Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most múltam 6 hónapos terhes,...

Most múltam 6 hónapos terhes, minden rendben volt. A férjem mindent megteremtett nekem és a Babámnak, de hirtelen létszámleépítés történt a munkahelyén. Mit tudnék tenni, hogy a Gyermekem velem maradhasson?

Figyelt kérdés
Segítségre nem számíthatunk senkitől. Olyan régióban élünk ahol alig van munkalehetőség. Mik lehetnek a következmények?

2012. júl. 17. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Most akkor mi van? Lehet hogy kirúgják a férjed, de te meg erre már el is válsz? Vagy mire érted azt hogy veled maradhasson a gyerek? Miért venné el bárki a gyerekedet?

Másik munkahelyet kell keresnie a férjednek, akár alkalmi munkát, vagy ismerősöknél érdeklődni, hátha!! Addig pedig lehetne kérni valami segélyt a helyi önkormányzattól, és munkanélküli járadékot is. Az is jobb mint a semmi addig, amíg nincs másik munkahelye.

2012. júl. 17. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet nem voltam egyértelmű,arra gondoltam,hogy a legrosszabb esetben a különböző Gyermekjóléti Szolgálatok milyen intézkedéseket tehetnek.Semmit nem szeretnék jobban,mint végre saját családot,az első gyermekemmel.
2012. júl. 17. 08:01
 3/8 anonim ***** válasza:

3 hónapig jár a munkanélkülis segély.Az alatt a párod keressen munkát! (akár tesco árufeltöltő, mert szerintem ha gyerekről van szó ne legyen válogatós)

A gyereket nem vehetik csak úgy el!!Nézd meg mennyien élnek segélyből...ezért nem viszi el semmilyen szerv a gyereket!!

Menj be az önkormányzathoz, te is külön és mond el mi történt, és kérdezd meg, hogy jár-e ilyenkor valami segély.Ha volt rendes (vagy van) munkahelyed, akkor te szülés után kapsz majd TGYÁSt, és GYESt + a családit.Nem sok, de az is valami.

2012. júl. 17. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Abszolút kilátástalan vagyok,még nincs meg a kelengyéje sem....nem látok így kiutat,más tényezők miatt sem.
2012. júl. 17. 08:35
 5/8 anonim ***** válasza:

De nincs valami félretett pénzetek?Szülői segítség?

Máltai szeretet szolgálathoz menjél be, ott vannak ingyenes ruhaosztások, hát ha valaki visz be újszülött cuccokat.Ugyan így mond el a védőnőnek is mi történt, hát ha tud valamit segíteni.Most 3 hónapig kapja majd a párod a munkanélkülit, + elméletileg ki kell, hogy fizessék a szabiait, és elméletileg végkielégítés is járna ebben az esetben.Mikor megszülsz te kapsz egyszeri anyasági segélyt, ez mindenkinek jár alanyi jogon, ez 60valahányezer forint, ebből meglehet venni a többi ruhát, kiságy+babakocsi.Interneten már 10-15 ezerért komplett kiságyakat lehet kapni, és a babakocsik is jó árban vannak használtan.

Addig pedig párodnak 1000el munkakeresés, akár menjen el kapálni vagy mittudomén.

2012. júl. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Először is az az egy biztos, hogy a gyermeketek nem vehetik el tőletek csak úgy, és meg sem fogják próbálni, ezen felesleges is gondolkoznotok.

Több dolgot azonban nem értek:

1. Ha mindent megteremtett Nektek, akkor mi a gond?

2. Miért nem érdeklődsz az önkormányzatnál a különböző szociális juttatásokkal kapcsolatban?

3. Ha vártok egy picit, akkor a baba születése után érkező alanyi jogon járó anyasági támogatás jópár dolgot fedez majd a kelengyéből. Tudom, nem nagy összeg, de több, mint a semmi, ruhákat pedig vöröskereszttől/szeretetszolgálattól is kérhetsz a védőnőn keresztül.


Tehát azt érzem, hogy elkeserítő lehet a helyzet, de ti már most szülők vagytok, tehát nyomás kikutatni az összes lehetőséget, ami csak létezik, nézzétek át a költségvetést, hogy mit tudtok lefaragni, min lehet spórolni, stb. És drukkolok, hogy a párod minél hamarabb találjon magának munkát!


A nehézségek ellenére nagyon sok boldogságot kívánok, és fel a fejjel!!!!

2012. júl. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze van valamennyi félretett pénz,szülői segítség nincs,ők inkább még elvesznek amit tudnak.
2012. júl. 17. 10:37
 8/8 anonim ***** válasza:
Tudom, az országban nem túl népszerű döntés, de ha nem talál új munkát, nem tud a férjed otthon maradni a babával, Te pedig visszamész dolgozni a gyermekágyas időszak után?
2012. júl. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!