Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyi helyen olvasom, hogy...

Annyi helyen olvasom, hogy utolsó hónapba előtör a kismamákra a "fészekrakási ösztön" és mindenki takarít és egyebek. Ti hogy vagytok ezzel?

Figyelt kérdés

Egyszerűen engem csak lustaság kerít hatalmába.Szeretnék még egy nagytakarítást a szülés előtt,illetve amíg bírom szusszal,de egyszerűen nem visz rá a lélek.

Igaz,hogy a baba cuccai rendben vannak,csak a lakás többi fele van elmaradva.

Remélem nem marad így a végéig...

36hkm



2012. aug. 10. 13:14
 1/7 anonim ***** válasza:

...hát rám csak a szunyálási ösztön tört :) Alig bírtam bármit is csinálni, megviselt még az is hogy az utca sarkán lévő boltig elsétáljak.

Addig pihend ki magad amíg tudod, meglesz a picúr teljesen ki leszel merülve .

2012. aug. 10. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én még nem tudom, de egy baráti házaspárnál most született gyerek, és igen, az asszonyka előtte 2 hónappal már mindent egyfolytában takarított amit ért. A férj mondta, hogy már kezd fárasztó lenni.
2012. aug. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát de :D Legalábbis nálam így volt, mindhárom terhességénél vártam hogy majd rámtör a pakolhatnék (barátnőm este 11kor állt neki az egész szobát egyedül átrendezni, 2 nap múlva megszült) de én csak egyre jobban nehezedtem el...az első babát túl is hordtam vagy 1 héttel, és még szerencse hogy picike lakásban éltünk így azt nem kellett úgy agyon takarítgatni, bútorunk se volt sok, babának se szereztem be annyi mindent mert nagyrészt kaptuk és semmi tapasztalatom se volt hogy mit hova lenne érdemes tenni mit kéne még megvenni stb.

Gondoltam majd útközben kiderül. Ki is derült:)

A második meg harmadik babánál már pontosan tudtam mit hova hogyan szeretnék, mit kell megvenni előkészíteni bekészíteni stb. viszont azt is tudtam hogy egyre elnehezültebb leszek (főleg a már meglévő 1-2 gyerek mellett) így időben nekiálltam mindent megcsinálni.

Rám nem tört rám semmiféle fészekrakás hirtelenjében.

A második 40+2 re a harmadik 40+3 ra született.

2012. aug. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én az utolsó héten kifestettem a hálót.Nálam előjött.
2012. aug. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam valahogy a családba többször megtörtént ami velem!:) Egy reggel felkeltem 37.+6 naposan és kimostam az összes babaruhát előtte baromi lusta voltam! megszáradtak. kivasaltam,előkészitettem a kiságyat és közöltem a gyerekkel hogy na mostmár jöhetsz!:) pont 38 hetet zártam mikor beindult a szülés(épp kész lettem mindennel és elmentem bevásárolni) és másnapra megvolt a babám! Családomba több női tagja is járt igy hogy utolsó pillanatban tudat alatt elkezdett előkészülni és mire kész lett jött a bébi! Anya mind2szer,nagynéném! Nagyim a 7 szüléséből 4 szer és még sorolhatnám..valami fura ösztön!
2012. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nálam is előjött, a gyerekszobát nem tudom hányszor rendeztem be/át meg nyaltam fel, a ruhákat legalább kétszer mostam ki, a kórházi csomagomat is többször raktam össze, a saját ruháimat is szortíroztam, pedig mozogni alig bírtam, és egy ilyen akció után órákig fetrengtem.
2012. aug. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sziasztok ez az ösztön durva mondjuk én teljesen állatiasan viselkedem:)

Szóval nem tudom melyik fáról jöttek az őseim d emélyen bennünk van.

2012. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!