Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A vérvétel helyét mivel...

A vérvétel helyét mivel lehetne kezelni, kenni, ha bedagadt és bevérzett?

Figyelt kérdés
Eléggé fáj, jegelem és borogatom, de 2 nap alatt nem túl sok változott csak a színe. :(
2012. aug. 31. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha két nap után is ilyen akkor az elég rendesen begyulladt. Én Tetránt vagy valami fertőtlenítő-gyulladáscsökkentőt kennék rá. Vagy ha van otthon aloeverás förszt (nem tudom hogy hogy kell leírni!) akkor azzal fújhatod. Más tippem nincs.
2012. aug. 31. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


Kipróbálom. Igan, sajnos elég csúnya lett mindkét kezem. Terheléses vércukor vizsgálat volt és mivel elég furcsán futnak az ereim, nehezen tudták levenni a vért (7. helyről tudták végül levenni mindkét mintát).

2012. aug. 31. 07:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Jaj szegény, ismerős, nekem meg nagyon vékonyak a vénáim, és amiatt szoktak vacakolni. A tetrán kenőcs tényleg jó, de hogy a színe, a véraláfutások elmúljanak ahhoz idő kell, nekem 1 hétig is el szokott tartani. A lényeg, hogy gyulladás lemenjen.
2012. aug. 31. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem arnica krémet javasoltak rá, meg azt, hogy legközelebb jobban szorítsam rá a vattát és hosszabb ideig mert akkor nem lilul be annyira :)
2012. aug. 31. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, én is próbáltam rászorítani, de sajnos már a vérvétel alatt elkezdett dagadni és lilulni, mert össze-vissza szurkáltak és próbálkoztak. Végül az egyik laborvezető jött levenni a vért, neki elsőre sikerült és jól leb***ta a többieket, hogy tűpárnának néztek, de ugye ez már nem sokat segített. A végén mindkét kezemet be is kötözték, mert látszott, hogy elég csúnya, de akkor azt mondták, jegeljem és 1-2 nap alatt elmúlik. Már azon gondolkozom, hogy elmegyek ezzel orvoshoz, mert a bal kezemet behajlítani is alig tudom. Így azért még nem jártam, pedig második baba, tehát egy ilyen vérvételes időszakot mát átéltem.
2012. aug. 31. 08:41
 6/7 anonim ***** válasza:
Kérdező, bármilyen visszerességre való krém jó rá, csökkenti a gyulladást és meggyorsítja a felszívódást - tudniillik, az élettani folyamat az tökugyanaz, mint a visszerességnél elpattant hajszálereknék... de csodát azért ne várjál, itt zgye a szövetek közé jutott, és ott megalvadt vérnek kell felszívódnia...
2012. aug. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Azóta már megjártam a háziorvost és a sebészetet is, sajnos le kellett szívni a vért a bal kezemből. :( A sebészeten a doki azt mondta, hogy ennél maximum egy konyhakéssel tudtak volna több kaszabolást végezni. Hétfőn vissza kell mennem kontrollra, addig írt fel kenőcsöt a sebre. Gyulladáscsökkentőt még nem adott, azt mondta hétfőn meglátjuk mi lesz.

2012. aug. 31. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!