Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kivehetem a szabadságom? 3,5...

Kivehetem a szabadságom? 3,5 éves lányommal gyesen vagyok (sajnos 10 éves koráig jár, betegsége miatt) 11 hét múlva szülök, megszakíthatom a gyest és kivehetem az eddigi szabadságaimat a szülés előtt?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 09:18
 1/2 anonim ***** válasza:

Mivel tartós betegség miatt jár a gyes így nem kell megszakítani, hiszen 8 órás munkát is vállalhatsz mellette. Tudom, mert nálunk is így volt/van. 2 tartósan beteg státuszban lévő fiam van és gyes mellett dolgoztam/voltam szabin és most táppénzen.

Kérdés, hogy anyagilag megéri-e? Ezt a részét kéne átgondolni. Mármint hogy miből számolják majd a gyededet.

2012. jún. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A munkáltatóddal kell egyeztetned a szabiról, ha ő is hozzájárul, akkor kiveheted bátran. A gyest pedig valóban nem kell megszakítani.


Mióta vagy gyesen? Mivel 11 hét múlva jön a baba, a gyeded alapja ez az év lesz, és ha gyes miatt nincsen 180 bérezett napod, akkor a minimálbér lesz a gyed alapod. Ezért érdemes lenne úgy számolnod, hogy inkább táppénzre menj, mert akkor kedvezőbb szempontok alapján számolják a gyedet a második babára.

2012. jún. 22. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!