Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most akkor hogy számoljuk a...

Most akkor hogy számoljuk a terhességet?

Figyelt kérdés

A doki tudom hogy az utolsó mensitől,de ha én tudom hogy mikor van peteérésem?

Már több helyen olvastam hogy írják nincs 2-3 hetes terhesség!

De mondjuk ha én tudom hogy május 1-én jött meg és 14.-én volt pém és 30-án teszteltem pozitívat,akkor tudom hogy kb 2 hetes vagyok akkor,nem?Tehát ráérek július elején orvoshoz menni,így van?


2012. júl. 7. 08:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem így van, hiszen nem fogantatástól kezdődik a bébi élete, hanem a pete kiszabadulásától a petevezetőbe, hisz az fog megtermékenyülni, hiába csak középidőben fogant a terhességed, akkor kezdődik ugyan,de már a 2. hétben jársz mikor találkozik a kiskatonákkal.
2012. júl. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy ebből a szempontból, hogy tudod, vagy nem a peteérés idejét.

A terhességet mindig az utolsó menstruációtól számolják.

Ez az orvosi megszokás, ehhez kell tartanod magad, hiszen minden orvosi vizsgálatot, vérvételt ehhez mérten tartanak.

Nekem is furcsa volt eleinte, hogy így teszünk, de meg lehet szokni.

Orvoshoz szerintem már menj, hiszen nemsokára a 10. hetet is betöltöd.

Sok boldogságot!

2012. júl. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Jaj nem,a példa csak tényleg példa volt!

Én még csak 4. heten töltöttem,szóval még ráérek 2 hétig biztosan!

Értem!elég fura hogy mensitől számolják,de ha akkortól hát akkortól!:)

Köszönöm a választ!

2012. júl. 7. 08:40
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez azért van így, mert az esetek többségében nem tudják napra pontosan a fogantatás napját. Megsaccolni meglehet, hogy akkortájt, de nincs egy fix biztos dátum, de a menzesz első napja az.

Amúgy ezek a terhességi hetek, meg az uh-os méretek is arra alapoznak, hogy középidőben fogant a baba, és így gyakorlatilag az első 2 hétben még nincs terhesség. Szóval te most hiába tudod, hogy mondjuk 2 hete fogant a babád, akkor sem 2 hetes vagy, hanem 4.

Vannak olyan esetek, mikor a menzeszt nem lehet alapul venni, ilyenkor, ha a doki azt állapítja meg, pl. 8 hetes terhes az illető, akkor igazából 6 hete fogant.

2012. júl. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

a 12 hetes uh lesz a biztosabb pont nem a peteérés, vagy a menstruáció.

17hkm

2012. júl. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!