Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » SOTE I. Milyen a szülészet és...

SOTE I. Milyen a szülészet és a bent töltött pár nap? Tudnátok mesélni róla?

Figyelt kérdés

Első babámat várom, az I. számú Női Klinikán van az orvosom, most fogok szülésznőt is fogadni. :)Decemberre vagyok kiírva.

Milyen a szülőszoba? Tudok kérni 1 ágyas szobát? Oda ki jöhet be látogatni? A babát éjszakára kérhetem magam mellé? Milyenek a csecsemősök? A higiénia? Személyes tapasztalatokat szívesen olvasnék :)

Köszönöm!



2012. jún. 25. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Én nagyon nem ajánlom,nekem az egyetlen pozitívum az volt,mikor kittem a lábam az épületben,és ezt értsd szó szerint.

Lepusztult hely,szörnyű állapotok a kórtermekben,a wc-t egy máv vonatos tisztaságában lehet összehasonlítani.

Minden nagyon futószalag szerű,rád se néznek stb.

Nem mellesleg az orvosom(akihez amúgy magánba jártam) totál félrekezelt.

Ezek után én senkinek sem ajánlom,de biztos lesz olyan is,aki legalább egy + véleményt tud írni.


Amúgy gratulálok a babához!!

2012. jún. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mikor szültél ott kedves első?


A szülészet szép tiszta, felújított. Van 3 vagy 4 egy ágyas és 1 három ágyas szülőszoba. Nagy a valószínűsége, hogy az egyágyasba mehetsz, ha sokan szülnek egyszerre, akkor nincs választási lehetőség. A szülőszobába csak 1 ember mehet be veled, de az bárki lehet, te választod ki, hogy ki legyen. Nincs ki-be mászkálás. Ha véletlenül császárra kerül a sor, ott is végig bent lehet valaki veled és foghatja egész idő alatt a kezed.

A csecsemős osztály nem egy csúcs, de nem is olyan kibírhatatlan. A baba végig veled van, csak fürdetésre viszik el, nem is igazán lehet leadni őket. A csecsemős nővérek igen változóak, de legtöbbjük kedves, aranyos, a hisztit nem bírja egyik sem. A fürdőszoba tényleg borzasztó, de nem halsz bele, annyira nem kibírhatatlan.

A szobába mindennap visznek be friss vizet a babáknak, kérhetsz is napközben ha nem elég és még tápszert is adnak, ha nem indul meg a tejed. Popsikrémet, hintőport szintén adnak. pelenkát és popsitörlőt vinni kell. Megmutatják a köldök ápolást is, ha bizonytalan vagy, kimehetsz és kérdezhetsz bátran.

Nem azt mondom, hogy a Hotel Hilton, de a babád úgyis kárpótol mindenért! :)

Könnyű szülést Kívánok!

2012. jún. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

14 hónapja.

Szerintem ha a kedves kérdező elmegy körülnézni,úgy is látja mi a helyzet.

Én azóta voltam más szülészeteken(sok baba született a barátoknál,rokonoknál mostanában)pl.Uzsoki,Szent Imre,Szent János,bátran mondhatom,hogy az összesen 10x felülmúlja a SOTE I koszban.

A szobánkat például 2 naponta jött takarítani a takarító néni,de az is egy fél perces felmosást takart magában..

Ez még elfogadható is lenne(bár nem igazán értem,hogy hogyan lehet pont ilyen helyen ennyire undorító a fürdő..),de szerintem az orvosok sem vmi nagy számok!Rengeteg huszonéves,tapasztalatlan doki,amikor jöttem el az egyik konkrétan megkérdezte,hogy 3 hónapnál régebben menstruáltam e...Azt hittem nem jól hallok


Ja és egy számomra még szomorúbb dolog:Lopnak(a kedves szoba és kórháztársak).Nekem például egy papucsom tűnt el,de volt olyan csajszi,akinek 25 e ft-ot(amit éppen szülésznőket akart adni) elvittek.

2012. jún. 26. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én 2,5 éve szültem ott, és sajnos 1. válaszoló véleményét osztom.

Császáros voltam, utána 24 óráig nem láttam a fiamat.

Szerencsére az egyágyasba kerültem, de nem volt benne sok köszönet, mert mellete van az újszülött szoba, egész éjjel sírtak a picik.

A csecsemősök kőbunkók, a zárójelentésből tudtam meg, hogy a gyerekem az első éjszakát az újszülött-intenzíven töltötte!!! Gyerekorvost csak 4 nap elteltével láttam, azt mondta minden OK, ehhez képest a fiam otthon tovább fogyott, tök sárga volt, a háziorvos kétnaponta jött ellenőrizni.

Egyetlen dolog miatt lehet jó, az ország összes problémás terhességét ide irányítják, a PIC jól felszerelt, ha bármi baja lenne a kicsinek, itt van a legjobb a kezekben.

