Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetes kismama vagyok....

5 hetes kismama vagyok. Antidepresszáns és nyugtató nem árthatott a babának?

Figyelt kérdés

Cipralexet és frontint szedtem.

Egy hete derült ki hogy babát várok,azonnal abbahagytam a gyógyszereket.



2012. júl. 20. 15:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
75%
dúrva leszek de őszinte: ha ártott neki,nem marad meg. ha megmarad,akkor nem.
2012. júl. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Teljesen így igaz.
2012. júl. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%
kárt okozhatott neki!!! sajnos irány a doki s el kell dönteni mi legyen legközelebb legyél elövigyázatosabb!
2012. júl. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:

Valahogy úgy, ahogy az első írja, de annyit javítanék rajta, hogy nagyon nagy valószínűséggel nem okozott gondot.


A Cipralex: ezek a szerek általában a terhesség késői szakaszában szedve okoznak gondot, egyelőre még nem volt közted és az embrió között effektív kapcsolat, tehát nem nagyon lehetett rá hatása. /A szakembereknek szóló alkalmazási előirat szerint nem teratogén, azaz a kísérletekben nem igazolódott, hogy az SSRI szerek, mint amilyen a cipralex is, bármilyen fejlődési rendellenesség kockázatát növelné./ Késői szakaszban azonban komoly hatással van a magzat idegrendszerére, születése után komoly zavarokhoz vezethet, mindenképpen jó, hogy elhagytad - ez viszont az én véleményem szerint biztosan nem ártott.


A Frontin okozhat gondot, ez ugyanis az első trimeszterben semmiképpen nem adható, tehát én emiatt mindenképpen javasolnám, hogy mihamarabb beszélj nőgyógyásszal (esetleg genetikussal), és addig nyugtasson az, hogy a hatodik hétig nem jut át lényegében semmi az embrióba.


Szóval fel a fejjel, és sok boldogságot!

2012. júl. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
37%

Szia!

Én frontint szedtem az első pár hétben,mert nem tudtam,hogy babát várok. A babuka rendben fejlődik,minden vizsgálata remek lett,és a méhszájam állapota miatt néha most is be kell vennem egy fél frontint. Az első pár hétben még nincs közvetlen kapcsolata az embriónak az anyai szervezettel,de persze sajnos árthatott is neki,ezt így nem lehet megmondani 100%-ra. Próbálj meg nem idegeskedni,mert azzal nem segítesz. Koncentrálj arra,hogy egészséges lesz,mert a negatív gondolatokkal negatív dolgokat vonzol be. De egyébként tényleg csúnyán hangzik,de így van,ahogy az előttem válaszolók írták,ha ártott neki,akkor nem marad meg. De nem szabad erre gondolni! Kitartást!

29hkm

2012. júl. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem nem ártott, bár erről a nőgyógyászodat kérdezd meg. Én csak azt nem értem hogy aki babát tervez mi a szarnak szed ilyeneket.....
2012. júl. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
59%

Kedves MayC!


A méhszájad állapota miatt kell szedned? Ez nem nyugtató?

2012. júl. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
0%
(Frontint? A méhszájadra? Pipolphent szoktunk rá adni...)
2012. júl. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Off: Nyugtató,de mivel a 26.héten beindult a szülés,így napi 6-9 magnéziumot, 3 cordaflexet és két naponta egy fél frontint kell szednem,a görcsökre. Mivel erős menstruációs görcseim vannak minden nap,mert kinyílt a méhszáj.
2012. júl. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Hogy mi a szarnak szedek ilyeneket?

Nos,ha az elmúlt hónapokban átélted volna ugyanazt a tragédiát mint én,akkor lehet most nem lettél volna vulgáris.

Ha sűrűn jársz ezen az oldalon,akkor olvashattál,arról az anyukáról aki 17 hónapos fiát vesztette el márciusban.....

2012. júl. 20. 16:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!