Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy egy csomó...

Miért van az, hogy egy csomó szülés este meg éjszaka indul be?

Figyelt kérdés

Rendszeresen olvasom, hogy hajnali ikszkor mentünk be a kórházba 5 perces fájásokkal, de olyat még nem olvastam, hogy délben, ebéd után mentek volna be... :)

A babák miért éjszaka szeretnek elindulni a világba? Lehet ennek valami evolúciós magyarázata?



2012. aug. 8. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%
Ez egy jó kérdés... Nekem az első szülésem hajnal 3/5-kor indult be,délután szültem. A második reggel 8 körül indult be,de éjszaka éjfélkor mentünk szülni. Talán a hold-csillagok állása van rájuk hatással ilyenkor.
2012. aug. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%

Lehet erre magyarázat a nyugalmi állapot is.

Bár, az ismerőseimnek és a családtagjaimnak nappal indult be a szülés! :)

2012. aug. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%

szia!

Nagyobbik gyereknél este 11kor kezdődtek a fájások, reggel 8kor mentünk be a kórházba, és 10:25kor született meg.


Kisebbikkel du.2kor kezdődtek a fájások, 6kor mentünk kórházba, és este 20:15kor született meg :)

2012. aug. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
56%
Ezen már én is gondolkoztam. Lehet hogy azért mert nagyrészt éjjel fogannak :)
2012. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

rám is hajnalban jöttek a fájások, éreztem is hogy én nem nappal fogok szülni hanem éjjel vagy hajnalban..


kiváncsi vagyok most mi lesz

27 hetes kismama

2012. aug. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem azért mert éjjel érzik magukat biztonságban. Én is éjjel mentem a kórházba hajnali 4kor,de délben született a lányunk.
2012. aug. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 LadyLoss ***** válasza:
92%
Ez egy evolúciós "maradvány". Az emlősök többsége szintén éjjel hozza világra utódait, mivel olyankor sötét van, rejtve vannak a ragadozók elől, valamit a falka-csorda-csapat nyugalomban van, nem vonul. Nem fog egy egész csapat megállni napközben, csak mert ellenek az egyedek. Az őskorban, elődeink is általában éjjel, újholdkor kezdtek vajúdni, mert olyankor a férfiak otthon voltak, és mert újholdnál túl sötét van vadászni. De azt is megfigyelték, hogy a telihold erős víz vonzása miatt, több szülés megindul.
2012. aug. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Fél12 kor kezdődtek a fájásaim, fél4re értünk kórházba, de a lányom csak hajnal 4:15kor született.

A másodikat pedig pár héten belül megírom:):)

2012. aug. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


LadyLoss, én is valami ilyesmire gondoltam egyébként. Biztosan evolúcionálisan belénk van írva, hogy inkább éjszaka szüljünk. Mondjuk az újholdas dolgot nem tudom, mennyire lehet igazolni. :)


Szép babaváárst nektek és könnyű szülést!

2012. aug. 8. 12:34
 10/12 anonim ***** válasza:
#7-es: ezt jó tudni! köszi! Nekem az első normál szülés volt és éjjel 1-kor folyt el a mazatvíz, másnap 11:04-kor lett meg a baba. A kisebbnek még lett volna két hete, de telihold volt és elfolyt a magzatvíz, másnap császárral 12:40kor lette meg. Akkor nekem is mondta a doki,hogy ez a vízvonzás dologban van valami, ez elsővel egész éjjel, másnap délig rajtam kívül egy nő szült, a kisebbbel a teliholdkor, míg vártam a császárra, hárman megszültek mellettem, és ketten voltak a vajúdóban, pedig még csak dél volt.
2012. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!