Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet baja a pocaklakónak...

Lehet baja a pocaklakónak attól, ha a 15 hónaposomat felemelem?

Figyelt kérdés
10 kiló a nagyobbik fiam, sajnos még nem tud egyedül menni, így óhatatlanul fel kell emelnem napközben többször. Egyedül vagyok vele itthon, szóval nincs más választásom. Ettől lehet baja a babának a pocakomban? 18 hetes kismama vagyok.
2012. júl. 18. 13:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Hacsak nincs nálad méhszájelégtelenség, elvileg a megszokott súly emelése nem okozhat problémát. Persze ha lehet próbáld az emelések számát csökkenteni (pl. földön pelusozol).
2012. júl. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én is 18 hetes vagyok, kisfiam 20 hónapos, már megy,szalad,de így is van néha hogy fel kell emelnem...ő kb 13 kg.
2012. júl. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nálunk 17 hónap van köztük, tehát nekem is kellett jócskán emelgetnem. Az elején kérdeztem a dokimat, azt mondta, hogy ha nem maradna meg a baba, akkor az nem emiatt van, egy egészséges terhességnek ezt ki kell bírnia. Amit tehetsz, hogy önállóságra neveled (amennyire hagyja), az etetőszékbe másszon fel egyedül, peluscsere a földön, kevesebb emelgetés, ágyba esetleg próbáljon bemászni egyedül.
2012. júl. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én a 18 kilós 3,5 éves nagyobbat emelgetem meg a 20 hónapos 11 kilóst és semmi baj. Ha hozzá vagy szokva a nagy súlyok emelgetéséhez, ha zárva a méhszáj, nem görcsölsz, nem keményedsz és az orvosod sem mondott olyat, hogy nem szabad emelned, akkor szerintem nem lesz baj. Egyébként amikor a másodikkal voltam terhes, a nagyobbikat a szülés előtti napon a fél városon végigcipeltem, mégis indítani kellett a szülésemet, mert ettől sem indult be a középső. :)


Ne aggódj, de persze próbálj minél kevesebbszer cipekedni, emelgetni, csak amikor muszáj. És ne aggódj, azzal talán többet ártasz.

2012. júl. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
23 hónapos 13 kiscsaj ritkán de fel kell emelnem
2012. júl. 18. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!