Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egy kérdés, amin elgondolkodta...

Egy kérdés, amin elgondolkodtam. Szerintetek?

Figyelt kérdés

Down-kór gyanúja miatt javasolják a magzatvízvételt .

Ha beigazolódik a betegség, akkor tudnak tenni ellene valamit?? Nem !! Meg lehet szakítani a terhességet ?? Nem hiszem, hiszen a Down-os babák életképesek és őket is védi a jog a pocakban !

Szóval mi ennek a nem kockázatmentes vizsgálatnak a lényege? Hamarabb szomorítsanak el ?


2012. aug. 9. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:

0,4-es AFP, 2-es hCG, 1/22-es kockázatú Down-kor veszély miatt elküldtek genetikára- 23 éves vagyok (a lakhelyünktől 100 km-re) Először néztek egy UH-t: több magzatvíz, feszesen telt magzati gyomor és tanácsoltáka magzatvízvételt. A Down esélye 1-1,5% volt, az amnio vetélési kockázata 1%. Először nem mentünk bele, aláírtuk a papírokat is, hogy nem kockáztatunk. Hazafelé felhívtuk az orvosomat, ő azt tanácsolta, mindenképp csináltassuk meg... 3 nap múlva visszamentünk. Nekem fájt nagyon és rosszul is lettem utána, de utána 1 hétig nagyon oda kellett magamra figyelnem, 1 hetes szigorú pihenés volt előírva. Több, mint 3 hét volt a sejttenyésztés, ez idő elteltével (ha nem telefonálnak, mert akkor baj van) visszamentünk. Újra UH, ami már tökéletes volt és közölték velünk a jó hírt, egészséges a baba, kislány lesz (100%-ban ez tudja kimutatni a baba nemét a kromoszómák által).

Ha nem csináltatod meg és beteg lesz a kicsi, nem tudnak ellene tenni semmit. Úgy kell felnevelned. Erről egyébként beszélnek a genetikán... és általában 20 éves koruktól nem élnek tovább.

Szerintem vállald be, mert jobb megtudni hamarabb, mint végigizgulni a terhességet! Ha elmész, utána kíméld magad, ne tégy hirtelen mozdulatokat és nem lesz semmi baj!!!!


Egyébként milyen értékekkel küldtek téged?


26+2 hkm

2012. aug. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, ha kiderülne, hogy beteg a kicsi, eldöntheted, hogy annak ellenére megtartod, vagy elveteted... (az sem olyan vetélés, ahogy hangzik) Ha jól tudom, az nem is elvetetés, hanem egy beindított koraszülésszerű vmi...
2012. aug. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

A kombinált tesztem 1:140 arányszámú. AFP még csak ezután lesz aktuális, jelenleg 16h. vok.

Nekem volt már indukciós vetélésem (23 hetesen).Persze csak a papíron nevezik így, amúgy fájdalmas szülés volt :(

Ott sem volt egyértelmű a beavatkozás, mert a babának már jogai voltak és azt mondták, csak akkor szakítják meg a terhességet, ha a baba életképtelen szülés után(9.hónap után) Nyílván a rendellenesség mértékétől függ. A Down-os baba évtizedeket is él.

2012. aug. 9. 10:25
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem van ismerősöm, akinek az amnion derült ki, hogy Down-os a Babája és kérhette a megszakítást!! Nem tudom, hogy ez egyedi eset e, de Ő választhatott.


Nekem is volt 19 hetesen megszakításom, mert beteg volt a Baba, mondjuk Ő azonnal meghalt volna a születés után, tehát életképtelen lett volna. Ennyi idős Babát már tényleg meg kell szülni, nem kellemes sem fizikailag, sem lelkilig!! :-(


Szorítok Kedves Kérdező, hogy minden rendben legyen Nálatok!!!!

2012. aug. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Választhatsz, hogy megtartod e vagy sem, mert addigra biztos kiderülnek az eredmények ha belemész a vizsgálatba. Ha kiderül, hogy beteg 24 hetes kora előtt megszülesztik veled, de nem kell mondanom hogyan ahogy írtad, hogy már átestél egy ilyenen. Szerintem érdemes egyébként megcsináltatni az amniocentézist, annyi a lényeg hogy pihenj utána sokat! Én is átestem rajta 1/20 down kór kockázattal 0,09 MoM afp értékkel és kiderült hogy lesz egy egészséges kislányom! :)

Nálatok sem lesz semmi baj, de érdemes biztosra menni.

27 hetes kismama

2012. aug. 9. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja és 20 éves vagyok, tehát a korom sem befolyásolta!

Remélem minden rendben lesz veletek. Ja és azt elfelejtettem hogy nekem vetélési kockázatnak csak 0,5%-ot mondtak! :)

2012. aug. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves válaszolók a biztatást és hogy megosztottátok velem a tapasztalatotokat .

Szép napot !

2012. aug. 9. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!