Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyit alusztok egy nap?

Mennyit alusztok egy nap?

Figyelt kérdés
11 hetes vagyok, este 11 körül fekszem, reggel 7.40-kor kelek és szinte minden reggel be van dagadva a szemem a fáradtságtól. Arról nem is szólva, hogy délelőtt 11 körül már álmos vagyok és akkorákat ásítok, hogy majd kiesik az álkapcsom. Ti mennyit alusztok?
2009. júl. 13. 11:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Készülj fel, hogy ez a kismamaságod idején végigkísérhet! A szervezet így piheni ki magát a bébi érkezése előtt. Ezt majd előbb-utóbb felváltja az, mikor nem bírsz aludni, mert folyton pisilni kell, a bébi a pocidban a másik oldalon akar aludni(komoly, addig rugdos, míg a neki kényelmes pózt fel nem veszed!:-) ),ne aggódj, tudja s természet, hogy most sok szundira van szükség a szervezetnek a bébi növekedéséhez. Ha durván akarok fogalmazni, most egy "inkubátor" vagy, aminek a működtetéséhez sok-sok energia kell.Kellemes babavárást!
2009. júl. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Első terhességemnél abszolut nem éreztem fáradtságot.

Lányom most 13 hónapos, és 6 hetes kismama vagyok. Most sokszor érzem, hogy fáradt vagyok, de nem tudom, hogy a terhességtől, vagy az egy éve tartó kimerültségtől...

Lányom ráadásul rossz alvó, este nehezen alszik el, sokszor ébred és korán kel. Így sokszor 11-kor még nem alszok, többszöri ébredéssel meg reggel 6-kor már fent vagyok.

2009. júl. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 8 hetes és 6 napos vagyok és már hetek óta csak aludnék egész nap. Hétvégén persze be is iktatok egy napközbeni alvást:-) Este már korán elalszom. Bár egy éjszakát még nem tudtam végig aludni a mosdóra járás miatt, de amit lehet hétvégén pótolok.

Napközben a munkahelyen nincs olyan nap amikor végig éber lennék:-)

Boldog babavárást:-)

2009. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

SSzia!


Én nem sokat.

Már 20 hetes vagyok, de aludni nem igen tudok. Általában éjfél, mire elalszok (van egy 16 hósom), és 2-3 óra múlva felébredek. Nem tudok vissza aludni, csak kb. reggel 6-7 felé. De 8 körül meg már kelni kell a fiamhoz.

Napközben hiába vagyok álmos, fáradt, egyszerűen nem tudok elaludni. Mindigis rossz alvó voltam, de ez most nagyon fárasztó, hogy kb. napi 4-5 órát tudok csak aludni.

2009. júl. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is normális, ha sokat akarsz aludni.

Én csak 9 hetes vagyok, de majd kiesek néha a számon és a szemem alig bírom nyitva tartani, de éjjel mégis nyugtalanúl alszok.

Elötte se az alvással se az ébrenléttel nem volt semmi problémám, és most nem bírok se ébren lenni se normálisan aludni.

Úgyhogy átérzem a helyzeted!

2009. júl. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Első 3 hónapban éjjel aludtam 10 órát és ebéd után úgy elnyomott az álom,h egy helytültömben aludtam el.

Pedig soha nem szoktam én déliálmot aludni.

4.hónaptól elég az éjjeli 9 óra.

2009. júl. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
látom, nem vagyok egyedül az alvászavarral. Bár vagy két napja én sem tudok aludni reggelente, kényelmetlennek érzem az ágyat, pedig semmi baj vele, és mintha már hason sem bírnék aludni, pedig még csak 11 hetes vagyok. Kipattan a csipám, felkelek, aztán meg egész délelőtt nem bizrok ébren maradni. Alig várom már, hogy eljöjjek szabira.
2009. júl. 14. 09:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!