Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 23 hetesen 5 kg hízás, soknak...

23 hetesen 5 kg hízás, soknak számít? 62/175-ről indultam.

Figyelt kérdés
Aki kb. hasonló paraméterekkel indult, hogyan hízott?
2012. jún. 27. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem átlagosnak mondható ez a mennyiségű súlygyarapodás, ne aggódj miatta. A következőt találtam egy netes oldalon:


A terhesség alatti súlygyarapodás megoszlása


Az alábbi lista a terhesség alatt felszedett pluszkilók megoszlását mutatja, egy átlagos mértékű súlygyarapodás esetében:


● magzat: kb. 3,5 kg


● zsírok, fehérjék és más elraktározott tápanyagok: 3,3 kg


● vérplazma mennyiségének növekedése: 1,5 kg


● egyéb testfolyadék: 1,9 kg


● méh: 0,9 kg


● magzatvíz: 0,9 kg


● mellek megnagyobbodása: 0,9 kg


● méhlepény: 1 kg


Összesen kb. 14 kg


Ha a BMI-d normális volt terhesség alatt, akkor a normál hízás 10-15 kg. Ha elhízott vagy, akkor 7-11 kg súlygyarapodás a normális.



Persze ezek csak tankönyvi adatok...

2012. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia. Én is annak idején 62kg-ról indultam én 171cm vagyok és a 9 hónap alatt 13kg szedtem fel.

Az orvosom szerint ideális volt.

Szóval szerintem nem sok, ne aggódj:)

2012. jún. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Én 171 cm vagyok és 60 kilóval indultam.Most vagyok kb olyan 64-65.Lehethogy már 66 is és 24 hkm

2012. jún. 27. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
23 hetes vagyok,51 kg ról indultam és 56 vagyok.
2012. jún. 27. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ó, köszönöm szépen, akkor nem vagyok egyedül...nem is nagyon látszik, nyilván a magasságom miatt eloszlik, csak meghökkenek, ha mérlegre állok.Mindenkinek jó babavárást!!
2012. jún. 27. 17:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!