Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hajfestékből tényleg bejutna...

A hajfestékből tényleg bejutnak a káros anyagok a magzathoz?

Figyelt kérdés
Tudom sokan feltették már a kérdést, de sehol nem kaptam egyértelmű választ.Persze nem ez most a legfontosabb terhesség alatt, de szörnyen néz ki a hajam,és őszhajszálaim vannak.Nagyon jó lenne befesteni,de félek.A krémhajfesték is káros lehet?
2012. júl. 7. 15:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Több tesztet is elvégeztek,maga a hajfesték egyáltalán nem káros a magzatra nézve.Az ammónia az amivel vigyázni kell,tehát csak jól szellőztethető helyen szabad festeni.

2012. júl. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
24%
Nekem is iszonyat lenőtt a hajam, ráadásul szőkére szoktam festetni. De mióta megtudtam, hogy babát várok, nem festetek. Rengeteg helyen néztem utána ÉN IS, különböző álláspontok vannak, és ami már ilyen kétséges, nem egyértelmű, hogy lehet vagy sem, azt inkább kihagyom, nem kockáztatok. Ez egyéni döntés kérdése. Nekem többet ér a babám egészsége, mint hogy lenőtt a hajam. A barnító krémet is azt mondták szabad, egészségesebb, mint a nap, aztán most egy kutatás bebizonyította, hogy van benne egy anyag, ami mégiscsak felszívódik a véráramba, és dns sejt károsodást okoz+tüdőrákot. Köszönöm, nem kérek belőle. Annyi vegyi anyag van így is mindenben, a babám óvom, amitől tudom. Addig inkább copfba vagy összefonva hordom a hajam.
2012. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják sokan, hogy most már nem olyan erősek azok a vegyszerek, amik a hajfestékben vannak, mint régebben!!

Így már lehet használni! Sőt, általában a várandós fodrászok is dolgoznak még tovább a szalonban!

De szerintem az a tiszta, ha megkérdezed az orvosodat!

Személy szerint engem az nyugtatna meg 100%-osan! :)

33hkm

2012. júl. 7. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan lehet festeni mivel nem jut át a bőrön a káros anyag.Akkor nem csak terhesség alatt kéne vigyázni hanem mindig.Ha átjutna akkor mi is betegek lennénk nem?Felejtsd el azt a tényt is hogy akkor veszel ammónia mentes festéket mert minden festékben van ammónia csak csökkentett arányban,és ez se okoz semmien kárt bennetek.Boldog babavárást!
2012. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok.Én is végig dolgoztam mind a 2 terhességemet,és ennél egészségesebbek nem is lehetnének a fiaim mint amilyenek.(Fodrász vagyok)
2012. júl. 7. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én a 12 hétig nem festettem, utána egyből. Azóta másfél-2 havonta festem magamnak a fürdőbe úgy hogy nyitva van az ablak. Semmi baja nem lesz a babának csak vannak túl parás kismamák. Ennyi erőből az utcára se kell kimenni mert bármikor elüthet az autó.
2012. júl. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azt hiszem 17 hetes lehettem, amikor először mertem festetni. Szintén szőke, gondolhatod alatta a barna sávot... Aztán én is kb. 1,5-2 havonta festettem. Annyi volt a változás, hogy addig én csináltam a fürdőben, terhesség alatt pedig elmentem fodrászhoz, aki minőségibb festékkel gyorsabban megcsinálta.

Most még szőkébb vagyok, 1 hete festettem, és tegnap kétcsíkosat pisiltem. :-) Szóval várhatóan egy darabig megint nőni fog festés nélkül... :-)

2012. júl. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!