Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamák! Hányadik...

Ikres kismamák! Hányadik hétben vagytok, illetve hányadik héten szültetek, ha már megvan a baba?

Figyelt kérdés
23 hetes ikres kismama vagyok, mindenki szinte tutira veszi, hogy előbb fognak megszületni, és ez olyan elkeserítő. Tényleg képtelenség kihordani őket, mint egy normál terhességet? Miért kell állandóan azzal ijesztgetni az embert, hogy feküdjön feltett lábakkal, különben koraszülés lesz a vége?
2012. aug. 17. 12:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3 éves ikerlányaim vannak, őket 37+4 hetesen szültem, de a többi gyerekemmel sem húztam a 38.hétnél tovább. Most hármasikreket várok, reméljüka 30.hétig kihúzzuk. Nem kell félni, rengeteg ikerbaba születik normális isőden, és van olyan, aki az ikreket is túl hordja. Persze kicsit jobban kell vigyázni magadra, mert az ikreknél gyakoribb a koraszülés, de nem feltétlen jelenti azt hogy nálatok is az lesz. 12hkm
2012. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Úristen első, hány gyermeked van?

Amúgy gratulálok.


Az én ikreim 21 hónaposak most.

30. hétig dolgoztam.

39+0-n feküdtem be a kórházba, mert a doki bezavart, annak ellenére, hogy semmi bajom nem volt. A nővér ki volt akadva, hogy csak ekkor fektetett be a dokim, mondtam neki, hogy ismer a doki, mert én hamarabb semmi pénzért nem feküdtem volna be, mert gyűlölöm a kórházakat.

39+4-nél ment el a magzatvízem, de teljesen biztos vagyok benne, hogy azért, mert iszonyatosan ideges voltam a kórházban, remegtem, hisztiztem, hogy ott kell bent lennem. Ha nem kell befeküdnöm, tuti kicsivel túlhordtam volna őket.

Szóval csak pozitívan, fel a fejjel!

2012. aug. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Engem is folyamatosan ezzel idegesítettek, nagyon utáltam és nagyon elegem volt, folyamatosan lehurrogtam az ilyeneket, és teljesen pozitívan álltam hozzá, tudtam hogy nem lehet baj, és kész. (lehurrogást tök nyugodtan mondtam, tényleg nem voltam ideges, csak az elején max) Első terhességemnél is nyílogattam, 38+3 hétre szültem, az ikrekkel is félidőtől nyíltam, végül 35+5 hétre, egy hónappal előbb születtek, de szerintem el volt számolva a dolog. A lányom 2800 gr volt, fiúk 2,5 és 2 kg-ok, és szép, fejlett babák, teljesen egészségesek. Szerintem én tovább nem is voltam képes rá testileg, 158 cm vagyok, normál testalkatú, egyszerűen már nem volt helyük. Fájásokkal kezdődőtt, 2 óra alatt az első icipici fájástól megszülettek természetes úton, B baba farosan.

Ne hagyd magad ijesztgetni! Boldog babavárást!

2012. aug. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy írtatok. Egyébként mennyire vigyáztatok magatokra? Gondolok itt arra, hogy az utolsó trimeszterben már feküdtetek vagy ilyesmi? Mert nekem azt is mondták, hogy a 28. héttől feküdni kell.
2012. aug. 18. 08:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok, az ikrekkel együtt 9:)
2012. aug. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!