Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szörnyen dagad, fáj a lábfejem...

Szörnyen dagad, fáj a lábfejem már egy ideje. Mit csináljak? Baja lehet a babának?

Figyelt kérdés

Vizeletem rendben,vérnyomásom sem magas. Már egy cipő,szandál sem jön fel a lábamra. Dokiknál (nőgyógyász,sebész,belgyógyász,ultrahangos) voltam,nem tudták,mitől lehet. Talán mert régen kiment 1x a bokám? És akkor most mi tévő legyek? Már hova menjek orvoshoz?

Mindegyik csak annyit mondott,h pihenjek. Na igen,és akkor majd eljönnek mosni,takarítani,sütni-főzni hozzánk? Szerintetek mit csináljak? Már a bokám is duplájára deformálódott,fájnak a csontok is benne. Most éppen jegelem,de attól sem jobb,a vadgesztenye krém sem vált be...:(


2012. aug. 21. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Mármint vizes???? Mert akkor sómentes diéta, szigorú!, illetve egész nap úgy emeld fel, hogy a szíved fölött legyen, és akkor pár nap lemegy a víz.
2012. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Akkor a toxémia nagy eséllyel kilőve.

A vénákra nehezedő súlynövekedés, valamint a hormontermelődés hatására jelentkező vízvisszatartás, vagyis vizesedés a valószínű a te esetedben.

Kerüld a nagyon sós vagy fűszeres ételeket,hideg fürdőztesd a lábad,polcold fel a lábaid, ezek segíthetnek a tünetek enyhítésében.

Hány hetetek van még hátra?

2012. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
18hetes vagyok,tudom,ez még nagyon korai. :(
2012. aug. 21. 11:34
 4/10 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok kismama, amióta ilyen melegek vannak, u.a. a gondom.

Vízhajtó a csalán-levél-tea, napi 3-4 csészével, elkortyolgatni. (Figyelj oda, ha a boltos a család-gyökér tea füvet nyomja a kezedbe, az prosztata-bántalmakra való!) :))))

Egyéb okból iszom az alma-ecetet is, úgy veszem észre, az is segít, e tekintetben. Ez utóbbi napi adagja fogyókúrára: egy pohár vízbe egy e.k. reggel, ébredés után, ebéd előtt és lefekvés előtt. De ha a gyomrod az ecetes, savanyú dolgokat nem bírja, maradj a csalánteánál.

2012. aug. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó,egész pontosan neked mik a tünetek?

Több orvos is rákérdezett,hogy volt-e régebben bokaficamom. Mi köze van egymásnak a kettőnek? Van összefüggés? Csak mert volt,pont ezen a lábamon.

2012. aug. 21. 11:39
 6/10 anonim ***** válasza:

Volt bokaficam a jobb lábamban, de a boka dagadás mindkét lábamnál egyformán van.

Gyakorlatilag amióta ezek a 35 fok és az fölötti hőmérsékletek vannak, már egészen bedagad, nemcsak a bokám, de a lábfejem is addig, ameddig a papucs engedi. :))

Reggelre visszamegy ugyan, de nem annyira, hogy a bokacsontomat is lássam.

Mondjuk nekem úgy külön nem fáj, de sokkal nehezebben járok, igaz hogy ez lehet a túlsúlytól is, ami rámjött, mivel 4 hónap óta nem cigizek, és megugrottak a kilók.


Az biztos, hogy ha napközben tudod valamennyit pihentetni, borogatni, ill. valahol olvastam, hogy fáslizni, mások pl. bolti eladók, fodrászok ezért viselik a bokáig érő vászoncipőt, mert az is akadályozza a dagadást. Próbáld meg te is.

2012. aug. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nekem csak egyik lábam dagadt. Neked legalább reggelre lemegy,nekem nem.

Ha befáslizom,az jó,tartja,de akkor meg fáj meg feszít.

2012. aug. 21. 11:50
 8/10 anonim ***** válasza:
Terhesség alatt, sokan hajlamosak a vizesedésre, szerintem nálad is ez a helyzet. Nekem is úgy feldagadt a lábam, hogy nem fért bele a cipőbe, ráadásul télen. Elég kellemetlen volt. De nagyon egyéni, hogy ki mennyire vizesedik. [link]
2012. aug. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nme biztos, hogy vizes. én 36 hetes vagyok, nem vizesedem, de estére nekem is bedagad egy picit a lábam és ég. nagyon kellemetlen. nem tudom mit kezdjek vele
2012. aug. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha csak az egyik dagad, nem vizesedés, és ha vizesedés lenne, mondaná az orvos, hogy az. Sajnos nem tudok segíteni, hátha a dokik kiderítik. Fáslizd, borogasd, tedd fel és úgy pihentesd, jobb ötletem sajnos nincs.
2012. aug. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!