Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet az, hogy egyes...

Hogy lehet az, hogy egyes kismamák fogynak terhesség alatt és nem híznak?

Figyelt kérdés
2012. aug. 14. 08:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet attól hogy folyamatosan hányingere van a kismamának és hány is időnként, ebből adódóan nem bír enni sem.
2012. aug. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Nekem pl. az első 3 hónapban nem volt étvágyam,egész nap aludtam volna... -3kg
2012. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Én is tettem fel kérdést már ezzel kapcsolatban kicsit hitetlenkedve mert nekem nem egy ismerősöm volt aki fogyott végig végül kevesebb kilóval ment szülni mint teherbeeséskor (állításuk szerint) miközben a hasuk nőtt stb. Nem hánytak nem voltak rosszul vagy max. az elején pár hétig. Azért azt nehéz elképzelni hogy valaki 9 hónapig hány...

És akikről én beszélek, cukros diétán sem voltak!

Itt is kaptam rá jó pár választ egy kettő volt csak akik azt írták hogy ők cukros diétát kellett tartsanak, mások csak alátámasztották ezt hogy igen, ők is fogytak terhesen.

Hát nem tudom, biztos úgy van tényleg. Nekem furcsa mindenesetre:)

2012. aug. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Egy volt osztálytársam 10 kilót dobott le a terhessége első 3 hónapjában,kórházba is került,mert annyira rosszul volt mindig,hogy nem tudott enni,hiába tudta,hogy muszáj ennie,mert ez kell a kisbabának,egyszerűen képtelen volt rá.a terhessége végére azt hiszem talán 3 kilóval volt nehezebb,mint a terhessége előtt.
2012. aug. 14. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

9 kiló mínusszal végeztem, miután szültem, tehát folyamatosan tartottam a súlyomat, nem híztam semmit.


De ez a terhességi cukor miatt volt, azért mert nagyon durván kellett diétáznom!!!

+ inzulin.

És volt súlyfeleslegem is!

Szóval megette a zsíromat a gyerek :D:D

2012. aug. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Az elején fogytam 3 kg-t, mert nagyon sokat hánytam, szinte semmit nem írtam enni.

Amúgy végighánytam a 9 hónapot, de miután elmúlt az elején az a nagyon-nagyon rosszullévős korszak, már egész jóízűeket tudtam enni és megindult a hízás is.

2012. aug. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én azért fogytam, mert 9 hónapon keresztül rosszul voltam.Voltak jó időszakaim, így sikerült 9+al mennem szülni, de végül is 3 kiló mínusszal mentem haza a kórházból.Most a 2. terhességem teljesen más, szinte észre se veszem, hogy terhes vagyok..mondjuk most se hízok olyan eszeveszetten, de azt mondják a babámmal minden rendben van.
2012. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Akinél sok "tartalék" van, annál lehetséges. De nem mindig van így, a húgom pl. azt mondja, állandóan éhes volt...


Szerintem elsősorban az számít, hogy mekkora különbség van az életmódban terhesség előtt és alatt. Pl. ha valaki előtte nem figyel magára, összevissza eszik zsírosat/cukrosat, ami jön, dönti magába a több liter kólát naponta, táblaszám eszi a csokit, ha pedig teherbe esik, elkezd kvázi normálisan kajálni, hús rizzsel, nasinak max. joghurt, az fogyni fog, hiszen egy csomó felesleges kalóriát nem visz be.

Aki korábban is egészségesen táplálkozott (attól is el lehet hízni, ha sokat eszünk az egészséges dolgokból), annál valószínűbb a hízás.

De ez csak az én tippem, lehet, hogy tévedek.

2012. aug. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
én az állandó rosszullétek miatt nem tudtam rendesen enni az első 15 hétben. 7 kilót adtam le
2012. aug. 14. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia


Az első 16 hétben semmit sem bírtam szinte enni, mert állandóan rosszul voltam. Nem hánytam, de mindig émelyegtem. Így akkor lement kb 4 kiló.


Ezt követte egy jobb időszak, amikor bírtam enni, akkor mindenből ettem, amit éppen megkívántam (mértékkel, soha nem zabáltam), bár ezek jelentős része zöldség és gyümölcs volt. (nagyon sokat ettem ilyeneket, mert állandóan úgy éreztem, hogy meghalok valami zöldség vagy gyümölcs nélkül) Ekkor visszahíztam azt a mennyiséget, amit a terhesség első 16 hetében leadtam. Ez kb a 20-30 hét között volt.


Jelenleg 35. hétben vagyok és kb 2-3 kilónál tartok: már azért nem tudok enni, mert annyira nyomja a gyomrom a pici, hogy alig eszek egy pár falatot és tele vagyok. Ráadásul a nagy melegben nem is kívántam az ételt, csak a citromos hideg vizet, ami telítette a gyomrom így nem voltam szinte soha éhes.


Hozzáteszem, hogy volt rajtam kb 6-8 kiló plusz, így a picinek volt/van miből elvennie. Nem diétázom, nem koplalok, egyszerüen csak nem bírok enni. Igyekszem azért változatosan táplálkozni: sok zöldség és gyümölcs, tejtermékek, főtt ételek és mostanában hetente többször is esek somlóit, mert nagyon kívánom. :) A baba remekül van, gyönyörűen fejlődik kb 2500 gramm jelenleg. Nekem minden értékem kiváló, kivéve a vasam. Ez picit alacsony.

2012. aug. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!