Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák/Kismamák. Válaszolnáto...

Anyukák/Kismamák. Válaszolnátok pár kérdésemre?

Figyelt kérdés
3 hónaposan mekkora volt a hasatok? Éreztétek a babát? Voltak fájásaitok? Keményedett a pocakotok? Mikortól kezdtetek vizesedni? A tünetek az állandó alvás és pisilés inger mikortól van? Kismamáknak jó babavárást, anyuciknak jó babázást!

2012. júl. 10. 04:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem 3 hónaposan konkrétan semmi hasam nem volt,ugyanolyan lapos volt,mint előtte. A babát csak a 20.héttől kezdtem érezni,azóta minden nap. Nem tudom mit értesz fájás alatt,de volt,hogy fájt a pocakom,ilyenkor lepihentem és jobb lett. Keményedések 18.héttől vannak,azóta magnéziumot szedek,így nem jönnek elő egyáltalán,csak ha sokat teszek-veszek,de ilyenkor legjobb lepihenni. Én nem vizesedek,remélem nem is fogok. Az állandó alhatnék engem még mindig kínoz,a legelejétől,valószínűleg már el sem fog múlni. A pisilési inger most kezdett visszatérni,de rosszabb,mint valaha. Talán az elején volt ilyen,a 20.hétig.

na hát ez voltam én,de mindenki más és más.

30 hkm

2012. júl. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. :)
2012. júl. 10. 06:21
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tök lapos volt a hasam. Kb 6hósan látszódott hogy terhes vagyok, kb úgy mintha jól laktam volna és akkortájt éreztem a babám is. A pocak az utolsó 2hónapban keményedett, ha stresszesebb voltam. Jóslóim nem voltak (csak egyszer voltak fájásaim,mikor megindult a szülés), ahogy pisilhetnékem sem volt állandóan :) Az állandó alvás, már az elejétől meg volt, de kb 3hónapig volt csak meg :) aztán tele lettem energiával. Vizesedni az utolsó hetekben kezdtem. Én végig tornáztam, úsztam a terhességem, figyeltem az ételekre. Sósat-fűszereset nem ettem.
2012. júl. 10. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szia.3 hónaposan még nekem sem volt egyáltalán hasam,sőt még 4 hónaposan sem,hanem utána kezdett el nőni.A babát a 19. héttől érzem előtte nem!Fájások még nincsenek!Néha max fáj a hátam,vagy a lábam,ha megerőltetem.Keményedni,nem nagyon keményedtem még!És én már vizesedek kb 1 hete...Sajnos!Az alvással nincs nagyobb gondom,nem aludnák semmivel sem többet mint terhesség előtt,viszont pisilni kb minden 2 órában kell!Üdv 27 hkm
2012. júl. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már látszott eléggé hamar a hasam,de kb kismamásnak csak a 16.héttől.A 15.héttől érzem őt,elején még csak bökdösött,aztán meg már rugások,most meg nyomkodja kifelé magát és érezni lehet kézzel,hogy huzza át kezét/lábát ki tudja milyét innen oda.Nekem tünetem semmi nem volt,sok pisilés meg változó.Alapból pisilős voltam,most kijárok 3x kb egy éjjel,de van hogy csak 1x.Védőnő kitalálta,hogy most kezdett vizesedni az egyik lábam,bár szerintem nem vizesedik,csak simán nem nézte eddig,hogy vastag a lábfejem.Keményedik a pocim már régebb óta,mikor befesziti magát a kicsi,de nem fáj,csak akkor érzem igazán már,hogy van kis súlya.28hkm
2012. júl. 10. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

semekkora. Mint aki jól bezabált :)

Öt hósan lett nyilvánvaló, hogy terhes vagyok, és a 14. héttől éreztem a babát.

Jósló fájás a 2. gyereknél volt csak egy héttel szülés előtt, keményedés is csak a 2. babánál a 32. héttől, ki is nyílt a méhszáj...

Vizesedést nem vettem észre, ez alkati dolog, de kevés víz biztos volt.

Állandó alvás az első trimeszterben volt, pisilési inger meg nem, nem is illeszkedett be a baba.

2012. júl. 10. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) Végre nem csak nekem látszódik a hasam. 3 hónapos és 1 hetes vagyok,de akkor a hasam,mint másnak 4-4,5 hónaposan. :))
2012. júl. 10. 07:11
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

12 hétre már látni lehetett a hasamat,ha csak egy felső volt rajtam.Első mozgását talán a 14 hét körül éreztem,olyan kis bugyborékolást éreztem.Keményedni csak a 30 akárhányadik héttől kezdtem,vizesedés konkrétan a 36 héttel kezdődött.Az alvás igényem az a 8 héttől a 12 ig tartott és 37-41 hetek között.A pisilés hát az,ahogy nőtt a baba,úgy kellett egyre többször wc re menni.

Köszönöm szépen a jó kívánságodat,Neked meg könnyű terhességet és szülést kívánok.

2012. júl. 10. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

a 12. hét fele igencsak elkezdett nőni a pocakom, a 15. héttől naponta, max. 2 naponta este jelentkezik a baba pár rugással hogy itt vagyok. kb. 13 hetesen éreztem először, akkor olyan volt mintha megcsikiztek volna belülről, utána 2 hétig semmi nem volt. de a 15. héttől intenziven mocorog és rugdos, bár ebben a melegben csak este, bár ma már reggel is mert hűvösebb van :) pocakom nem keményedik és fájásaim sincsenek, esetleg csak a rugások kellemetlenek néha meg a derékfájás estére. nekem már egy ideje van pisilés ingerem, de ennél lesz még rosszabb is :D


16 hkm

jó babavárást :)

2012. júl. 10. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

3 babát hordtam már ki,mindegyikkel egyre hamarabb látszódott,és egyre hamarabb éreztem meg a mozgást is.Az elsőnél kb 5 hónaposan kezdett rajtam látszani,és 20 hetesen éreztem meg hogy mozog.A másodiknál már 4 hónaposan gömbölyödtem,és 16 hetesen már éreztem a mozgást.Most harmadjára pedig már a 12 hetes UH-n tágra nyílt szemekkel dicsérgettek,milyen kis helyes pocakom van már.:) És 14 hetesen a fürdőkádban hasalva éreztem meg,hogy él és virul odabent a kis 3. :)

A pocak keményedés mind a háromnál sajnos elég korán jelentkezett,kb.az 5.hónaptól..nagy Magnézium evő voltam...de nem lett semmi baj. Vizesedni a középsővel vizesedtem nagyon már a 6. hónaptól.

2012. júl. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!