Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lehet, hogy egyik...

Miért lehet, hogy egyik pillanatról a másikra megszűnnek a rendszeres fájások?

Figyelt kérdés
A 39. héten vagyok. Tegnap este 11 körül kezdődtek a fájásaim. Eleinte 35 percenként,majd szépen haladtunk..már 20 percenként jöttek a fájások,mikor egyik pillanatról a másikra hajnal 5 órakor abba hagyta. Azóta egyszer,talán kétszer volt,de azok már sokkal gyengébbek. Miért állhatott meg a folyamat? Viszont ha jóslók voltak,akkor miért lehetett ilyen rendszeres?
2012. aug. 5. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:

Élettani szléseknél megfigyelték, hogy a fájások este/ éjjel rendszeresek, majd reggelre teljesen elmúlhatnak. EZ azért lehet, mert genetikeilag, evolúciósan úgy vagyunk kódolva, hogy az újszülött éjjel, a lehető legnyugottabb körülmények között jöjjön a világra. Háborítatlan szülések esetén a babák túlnyomó többsége éjjel születik:).

Nem tudom,első baba- e de ha már van tesó, akkor az is benne lehet, hogy a szervezeted és a tudatalattid a fent említett okból éjjeli szülésre készül, amikor a tesó alszik.

2012. aug. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak annyit tudok írni, h a szülés előtt napokkal nekem is voltak "rendszeres" jóslóim, aztán abbamaradtak. Azért volt nehéz megkülönböztetni az "igaziakat", de talán annyi a különbség, h az igaziak erősssége mélyebb, tehát egy jó kis mensis görcshöz hasonlít, és idővel erősödnek. Nem tudom megfogalmazni, mennyire, de azt lehet ösztönösen érezni!

2012. aug. 5. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van benne vmi, amit az első ír, de ...mi van azokkal a babákkal, akik háborítatlanul (mondjuk nincs oxi, normál vajúdás, szülés) délelőtt vagy délután születnek?:)
2012. aug. 5. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

Túlnyomó részben:), ebben az is benne van, hogy van, aki nem:).

MIvel a szülés nem csak testileg, hanem lelkileg is egy nagyon összetett folyamat, ha valaki pl. délelőtt az oviban/ nagymamánál... tudja biztonságban a nagyobbakat, akkor a lelki gát a kicsi születése elől ekkor gördül el. Vagy ha mittudom én reggel teszi el az utolsó vasalt kisruhákat a szekrénybe, amikor minden a helyére kerül, akkor ezért.

2012. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!