Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérlek öntsetek belém lelket!...

Kérlek öntsetek belém lelket! Magzatvíz kérdés?

Figyelt kérdés

24 hetes terhes vagyok és sajnos folyamatosan egyre kevesebb a magzatvizem.Ezen a héten már túl kevés magzatvíz van a papírra írva és egy héttel lemaradt a babám fejlődésben.Hiába pihenek és iszok rengeteg folyadékot, csak fogy el fele.Az orvos sem bíztat.Annyira kétségbe vagyok esve!Olyan sokat vártunk erre a babára.

Volt valakinek hasonló?

Úgy érzem nem fogom tudni feldolgozni az elvesztését!



2012. aug. 28. 15:30
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Először is adj magatoknak legalább 2 hetet,akkor ha megszületik iszonyúan jó esélyel maradhat életben!A tudat,hogy vége van a kánikulának szintén bíztasson,nem párolog el a víz és talán növekedhet a magzatvíz mennyisége.Egy hét még semmi,összeszedi majd magát...Nem tudom hol laksz,de keress egy olyan kórházat,ahol a koraszülött ellátás kiemelkedően jó minősítést kapott,beszélj orvossal orvosokkal és ha kell egyezz bele a császárba.Nagyon nagyon szorítok értetek!
2012. aug. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem

Anánlott fel valami lehetőséget az orvos, befektet a kórházba, megfigyelés, pótolnák a magzat vizet!

Annyi olyan eset van hogy 24-26 hetesen megszületik a baba és minden rendben alakúl!

Pozitívan állj a dolgokhoz, nézz utánna a neten erre szakosodott orvosoknak, ne arra gondolj hogy elveszted, hanem hogy mented meg!

2012. aug. 28. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
Szia! Én is csak azt tudom mondani, hogy adj még magatoknak egy kis időt. Pihenj nagyon sokat és igyál rengeteget. Remélhetőleg összeszedi magát a picur és szépen behozza azt az 1 hetet. És én a helyedben talán felkeresnék egy természetgyógyászt vagy egy homeopátiás orvost, hátha tud valamit javasolni.
2012. aug. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2012. aug. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
87%
Én a helyedben az SOTE I. sz. klinikára mennék Pesten a Baross utcába. Az egész országból mehet oda kismama, nem kell területileg oda tarzozni. Másfél éve született ott 24. hétre baba és memaradt. Januárban született, májusban vitték haza. Nagyon profik a szülészek és a koraszülött osztàly is. Én 110 km lak, de én is oda jàrtam. Bár nekm fordítva volt, 3- szor annyi magzatvízem volt. Be is fektettek. A harmadik trimesztert szülésig ott töltöttem.
2012. aug. 28. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
52%

hát lehet nagy baromságot fogok írni de 2 választás is lehetséges lenne.


1, én lehet megszülném még 2 hetet kibírna és akkor is inkább túléli az inkubátorban mint meghaljon odabent a méhben, ugyanis a 24 héttől már életképes lehet a baba, és elvileg ilyenkor ha megszületik már küzdenek a dokik érte.


2, hallottam olyat és olvastam szakkönyvben hogy sok vize volt a kismamának és naponta vagy hetente csapoltak le belőle és megszületett egészségesen a baba,(amniocentézishez hasonlóan jártak el és mindennap szívtak le magzatvizet hogy átlagos legyen)


miért ne lehetne olyat hogy magzatvizet nem csökkenteni hanem növelni? olyan fejlett az orvostudomány hogy biztos van hasonló folyadék ami a magzatíz miért ne lehetne időközönként bejuttatni egy kis folyadékot a méhbe?



erre rá lehetne kérdezni.

2012. aug. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
87%

Miért nem fektettek be?milyen orvosok vannak?????én bent fekszek csak én sok magzatvizzel.:/de legalább szemelőtt vagyok.sztem beszélj egy dokival.kitartás.szoritok nektek

Minden jot 35hkm

2012. aug. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Egy ismerosom fekszik most bent a korhazba,31 hetes es mas jellegu problemai vannak.

O mellette fekudt egy 23 hetes terhes no. Neki mar NEM volt magzatvize. Szigoru pihenesre iteltek de O sajnos nem vette komolyan,egesz nap jarkalt. Tegnap meg is lett az eredmenye mert beindult nala a szules . Azota nem tud az ismerosom rola semmit.

Neki azt mondtak,hogy a 24.hettol mentik a babat.

Volt egyik nap uh-on es az orvos aki az uh-ot csinalta felajanlott neki vmi modszert amivel bent lehet tartani a babat es novelni a magzatviz mennyiseget.

Ez az ismerosunk egy forumtars,vissza keresem mindjart amit errol irt.


"Visszatérve: 23 hetes, volt UH-n, meg van repedve egy helyen a magzatburok, ott kifolyik a magzatvíz, nem tudják ez hol van. Az UH-t végző doki azt mondta ma reggel neki, hogy van egy eljárás, ő is csinálja, egyetlen klinikán lehet itt bp-en, ahol magzatvizet és mellette anyuka saját vérét befecskendezik, a vér alvadni kezd és kibéleli az alvadt vér a repedést"

Ezt irta a forumtars. Esetleg probalj utana kerdezni.

Ez a Sote 2 van. Sajnos a doki nevet nem tudom.

2012. aug. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a támogatást,segítséget.Sajnos még nem fektettek be,majd csak a jövőhéten nézik meg újra és döntenek,hogy mi legyen.Csak addig is félek,hogy be ne induljon a szülés.Sok idő az az 1 hét.Én se tudom mire várnak.
2012. aug. 29. 08:01
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Elég fura a dokid, ugyanis erre van megoldás!!! A neve amnioinfúzió!

[link] itt is utána olvashatsz, a pécsi klinikán csinálták először, 100e votl, azóta nem tudom mi a helyzet, de az biztos, hogy meoldható már a pótlása. Ha beírod a google-be azt hogy amnioinfúzió kiad egy csomó cikket. A dokidat meg hagyd ott a francba, ha ennyit bír csak tenni/mondani.


[link] itt is egy cikk róla


Ja és egy doki, akinek a szakterülete: [link]

2012. aug. 29. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!