Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A babammal nincs semmi gond,...

A babammal nincs semmi gond, de kozbejohet valami ha ilyen az helyzetem?

Figyelt kérdés

32 hetes vagyok, a tegnap voltam terhesgondozason, a dokim szigoru dietat ajanlott, mivel nagyon dagad a labam: so nelkul enni, arnyekban ulni, felpolcolt labakkal, stb. Naponta kell merjem a vernyomasom, ha nagy kell szoljak neki, vervizsgalatra is elkuldott.

Nem szeretnem ha hamarabb szuletne a pici, jart mar valaki hasonlo cipoben?


2012. júl. 4. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia


Amíg a lábdagadás mellé nem párosul magsa vérnyomás, addig nincs gond. Legalábbis nekem a dokim ezt mondta. Nekem is dgad a lábam, sőt akezem is , én még csak 29. hétben vagyok.

Nekem is azokat javasolta, amiket neked. illetve mondta, hogy a terhesség alatt nagyobb nyomás nehezedik a lábakra és emiatt is lehet, illetve ebben a anagy hőségben még a nem terheseknél is előfordul. :)


Szerintem egyelőre nem kell aggódni. Nézd a vérnyomásod és tartsd be az utasításokat!

2012. júl. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
a terhességi toxikózis egyik jele a folyadék visszatartás, ezért kell felpolcolni a lábad, hogy ez minél kevésbé következzen be. A másik tünet a magas vérnyomás, a harmadik pedig a fehérje a vizeletben. Gyógyszerrel egy ideig kordában tartható a magas vérnyomás, emellett be is fektethetnek a maradék időre. Velem is ez volt, bár én már a 14. héten vizesedtem. Napi uh, napi 2 nst, 5 vérnyomásmérés, 3 pisi, amiben fehérjét kerestek. Aztán az egyik nst-nél rossz lett az eredmény és a 38. héten indították a szülést, szerencsére mindketten rendben vagyunk. Ne aggód túl, de nagyon fontos, hogy betartsd a doki előírásait, ha gyógyszert ír, azt szedd be , úgyis olyat ír, ami nem árt a picinek.
2012. júl. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Jaj, hat remelem nem lesznek komplikaciok, nagyon vartuk ezt a kisbabat, szigoruan be kell tartsam az orvosom tanacsat, remelem rendben lesznek a vervizsgalati eredmenyeim.
2012. júl. 4. 10:51
 4/4 anonim ***** válasza:
Előző babámnál pont így volt nekem is. 30héttől. 34 héttől kaptam vérnyomáscsökkentőt, aztán 36+2 naposan befektettek a kórházba, mert már fehérje is volt a vizeletemben és az első éjjel elfolyt a magzatvíz, tehát megszültem 36+3 napra. Egészséges babóm lett. Azért írom ezt így le neked, mert én nem tartottam be teljesen a sómentes diétát és ha teljesen betartottam volna, akkor sztem kihúztam volna végig. Mindenképp tartsd be!
2012. júl. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!