Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek, hogy a párom...

Mit tegyek, hogy a párom lemondjon arról az akaratáról, hogy róla nevezzük el a babánkat?

Figyelt kérdés
(István) légyszi segitsetek
2009. júl. 9. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ha neki ez fontos, akkor szerintem adjatok neki két keresztnevet..az istván értelemszerűen ő választja, te pedig egy másik nevet.ha megszületik, majd kialakul, hogy hogyan fogjátok szólítani, és ha a gyereknek nem fog tetszeni, akkor választhatja a másikat.
2009. júl. 9. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

hat ez nehez ügy.nem irigyellek,vagyis szerintem nincs baj a nevvel csak a problemaddal.nekünk is fiunk lesz,az en kedvesem nagyon boldog hogy ugy fogjak nevezni a fiat mint öt(Gabor),en örülök hogy ezzel boldogga teszem,latom csillog a szeme amikor erröl van szo,es büszke ra.szerintem ha tudod fogadd el amit szeretne,cserebe keressetek masodik keresztnevet amit te valasztasz,nekünk Dominik lesz,en nem vennem el töle ezt a boldogsagot.gondold meg.

sok sikert.

amugy neked mi tetszik?es mi a vezeteknev?

2009. júl. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is apa szerette volna, de az anyósom! mondta neki, hogy manapság ez nem divat. Így nem lett Lacika a fiúnkból.

Valaki aki tudna rá hatni??????

2009. júl. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
23:01-es vagyok,szerintem a gyereket nem "divat" alapjan kell elnevezni, igenis szamit hogy a szülök valasztasa olyan nev legyen ami netan valamiert fontos anyanak vagy apanak vagy akarmi de nem mert "divat".akkor csak Bencek,Zsomborok,Annak...lennenek a vilagon. nem akarom megbantani azokat akik ilyen neveket adtak a gyereknek,mert szep nevek de nem igy kell valasztani.
2009. júl. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a férjemnek és az apjának uaz a neve, nem ifj vagy valami, UGYANAZ. Mindenhol összekeverik őket, számos bonyodalom volt ebből. Aztán jött a fiam, jaj őt is hívjuk ugyanúgy. Na persze, még csak az kéne... Ha nagyon ragaszkodik hozzá, adjatok neki második nevet.
2009. júl. 9. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
sajnos nagyon ragaszkodik hozzá, egy világ dőlne össze benne, ha nem igy hivnák hivatalosan...:S mert "minden felmenőjét" igy hivták..
2009. júl. 10. 00:35
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ez a probléma!Vagyis már tárgytalan!Én elmondtam neki,hogy ez egy csúnya(János),és a családban van már belőle 9 ugyanazzal a keresztnévvel!Soroltam neki szebbnél szebb neveket,így a végén lemondott róla!Ráadásul anyósom is tudott rá hatni,mert mondta,hogy ő sem azt a nevet adta volna neki,mert nagyon öreges és csúnya!Így megbékélt! :-D

Sok sikert! :P

2009. júl. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Mielőtt a fiunk megszületett volna, ugyanez volt a helyzet nálunk is. Még annyi könnyebbség sem volt, hogy én adjam a második keresztnevet, mert az is hagyomány (Péter Pál). Nagyon sokat harcoltam a terhesség alatt, hogy ne ez legyen a neve, sok vita is volt belőle. Végül megkérdeztem, hogy mondjon egy nyomós okot, hogy miért így hívják, azon kívül, hogy minden férfi felmenőjének ez a neve. Ekkor vallotta be, hogy gyerekkorában arról álmodott, hogy ha egyszer lesz felesége, azaz ő nevét viseli és a kisfia is. Nagyon megható volt és azonnal beleegyeztem. Végülis ez csak egy név és ne én legyek aki összetöri a gyermekkori álmát, hiszen azok szerintem nagyon fontosak.

Miután megszületett a kicsi, ugyanazt érzem, látom mint a 23:01-es válaszoló írta. Nagyon büszke és mikor kiejti vagy csak hívja a picit magához, csillog a szeme. Még most is meghatódom.

Szerintem mi nők bele sem tudunk gondolni, át sem tudjuk érezni, hogy mennyire fontos ez nekik.

2009. júl. 10. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is ugyanaz a neve a kicsi fiamnak, mint az apukájának (Károly), de én imádom. A párom pedig rém büszke, hogy az elsőszülött az ő nevét viseli. Egyszerűen ez empátia kérdése is szerintem. Ha szereted a párod és a nevét, ugyan miért ne lehetne az a gyerek is. Annyi becenév van, nem fogjátok összekeverni őket ;)

De az első válaszadónak is jó az ötlete, 2 nevet neki! :)

Boldog babavárást!

2009. júl. 10. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi mikor még nem tudtuk a baba nemét egyértelmű volt, hogy a férjem nevét kapja Gábor, na meg persze én imádom ezt a nevet szerintem nem ódivatú és nem is valami flancos név, de amikor kiderült, hogy kis hercegnő van a pocakban na mi akkor kezdtünk el gondolkodni, rengeteg név van szebbnél szebbek de megtaláltuk a számunkra legszebbet Gréta. Elhiszem és megértem, hogy fontos a férjed számára ez a legtöbb apukának fontos, nézzetek mellé egy másik nevet is, a gyerek ha már egy kicsit nagyobb lesz úgyis eldönti melyiket szeretné maj használni,

35 hetes kismama:)

2009. júl. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!