2012. jún. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én már több mint 2 éve, pontosabban 27 hónapja szültem ott, én pozitív véleménnyel vagyok róla. A szülőszobáról nem nagyon tudok mit mondani, mert farfekvés miatt az adatfelvételek után már vittek is a műtőbe. Ezzel kapcsolatban annyi negatívum volt, hogy megkérdezték, hogy bejöjjön-e valaki, mondtam, hogy a férjem, de aztán elfelejtették behívni, már a műtőbe voltam, mikor eszükbe jutott. Az orvosok kedvesek voltak, a szülésznő is, és jó volt, hogy a császáron is ott lehetett velem a férjem. Nem volt fogadott orvosom, de a doktornő aki műtött, utána feljött megnézett, mondta, hogy jól van a babám stb. és ez jól esett. Sajnos a kisfiamat nem láthattam egyből, mert a 39 hét ellenére kis súllyal született, így egyből inkubátorba tették, kivizsgálták meg ilyenek, így mikor a műtét után 6-7 órával felkelhettem, akkor tudtam meglátogatni a koraszülött intenzíven.

Aztán mikor végre kikerült kicsi az intenzívről, és velem lehetett, akkor jött a csecsemős, megmutatta hogy kell tisztába tenni, köldökcsonkot ápolni, ha valami segítség kellett akkor segítettek. Mondjuk nem mindegyik volt olyan kedves, de többnyire azok voltak. Amúgy a baba végig veled van, éjszaka is, csak fürdetni viszik el.

A látogatás úgy van, hogy a szobába nem mehetnek be értelemszerűen, ki kell menni hozzájuk a folyosóra. Bár ha sikerül 1 ágyas szobát kérned, akkor gondolom oda bemehet bárki, mivel nem zavar más "beteget".

nekem úgy összességében nem volt problémám a kórházzal.

2012. jún. 26. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sajnos én még nem szültem,de én is ide járok és engem is érdekelne a téma,mert babát várok! Kedves kérdező,megkérdezhetem ki az orvosod?
2012. jún. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm szépen hogy ennyien leírtatok a tapasztalataitokat :))

Dr. Patkos Péter az orvosom, nála születtem, Anyukamnak nagyon jó ismerőse, így én is ismertem régóta:) szeretem, nagyon kedves velem és jó orvos. Szulesznot Szabo Rózsát fogom felfogadni, ha ráér akkor, mert karácsony környéken fogok szülni :))

Tudom, hogy nem leányálom a tisztaság, de csak kibirok pár napot :) azért szeretnem megkérdezni, hogy egy ágyas szobát lehet e kérni, ahova esetleg bejöhet a párom, vagy ez hogy működik. Tudom, hogy fizetni kell érte. Köszönöm! További válaszokat is örömmel fogadok :))

2012. jún. 26. 10:44
 8/8 anonim ***** válasza:

A szülészet maga szép és felújított, akkor nyertél, ha 1 ágyas szobát fogsz ki. Mert van 3 ágyas is,függönnyel elválasztva. Alternatív lehetőségek: zuhanyzás, labda. Ctg vajúdás közben végig rajtad van, így a séta 3m oda-3 m visszára csökken. De sebaj,baba az első.

Fogadott orvosom és fogadott szülésznőm volt, kedvesek,felkészültek voltak.


Gyermekágyas részleg... háát, mint írták, fürdőszoba katasztrofális: 8 főre 1 db fürdőszoba jut. Nővérkék bunkók...nekem nem mutattak semmit se, még kérésre se, csak mikor vagy 5x kértem. Szoptatási segítség: "Tegye mellre, anyuka!"- ebben kifulladt.

Vigyél a babának ruhát, mert az első fürdetésnél már kérik. Teát, tápszert adnak, ha kérsz.

Ha tudod,h mit-hogy kell csinálni egy újszülöttel, akkor kibírható. Ha nem, úgy nehezebb, de a szobatársak sokat segíthetnek. Szoptatás után kötelező mérlegelés van, amit papíron is vezetni kell. Hajnali 6kor becsörtetnek a nővérkék, hogy mérjél lázat, ha alszol, ha nem. Gátmetszés után hashajtó tablettát kapsz,ha nem sikerül "produkálni". Dokik kopogás nélkül - több egyetemistával berontanak a szobába, anamnézist készíteni. Boldog - boldogtalan benyithat, akin fehér köpeny van :( Pl. félnapos csecsemőnek hallásvizsgálatot csinálnak - s csak utólag kérnek hozzá engedélyt... na kösz.

Kissé átjáróház-érzésem volt.

De ha baj van a babával, van intenzív osztály. Szobában megoldható a kékfényezés, sárgaság esetén.

Ez az élményem 2010 őszéről van, decemberben megyek oda szülni, mert az orvosom az jó, azt a 2,5-3 napot meg kíhúzom valahogy.

2012. jún. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!