kellene hívni,olyan körülmények között laknak.Tanácsadáson meg az orvossal beszélem meg ami gondom van.
2009. júl. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem szabad összekeverni a szülész orvost a védőnővel. Az előbbinek azért fizetek, hogy biztosan vele szüljek, ha valami gondom van, akkor 24 órán keresztül és hétvégén is hívhatom, ha hajnali 3-kor jön rám a szülhetnék, akkor pattanjon ki az ágyból és jöjjön. Nyilván ha szombaton hívom a védőnőt házhoz, akkor az neki sem kötelessége, ha kijön, akkor megköszönöm, de ebben az esetben nem arról volt szó.
2009. júl. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! csak olyan bizonytalan vagyok...én sem ragaszkodnék hogy folyamatosan járjon hozzánk,főleg hogy gondolom elég sok emberhez kell mennie..csak olyan rosszul éreztem magam hogy olyan sokáig búcsúzkodik,és most legutóbb is a telefonban..úgy érzem kegyet gyakorol hogy kijön.."najó,ha ennyi probléma van,akkor megnézlek titeket"de ehhez 10percig soroltam a problémákat..kérdeztem hogy mikor tudna jönni,mondta hogy háááát,csak ha nagyon úgy érzem meg átgondoltam...??? nem szeretnék rossz viszonyt vele,de mégsem emlékeztethetem arra hogy neki ez a munkája,és ha épp tényleg szükségem van rá miért kell hogy lelkiismeret furdalásom legyen csak azért mert kijön és nem adok neki semmit???
2009. júl. 6. 13:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Árulja már el valaki, kinek miért van védőnőre szüksége? Nekem sosem mondott semmi hasznosat, mindennek neten nézek utána. Tőle olyat sem tudtam volna meg, hogy pl. mézet mikortól kaphat a baba... Csak méregetni szokta a súlyát, hosszát, amit mi is megteszünk. Várandósság alatt pedig max.megmérte a vérnyomásom, amit otthon is megteszek. Szóval mi írásban lemondtunk becses szolgltatásairól, azóta nem jön, mi visszük az oltásokra az orvoshoz a kicsit, meg ilyen-olyan státusz vizsgálatokra.
2012. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!