Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Le tudná írni, akinek volt,...

Le tudná írni, akinek volt, hogy mi szerepelt a magzatvíz vizsgálat eredményénél a leleten?

Figyelt kérdés
Nekem azt írták, hogy nagy valószínűséggel kromoszóma számbeli eltérés nincs. Most akkor a magzatvíz vétel eredménye nem 100 %?
2009. júl. 24. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
A kisbabád 99%,hogy egészséges.100%-ra senki nem mondja meg.De nyugi,az a lényeg,hogy minden rendben van vele.
2009. júl. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem a következő van a papíromon:

Az amniofolyadék tenyésztett sejtjeiben G sávfestéssel végzett citogenetikai vizsgálattal kromoszóma rendellenességet nem észleltünk.


A magzatvízből vett mintában megnézik a baba kromoszómáit.

A számukat és, hogy van e bennük a normálistól valami eltérés. Olyan betegségeket tudnak kizárni ezzel, amik egyértelműen megjelennek a kromoszómákon, ilyen pl. a Down-kór és még néhány más fejlődési rendellenesség.

Ezeket 100%-ra azonosítja, illetve kizárja, de minden betegséget ez sem tud kiszűrni.

A genetikai vizsgálat lényege szerintem az, hogy az élettel összeegyeztethetetlen, illetve alapvetően súlyos károsodást okozó betegségeket kizárja.

Olyan vizsgálat még nincs, ami 100%-os!

Ha viszont a magzatvízvizsgálat eredménye nem mutat rendellenességet, akkor a baba genetikailag egészségesnek tekinthető. Ennél pontosabb vizsgálat ma még nincs!

Szóval a babád egészséges!

Élvezd a szülésig hátra lévő időszakot!

Boldog pocakosságot!

23+2 kismama

2009. júl. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!