Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg menni kell a cicának,...

Tényleg menni kell a cicának, ha terhes nő van a háztartásban?

Figyelt kérdés
2012. jún. 28. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Miért kellene? Ne a kismama tisztítsa az almot, akkor az égvilágon semmi baja nem lehet a cicustól még akkor sem, ha még nem immunis a toxoplazmára (a legtöbb ember az). Ezt egyébként egyszerű vérvétellel ki lehet deríteni, és akkor megnyugszik mindenki.
2012. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Nem, szerencsére. Csak sokkal nagyobb körültekintéssel kell a macska körüli teendőket végezni, az a legideálisabb, ha az alom takarítását más családtag végzi. Lehet elvégeztetni vérvételnél toxoplazma vizsgálatot is, ezt általában kérésre szokták megnézni.

Amikor pedig megszületik a kisbaba, akkor nagyon ajánlott, hogy a cica ne járkálhasson be a baba szobájába, vagy ahol a baba tartózkodik.

2012. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Miért kellene? Az egyetlen, hogy ne a terhes nö takaritsa a cica-WC-t, de azt azért naponta tisztitani kell. (meg nem célszerü a cicával együtt aludnia.)
2012. jún. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem! A higiéniára kell odafigyelni. Nekem is van cicám, 2 is, de nem dobtam ki őket, mert terhes lettem...
2012. jún. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Dehogy kell menni, most is itt alszik a lábamon. Végeztess egy toxoplasma tesztet az orvosoddal, ha pozitív, akkor már átestél rajta és védett vagy. Ha negatív, akkor nem. Agrármérnök vagyok, 16 éve van macskám évek óta állattartó telepekre járok és ott is dolgozom, lovagolok stb...Negatív a tesztem, a cicánk nem jár ki, tehát minimális az esélye, hogy fertőződjön, az almot nem én takarítom, de velünk alszik. Nem tudjuk megoldani azt sem, hogy kicsukjuk, ha meglesz a baba, a gyerekorvossal is beszéltem erről, semmi ellenvetése, sőt szerinte szerencsésebb, mint egy kutya. Oltásai, féreghajtásai rendbe, most fürdettük meg és bolha elleni cseppet is kapott (soha nem volt, csak megelőzés). Mosatlan zöldségtől, nyers hústól hamarabb elkapod, mint egy tisztán tartott szobacicától.

Idegen cicákkal ne most ismerkedj, ne te takarítsd, mosd meg a zöldségeket és gyümölcsöket alaposan, nyers húst is nagyon mosd meg és fertőtleníts mindent, fertőző lehet pl a csirkehús, hőkezeléssel elpusztulnak. Nem kell annyira tartani, mint amennyire felfújják.

39+5 hkm

2012. jún. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy cicám, aki már több, mint 10 éves, még szép, hogy én sem raktam őt ki, az almot eddig sem én takarítottam, terhességem alatt meg pláne nem, de én is megijedtem, amikor először olvastam a toxoplazmáról, de elvileg mosatlan zöldség-gyümölcstől is el lehet kapni, úgyhogy erre is oda kell figyelni.


35hkm

2012. jún. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Féltem amikor hallottam róla, de nem akartam megválni a cicáktól. Ketten vannak. Az almot nem én takarítom, rendszeresen fürdetve vannak, még bolhájuk sincs.
2012. jún. 29. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!