Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor milyen tejterméket...

Most akkor milyen tejterméket szabad enni és mit nem?

Figyelt kérdés
Igyekszem változatosan enni, 10 hetes vagyok. A tejből naponta egy csuporral, ha meg birok inni, annyira nem rajongok érte, a joghurt uncsi. Tegnap könnyek között fedeztem fel, hogy fetát sem szabad enni (azt nem tudom, hogy miért nem), noha az utóbbi napokban görög sali és szendvics formájában jó sokat befaltam. Utána néztem a gyakorikerdesek.hu-n, ahol azt írták, hogy pastörizálatlan tejből készült termékeket nem szabad fogyasztani. Na most, itt nálunk, Romániában jó tehéntúrót és tehénsajtot csak a piacon a tejcsarnokban találsz. Ha állatorvos által ellenőrzött, papírral rendelkező tehén termékét veszem, akkor most azt sem ehetem? (Nem tudom, hogy milyen tejből csinálják) Megbolondulok! Akkor mit lehet enni?
2009. júl. 8. 08:17
 1/7 A kérdező kommentje:
Meg is fogom kérdezni holnap a háziorvosomat. Hogyan egyek változatosan, ha ezt sem, meg azt sem ehetem?
2009. júl. 8. 08:19
 2/7 anonim ***** válasza:

Mindenből lehet enni csak mértékkel, de azért van egy két kivétel:penészes sajt, nyerstojás vagy félig átsült, félig sült husok, ennyi jutott hirtelen eszembe,

Minden jót,

35 hetes kismama:)

2009. júl. 8. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Fetát szabad enni, a csomnagoláson rajta van hogy pasztőrizált tejből van-e. Ha nem vagy biztos a tejtermék eredetében akkor inkább calcium pezsgőtablettával fedezd a szervezet calcium igényét. sok kismama rá sem tud nézni a tejtermékekre, mégsincs semmi bajuk:)
2009. júl. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi, megnyugtattatok. A fetát nálunk a reálban ömlesztve árulják, nincs csomagolása.
2009. júl. 8. 08:28
 5/7 anonim ***** válasza:
tehéntejet forrald fel és akkor szerintem nincs gond.nekem a védőnő azt mondta,hogy max fél litert lehet inni tejet,de ez a dobozos tejre vonatkozik.én a camambert sajtot szeretem nagyon,ettem is,mert nagyon megkívántam.túrót pedig úgy tudom,hogy lehet enni.
2009. júl. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Túrót, natúr joghurtot, kemény sajtot bármennyit ehetsz, ez tuti, a nődokim javasolta. Lágy sajtokra mondják, hogy nem kéne, de nem tudom, miért.
2009. júl. 8. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

még egyszer köszi

Olyan butaság ez a mit szabd meg mit nem enni dolog.

Mondjuk nyers tojást meg nyers húst meg nyers tejet nem eszek, de az olyan dolgot, mint a gomolyatúró, a tehéntúró meg a tejfel nagykanállal birom enni. Amúgy nekem a dokim azt mondta, hogy mindent ehetek, amit csak megkívánok.

2009. júl. 8. 12:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!