Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem tudom hogy külön szobát...

Nem tudom hogy külön szobát kérjek-e szülés után, vagy sem? Kérlek írjatok hogy mi a jó és mi a rossz ha az ember közös vagy külön szobában van utána (Szent István kórházban fogok szülni)

Figyelt kérdés
2009. júl. 13. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia!3 gyerek után a tapasztalataim:elsőnél jó, mert hamarabb megszokod, hogy te vagy az Ő anyukája, és mire hazamentek,lesz egy kis gyakorlatod. A másodiknál azért, mert itt lesz időd jobban megismerni, hisz otthon vár egy nagy tesó és egy apa. A harmadiknál ugyanez, csak két tesó a vége. A rossz: össze fogsz zuhanni ha besárgul a picúr, és a kékfény miatt szopni viszik csak ki, te meg nézheted az üres ágyat. Nekem ez a tapasztalatom. :-)Kiskunfélegyházán szültem mindhármat
2009. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én különszobát kérnék, az tuti. Kértem is volna, de nem volt...

A többiek nincsenek rád tekintettel, jönnek a rokonok, sír a gyereke éjjel, satöbbi. Semmit nem tudtam pihenni, kikészültem, mikor aludtam (végre, fél órát!) a mellettem lévő nő megállt mellettem és elkezdett hozzám dumálni hangosan. Nem minősítem. Kimentem a folyosóra és ott sírtam a kimerültségtől.

Pedig az én gyerekeim angyalok, nem sírtak ott se soha, tőlük én lehettem volna a legkipihentebb anyuka!

Úgyhogy nekem egyértelmű.

2009. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
69%

Nagyon jó vele egy szobában, mert mire hazaérsz már "rutinos" leszel, és ha bármilyen kérdés-probléma merülne fel, azt azonnal meg tudod kérdezni a nővérektől, gyermekorvostól. Éjszakára azonban vidd be a csecsemőosztályra és csak szopizni "kérd vissza", szükséged lesz (és a szobában fekvő többi kismamának is)néhány óra nyugodt alvásra. Amikor én szültem 5en voltunk egy szobában és 1 kivételével visszavittük a kisbabáinkat éjszakára, azt az egy kismamát meg hiába kértük hogy bízza az "ordító" újszülöttjét szakavatott kezekre, nem volt tekintettel ránk, egész éjjel sírt szegény, mi meg hullák voltunk a kialvatlanságtól. Szerintem ez nagyon tapintatlan dolog volt az anyukától!

21 hetes

2009. júl. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A külön szoba az egyszemélyes szobát jelent vagy babás ill nem babás szobát? Bocs, de a vlaszokból kiderült, hogy ez nem egyértelmű!
2009. júl. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam első éjjel nem volt bent a babám, de azért mert nem volt hely gyermekágyas szobában. Délután szültem így jó volt picit pihenni éjjel. Másnap délben lekerültem a gyermekágyas osztályra, megkaptam a babát és onnantól velem volt. A pozitívuma tényleg az, hogy ha vele vagy megszokjátok egymást, tudni fogod mit hogy csinálj... főleg ha első baba. Mert nekem az, és jó volt, hogy nem voltam már annyira esetlen mire hazajöttünk.

Külön szobáról nincs tapasztalatom, de ahogy a csecsemősök "tárolták" a piciket a polcokon... én inkább örültem, hogy velem volt. (SOTE I.)

2009. júl. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem furcsa lett volna egyes szobában csak a babával, pedig nem vagyok cserfes, én kettesben voltam, és ez igy jó is volt. Olyan szobát válassz viszont mindenképp, ahol van saját vagy közel mosdó, az jól jöhet.
2009. júl. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, én úgy értettem hogy másokkal egy szobába vagy magánszobába jobb-e lenni
2009. júl. 13. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én császáros voltam,és magánszobában,ott aludhatott velem a férjem is,hihetetlenül jó volt,és nagy segitség,mivel rooming in volt,és az első két napban nem tudtam ellátni egyedül,alig birtam mozogni.Ha nem császár lett volna,nem kérek külön szobát,engem nyomasztott volna talán az egyedüllét.De persze a rossz szobatársaktól még a magány is jobb.
2009. júl. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Én még szülés előtt állok, így csak mások tapasztalataira hagyatkozhatok.

Ahol én fogok szülni, ott két lehetőség van: vagy totál külön szoba napi 7 vagy 8000-ért vagy baba-mama szoba. Az utóbbi azt jelenti, hogy általában a dokiknak a "magánpáciensei" ált. egy szobába kerülnek, s általában 6 ágyasok a szobák. A babák ott vannak az anyukák mellett, csak füröszteni viszik el. S látogatók kizárva! A szobába nem jöhetnek be, van a folyosón kialakítva erre egy külön társalgó.

Én mivel tapasztalatlan leszek, tuti a baba-mama szobát fogom választani, hogy tudjak segítséget kérni, mert a nővért vagy kifogom, hogy normális, vagy nem.

Amúgy is megőrülök, ha egyedül vagyok. Pláne abban az állapoban.

2009. júl. 13. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!