Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzen vagyok kismamaként....

Táppénzen vagyok kismamaként. Most adtam be az igénylést a családi adókedvezményre, ki tudja, hogy így mennyi adóz fognak levonni, ha minimálbérre vagyok bejelentve?

Figyelt kérdés
2012. júl. 2. 15:29
 1/5 anonim válasza:

Szia!

Egy Baba esetén max 10000 Ft-ot kaphatsz vissza havonta, persze ha elegendő hozzá a kereseted. Én is minimálbérre voltam bejelentve és a könyvelő szerint csak 7500 Ft-ot tudtak volna jóváírni, mert a maximális összeghez nem volt elég a fizum, így a Páromnak igényeltük meg, mert Ő többet keres. Remélem tudtam segíteni.

2012. júl. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Ja azt elfelejtettem írni, hogy nem mindegy milyen minimálbérre vagy bejelentve: szakképzett, nem szakképzett, és hány órában. Az én estemben ez nem szakképzettre vonatkozott.
2012. júl. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

93 ezres minimálbér esetében a táppénz 50 illetve 60% lehet.


Ha 50, akkor annak az adótartalma 7500, ha 60%, annak az adótartalma meg 8900.

Így te ennyit tudsz kihasználni. A fennmaradó összegre kérheti a párod jövőre a bevallásnál.

2012. júl. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Párom munkaügyis tanfolyamra megy lassan és ő rendes adókedvezményt kap én úgy tudom.Tehát 10ezret havonta pluszba
2012. júl. 3. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Utolsónak:

nem értem amit írtál.

Nyilván megkapja a 10 ezer kedvezményt, ha van ennyi adótartalma a jövedelmének. Ez teljesen független attól, hogy mit csinál, kizárólag az szja köteles jövedelem nagyságától függ.


Ha valaki 50 ezret keres, annak nyilván nem lehet 10 ezer az adókedvezménye, ha csak 8000 az adója:)

2012. júl. 3. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!