Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénzzel kapcsolatos kérdés!...

Táppénzzel kapcsolatos kérdés! Segítene valaki?

Figyelt kérdés
Tartós táppénzen vagyok kismamaként.20 hetes vagyok, szeretnék végig maradni,egyrészt azért, mert munkaközvetítő a munkáltatóm,és ahová közvetítettek, ott már megszűnt a munka, másrészt pedig olyan munkalehetőségek lennének náluk, amik nem kismamáknak valók(nehéz fizikai munka, cipelgetés,veszélyes anyagok stb.)Az elmúlt két évben nem volt folyamatosan biztosított jogviszonyom, igaz az, hogy ebben az esetben csak addig kaphatok táppénzt, ameddig a munkahely foglalkoztatott?4 hónapja dolgoztam ennél a cégnél, mikor táppénzre mentem, akkor így max.4 hónapig lehetek táppénzen?A munkáltató ugye nem mondhat fel nekem, mert védett vagyok, akkor ez, hogy van, ha táppénzen sem lehetek? Olvastam méltányossági táppénzről, ez hogy zajlik a gyakorlatban? Kismamák megkapják?
2012. júl. 5. 09:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az oep telefonos ügyfélszolgálata tuti infót mond.


Innen kikeresheted a legközelebbit:


[link]

2012. júl. 5. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mennyi volt a folyamatos jogviszony?

Akkor folyamatos, ha 30 napnál hosszabb megszakítás nem volt benne.

Mikor volt megszakítás, mennyi ideig tartott? A mostani munkahelyed előtt mikor dolgoztál és az a munkaviszony mikor szűnt meg?

2012. júl. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Összesen 3 hónap munkaviszonyom volt tavaly augusztustól októberig,mert előtte tanultam.Pályakezdőként foglalkoztattak és nem tudták meghosszabbítani a szerződésem.A tb-m ugye végig rendezve volt, de gondolom ez nem számít.Januártól áprilisig dolgoztam ennél a cégnél és azóta vagyok táppénzen.
2012. júl. 5. 10:28
 4/9 anonim ***** válasza:

Akkor valóban csak annyi időre kapod a táppénzt, amennyit dolgoztál - ha ez január 1-április 30, akkor összesen 121 napig kaphatsz táppénzt.


A 121 nap, ha május 1-től vagy táppénzen, akkor augusztus 29-én jár le.


Utána marad a méltányossági ellátás, amit kérelmezned kell az OEP-nél. 50-50%, hogy megadják, vagy sem. Mindenképp érdemes megpróbálni.

2012. júl. 5. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.
2012. júl. 5. 11:42
 6/9 A kérdező kommentje:
Ha nem kapom meg méltányossági alapon, akkor a munkáltatóm felmond nekem?Vagy maradhatok úgy náluk, hogy nem kapok sem bért, sem táppénzt?Mert ha maradhatnék, akkor úgy szerintem GYEDre is jogosult lennék.
2012. júl. 5. 11:45
 7/9 anonim ***** válasza:

Én csak a tapasztalataimat tudom neked elmondani. Hasonló helyzetben vagyok, mint te. Mielőtt eljöttem táppénzre, mert nehéz fizikai munkát végzetem, 4 hónapja dolgoztam a cégnél, azóta már rég lejárt a 4 hónap táppénzem, csak addig járt, amennyit dolgoztam, csakhogy a munkáltató későn szólt, hogy lejárt, így én már nem voltam jogosult a méltányossági táppénzre, mert ha lejár, akkor elvileg méltányosságból csak akkor kapható, ha 2 héten belül benyújtod a kérelmed az OEP-nél. Én semmi jövedelmet nem kapok 2 hónapja sem a munkáltatómtól, sem máshonnan, és nem küldtek el a munkahelyemről, szóval ettől nem kell tartanod. Remélem én is tudtam segíteni.


36hkm

2012. júl. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem küldhet el, persze maradhatsz otthon úgy is, hogy nem kapsz ellátást.

Attól még keresőképtelen vagy.


És ne csússz le a határidőről, ahogy megszűnik a táppénzed, igényled azonnal a méltányosságit.

2012. júl. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 5. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!