Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pisiles utan nagyon nehezen...

Pisiles utan nagyon nehezen "zarodik vissza" a huvely izmom, eleg erzekeny is ilyenkor. Mas tapasztalt mar ilyet?

Figyelt kérdés
Tettem mar fel kerdest errol,de azt a valaszt kaptam h "mi koze a pisilesnek a tagulashoz"?mert akkor ugy kerdeztem h esetleg tagulhatok? Ha elmentek pisilni,a huvelyizom automatikusan "visszazarodik". Az enyem kb 3 hete nagyon megeroltetoen,erzekenyen mukodik. Mitol lehet ez? Sajnos nem tudom jobban megfogalmazni. Kulfoldon elek,itt orvos nem lat csak vedono. Azt sem tudom milyen a mehszajam. Magandoki sincs :(
2012. júl. 18. 12:29
 1/5 A kérdező kommentje:
36+5 hkm
2012. júl. 18. 12:36
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a terhesség vége felé jársz? Mert ilyenkor illetve a szülés után sokszor előfordul inkontinencia (leírásod alapján ilyened lehet) Nem hinném, hogy azért vagy mert tágulsz inkább nagyon nagy nyomás éri a záróizmokat és nem tudnak megfelelően működni vagy passz. Nekem szülés után volt ilyenem. Akkor amikor pisiltem nem tudtam abbahagyni amíg vége nem lett (alap állapotban bármikor meg tudom állítani) Így én edzettem az izmomat még pedig úgy, hogy egyrészt megpróbáltam a pisit nagyon lassan kiereszteni, illetve alap állapotban összehúztam az izmomat. Nekem ez segített, pedig szülés után nem nagyon tudtam tartani a vizeletemet, amikor pisilnem kellett akkor rohannom kellett a wc-re.

Próbálkozz intim tornával, de ha nagyon fáj akkor menj el orvoshoz, külön kérdésre csak el lehet menni ott is (nehogy baj legyen és valami fertőzés okozza nálad a panaszokat)

2012. júl. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én értem miről beszélsz,nem a pisiléssel van bajod.Én is tapasztalok hasonlókat,de én 32 hetes vagyok.Nem folyamatosan,de néha pisi után nekem is nehezen záródik vissza,én sem tudom jobban megfogalmazni.Én azt vettem észre,hogy ilyenkor a babám is kinyomja magát ill. olyan furán fekszik azt érzem.Szerintem a baba miatt lehet,hogy nyomja a feje az izmokat.
2012. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Intimtorna! Még van rá idő! pisilés közben zárd össze az izmaidat és tartsd úgy 5 másodpercig majd ereszd tovább a pisilést. Minden pisilénél megcsinálod, akkor edzed a hüvelyizmaidat, így a szülés is könnyebb lesz, és a szülés utáni regenerálódás is!
2012. júl. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. Igy van,nem a pisilessel van bajom, csak h kicsit erzekeny amikor "visszazarodik". Soha nem volt ilyennel gondom es jol mukodtek nagyon,sot evek ota "gyakorlom" az intimtornat,de most vmi megvaltozott. Pl mar nem megy olyan hosszu ideig h "osszezarjam" es utana kiengedjem. Elfarad. Vegre vkik ertik mire akarok kilyukadni,mar kezdtem azt hinni h en vagyok a h..e. Na mindegy. Ezek szerint ez ilyen terhesseggel jaro vmi. Még a pisiles "megallitas" megy es olyankor nincs is baj (tehat nem erzekeny) hanem amikor abbahagyom... Olyankor rossz nagyon. De mindenesetre az intimtornat folytatom,hatha...
2012. júl. 18. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!